Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen igénytelen a mai...

Miért ilyen igénytelen a mai fiatalság?

Figyelt kérdés

Már többször húztam a szemöldököm egy-két dolgon, de most aztán már egészen összekovácsolódott ez egy kérdéssé! Miért ilyen igénytelenek? Csak azt látom, hogy a kedvenc filmjük ilyenek hogy: Alkonyat, Halálos Iramban, Transformers. Ezek csak a sablonokból felépülő tucat popcorn mozik, semmi történettel. Kedvenc könyv: Szent Johanna Gimi. Ez is csak egy ponyvaregény. Kedvenc zene: Lady Gaga, Justin Bieber, Fluor, LMFAO, SP. Hol vannak ezek a régi nagyoktól, mint a Guns N' Roses vagy a Pink Floyd? De akkor legalább hallgassanak FankaDelit. Az öltözködésükről meg már ne is beszéljünk, összevissza pingált körmök, minden hülye hajviselet, fiúk rózsaszínben, lányoknak kilóg a mellük. És még azt is ideszúrnám, hogy például facebook. Miért mindenkinek ilyen igénytelenek a képei, főleg a profil? Ilyen a szobájába, jobb esetbe, rosszabb esetbe a tükör előtt a fürdőben, magát fotózzák le és nyomják fel facebookra, úgy hogy a kép sötét, alig látszik valami belőle, a környezet rendetlen, homályos a kép és hülye fejeket vágnak. Most, egyáltalán ha már itt tartunk. Miért nem tudásuk, ismereteik kibővítésével töltik az időt, vagy legalább valami kulturált hasznos szórakozással ahelyett, hogy facebookoznak? Akkor már inkább aludjanak, és ne úgy mutatkozzanak nekem reggel, mint egy mosott szär. De hogy így visszatérjünk a képre, tehát miért ilyen ronda. Én nem használom a facebookot de ha rajta lennék, biztos valami olyan képet raknék, fel osztanék meg ismerőseimmel, rokonaimmal, barátaimmal ahol valami szép helyen vagyok a családommal, kirándulás, sport közben stb. Pl.: Egy olyan kép ahol épp süti a nap a Balatont én meg benne úszkálok, megyek bele, állok benne stb. Miért a kockás hasukat kell mutogatni a fürdőben, meg a mellüket kirakni a pulcsiból és pózolni? Az a vicc hogy még ezeknél is vannak durvább dolgok. Például hogy senki sem szerelmes, csak azért járnak a fiúk a lányokkal, mert menő nőzni, a lányok meg ezekkel a rózsaszínpólós pávákkal járnak, mert az most milyen gizda. Arról meg még nem is beszéltünk, hogy előbb vesztik már a szüzességük, mint hogy valakit tényleg igazán szeretnének. A hazájukat sem tisztelik, ha valaki már büszkén dalolja a Nemzeti dalt vagy Magyar Szent Koronás pólókba jár, iskolába már hülyének nézik, a többi gyerek meg Ausztárlia, USA, New York és Anglia pólóba jár, mondván Magyarország rossz és én úgyis ezekbe az országokba akarok majd élni. Most ők mit akarnak azoktól? Miért nem tisztelik azt a földet ahova születtek? Ami etette őket? Lehet, hogy rossz helyzetbe vagyunk, de a családom mellett is kiállok attól még, hogy rossz helyzetbe vannak! Egyébként meg azt sem értem, hogy miért rövidítenek minden 3,4 betűs szót és miért beszélnek félig angolul? Még azt hozzáfűzném, hogy lehet azért terjedt így el ez az igénytelenség, mert a kamaszok keresik még a helyüket és valahova tartozni akarnak! Csak azt nem értem miért ilyenekhez akarnak tartozni? Vagy egyáltalán minek akarnak valahova tartozni? Miért nem akarnak egyéniségek, lenni? Szerintem az egyik legszebb dolog, amikor valakinek saját véleménye van, és azt kulturáltan megosztja a velem egy olyan témakörben, ami engem is érdekel. Azt sem értem, még hogy miért fajult el így a külsőséges megítélés. Sokszor hallani manapság már, hogy valakit elítélnek, mert kínai, fekete, roma, zsidó. A kamaszok körében is már. Miért nem az foglalkoztatja őket milyen ember is valójában? A másik meg engem is és sok gyereket is néha szívatnak tesin (bár engem, azért mert irigyek is rám hogy jobb sportoló vagyok, mint ők pedig csak hobbi szinten űzöm apukámmal) hogy nem akkora a bicepszünk, nem annyira kockás a hasunk, ők mindig feszítenek, mindig verekednének, lányok körében meg, ha valakinek kisebb a melle, akkor már rögtön le van szólva. Miért nem az érzések és a gondolatok számítanak?


Na, nagyon hosszú lett, de ki akartam most adni ezt magamból és mindenre kitérni.


2012. márc. 24. 00:12
 51/99 anonim ***** válasza:
85%

Sziasztok!

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de nekem is van néhány gondolatom a feltett kérdéssel kapcsolatban.

29 éves nő vagyok, rég túl a kamaszkoron. Minden reggel egy buszon utazom a tinikkel és néha sokkol, amit látok-hallok. Tizenéves lánykák mesélik nagy pofával, hogy így meg úgy megdugták őket a buliban, ahol hétköznap (!!!) voltak, és másnap be se tudtak menni suliba, mert annyira kiütötték magukat a partyn. (És a szüleid mit szóltak hozzá angyalom?)

Vagy:arról beszélgetnek, hogy milyen bunkó a matektanár, és hogy visszapofáztak neki, és amikor a tanár arra szólította fel a kiscsajt, hogy kérjen bocsánatot, akkor az leköpte (!!!) a tanárnőt, és még a hülye kis kur.vája volt felháborodva azon, hogy bocsánatot kell kérnie.

Ami viszont pozitív csalódás volt: rózsaszín pólós belőtt sérós fiúk beszélgetnek arról, hogy milyen szánalmasak a mai lányok, milyen gusztustalanul öltözködnek, hogy nem lehet nekik udvarolni, mert egyből dugni akarnak, stb. Őszintén szólva egyetértettem a srácokkal.

Lady Gaga, SP, filmek. Oké, ezek a menők most, anno amikor én voltam fiatal, a Backstreet Boys és a Shygys volt menő, és akkor minket is leigényteleneztek a "felnőttek". Mi is buliztunk (hétvégén, és alkohol nélkül, na jó, max 1 sör), mi is vagányak voltunk, lázadtunk, stb.

DE! Emlékszem arra, hogy középiskolában hét közben tanulni kellett délután, különórákra, edzésre jártunk, tiszteltük a tanárokat, a felnőtteket, a szüleinket, egyszerű farmerban és pólóban jártunk. Lázadtunk, ha sokat kellett tanulni, de megtanultuk, amit feladtak.

Persze akkor is azt mondták az idősebbek, hogy "ezek a mai fiatalok milyen rosszak", de azért szerintem nem voltak ilyen durva dolgok, vagyis nem volt ennyire általános az igénytelenség, a butaság.

2012. márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/99 anonim ***** válasza:
46%

ma 17:36

Részben igazat adok neked és legalább te nem olyan sznobul írtad,mint a kérdező.De azért ne általánosíts,van,aki nem buta..

2012. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/99 anonim ***** válasza:
69%
Te vén fasz,inkább ülj le a Tv elé,vagy olvass újságot.Unom már,hogy mindenki ezzel a szöveggel jön.
2012. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/99 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy elgondolkodtam. Igénytelen lennék és hazaáruló, ha elmegyek? Az nem igénytelenség, ha tudnék javítani az életkörülményeimen nem is kicsit, mert képes lennék rá, igaz valahol máshol, mégsem teszek semmit? Hiába lehetne jobb, de maradok a lehetetlen körülmények között, ahol semmit nem fogok elérni és soha nem lesz jó. Ez mi, ha nem igénytelenség?
2012. márc. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/99 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "miért ilyenek a mai fiatalok" örök téma évezredek óta. Nem "ilyenek", csak minden generációból a hülyék a leghangosabbak. Általában aki nem szokott seggrészegen bulizni, inkább otthon marad tanulni a dolgozatra, az ritkán szokta ezt ordítva közzétenni a buszon (de egyébként hallottam már tiniket Julius Caesarról vitatkozni buszon...)


Az ízlés meg szubjektív, amikor én jártam általánosba meg gimibe, akkor a Guns volt divatzene és aki valami mást fel mert vállalni, az volt a "nem menő" (mit össze szívattak az ABBA miatt...) Ja és a Szent Koronás pólót és hasonlókat azért nem merik sokan hordani, mert azok hordják, akik (tőled idézve) "valakit elítélnek, mert kínai, fekete, roma, zsidó". Pedig ha többen hordanák a normálisak közül, akkor nem minősülnének szélsőjobbosnak a nemzeti jelképeink.

2012. márc. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/99 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy rengeteg írnak úgy hogy alig olvastak pár szót. Ez is egy örök baromság. Az emberek mindenbe okosak, pedig azt se tudják miről van szó. Neked meg 76%-os az az élet hogy a jacuzzi-ba ülsz akkor sajnállak. Az életbe az érzések számítanak, a hazaszeretet meg egy érzés, egy szellem. Akibe ez nincs meg az még nem ébredett fel.
2012. márc. 25. 14:27
 57/99 anonim ***** válasza:
59%

hogy lehetsz ennyire sznob kedves kérdező? o.O

nemkell mindent fiatalt az ˇigénytelenség,, jelzőével illetned! minden korban más a menő, elfogadott, ezellen nem tudsz mit csinálni!

hogy neveltek a szüleid h ennyire karótnyelt vagy 14 évesen?

nem mondom én is szeretem az LMFAO-t, de nem kell leszólni ezért senkit sem

sokan megfognak még változni felnőtt korukra.

az előttem válaszoklók tökéletesen megfogalmaztak mindent, csak te vagy ilyen karótnyelt, aki nem is akarja megérteni ! :/ biztos mindent a segged alá raknak szüleid azért nem tudsz semmit sem a gazdasáról, + a külföldre való kikölzözésről! / ezt tuti biztos h tagadni fogod/

16 éves lány

2012. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/99 A kérdező kommentje:
De egyébként miért írja mindenki hogy sznob vagyok? Mi a sznob? Nem azt mondtam hogy járjatok nike csukába, sőt attól nem lesz se jobb, se több, se boldogabb egy ember. Azt mondtam hogy szánalmas ahova tart a mai fiatalság. 76%-os te meg ennyire unatkozol?:)
2012. márc. 25. 14:38
 59/99 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem raknak mindent a seggem alá viszont, ha raknának akkor se lenne semmi se jobb. Nem ez az ami számít. ÉS MIÉRT VAGYOK SZNOB? LMFAO egy igénytelen tucatzene? Szánalmas, hogy ilyenek futnak be manapság! Nem azt mondtam hogy Beethovent hallgassunk csak, hanem azt fogadjuk el aki tehetséges!
2012. márc. 25. 14:41
 60/99 A kérdező kommentje:
Amúgy meg karót nyelt sem vagyok. Csak belátom hogy ami itt folyik az elfogadhatatlan! Azt meg ne mondjátok hogy én nem tudok valamit megérteni, mert ti vagytok akik félreértetek engem. Legalább fele esetben olyanokat írtok amiket én nem is fogalmaztam meg.
2012. márc. 25. 14:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!