Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen igénytelen a mai...

Miért ilyen igénytelen a mai fiatalság?

Figyelt kérdés

Már többször húztam a szemöldököm egy-két dolgon, de most aztán már egészen összekovácsolódott ez egy kérdéssé! Miért ilyen igénytelenek? Csak azt látom, hogy a kedvenc filmjük ilyenek hogy: Alkonyat, Halálos Iramban, Transformers. Ezek csak a sablonokból felépülő tucat popcorn mozik, semmi történettel. Kedvenc könyv: Szent Johanna Gimi. Ez is csak egy ponyvaregény. Kedvenc zene: Lady Gaga, Justin Bieber, Fluor, LMFAO, SP. Hol vannak ezek a régi nagyoktól, mint a Guns N' Roses vagy a Pink Floyd? De akkor legalább hallgassanak FankaDelit. Az öltözködésükről meg már ne is beszéljünk, összevissza pingált körmök, minden hülye hajviselet, fiúk rózsaszínben, lányoknak kilóg a mellük. És még azt is ideszúrnám, hogy például facebook. Miért mindenkinek ilyen igénytelenek a képei, főleg a profil? Ilyen a szobájába, jobb esetbe, rosszabb esetbe a tükör előtt a fürdőben, magát fotózzák le és nyomják fel facebookra, úgy hogy a kép sötét, alig látszik valami belőle, a környezet rendetlen, homályos a kép és hülye fejeket vágnak. Most, egyáltalán ha már itt tartunk. Miért nem tudásuk, ismereteik kibővítésével töltik az időt, vagy legalább valami kulturált hasznos szórakozással ahelyett, hogy facebookoznak? Akkor már inkább aludjanak, és ne úgy mutatkozzanak nekem reggel, mint egy mosott szär. De hogy így visszatérjünk a képre, tehát miért ilyen ronda. Én nem használom a facebookot de ha rajta lennék, biztos valami olyan képet raknék, fel osztanék meg ismerőseimmel, rokonaimmal, barátaimmal ahol valami szép helyen vagyok a családommal, kirándulás, sport közben stb. Pl.: Egy olyan kép ahol épp süti a nap a Balatont én meg benne úszkálok, megyek bele, állok benne stb. Miért a kockás hasukat kell mutogatni a fürdőben, meg a mellüket kirakni a pulcsiból és pózolni? Az a vicc hogy még ezeknél is vannak durvább dolgok. Például hogy senki sem szerelmes, csak azért járnak a fiúk a lányokkal, mert menő nőzni, a lányok meg ezekkel a rózsaszínpólós pávákkal járnak, mert az most milyen gizda. Arról meg még nem is beszéltünk, hogy előbb vesztik már a szüzességük, mint hogy valakit tényleg igazán szeretnének. A hazájukat sem tisztelik, ha valaki már büszkén dalolja a Nemzeti dalt vagy Magyar Szent Koronás pólókba jár, iskolába már hülyének nézik, a többi gyerek meg Ausztárlia, USA, New York és Anglia pólóba jár, mondván Magyarország rossz és én úgyis ezekbe az országokba akarok majd élni. Most ők mit akarnak azoktól? Miért nem tisztelik azt a földet ahova születtek? Ami etette őket? Lehet, hogy rossz helyzetbe vagyunk, de a családom mellett is kiállok attól még, hogy rossz helyzetbe vannak! Egyébként meg azt sem értem, hogy miért rövidítenek minden 3,4 betűs szót és miért beszélnek félig angolul? Még azt hozzáfűzném, hogy lehet azért terjedt így el ez az igénytelenség, mert a kamaszok keresik még a helyüket és valahova tartozni akarnak! Csak azt nem értem miért ilyenekhez akarnak tartozni? Vagy egyáltalán minek akarnak valahova tartozni? Miért nem akarnak egyéniségek, lenni? Szerintem az egyik legszebb dolog, amikor valakinek saját véleménye van, és azt kulturáltan megosztja a velem egy olyan témakörben, ami engem is érdekel. Azt sem értem, még hogy miért fajult el így a külsőséges megítélés. Sokszor hallani manapság már, hogy valakit elítélnek, mert kínai, fekete, roma, zsidó. A kamaszok körében is már. Miért nem az foglalkoztatja őket milyen ember is valójában? A másik meg engem is és sok gyereket is néha szívatnak tesin (bár engem, azért mert irigyek is rám hogy jobb sportoló vagyok, mint ők pedig csak hobbi szinten űzöm apukámmal) hogy nem akkora a bicepszünk, nem annyira kockás a hasunk, ők mindig feszítenek, mindig verekednének, lányok körében meg, ha valakinek kisebb a melle, akkor már rögtön le van szólva. Miért nem az érzések és a gondolatok számítanak?


Na, nagyon hosszú lett, de ki akartam most adni ezt magamból és mindenre kitérni.


2012. márc. 24. 00:12
 61/99 anonim ***** válasza:
80%

Figyelj, a sznobság nem a Nike ruhát jelenti! Ugyan úgy sznob vagy te is, aki előadja magát, hogy minden, ami a saját korosztályát érdekli (igen, TE IS mai fiatal vagy, akármennyire fáj) az csak ócska sz*r lehet, és csak az a jó és minőségi, amit te szeretsz és te aztán mennyire otthon vagy a magas fokú kultúrában.

Háboroghatsz tovább nyugodtan. Érzelemből és szellemből még mindig nem tudnál megélni. Vagy ha igen, akkor légyszi, segíts már, mert nekem az isten világáért sem akar sikerülni. 14 évesen nagyon nem látod még át, hogy mennyire vannak esélyeid az életben. Ha anyudék el tudnak tartani, aztán majd tudnak neked pl. lakást biztosítani az életkezdéshez, akkor szerencsés vagy. De gondolj már bele egy kicsit abba, hogy vagy mondjuk... 20 éves. Van egy párod, egyetemen tanulsz. Szeretnél kiköltözni, de egy normális albérletet nem bírsz fenntartani. Elvégzed az egyetemet, évekig tanultál, mint a güzü, de munkád, aaaz nincs. A húszas éveid közepén jársz, de annyit nem tehetsz meg, hogy kicsit kettesben vagy a pároddal, mert nem tudtok kiköltözni a családtól. Felvehetsz hitelt is, de mivel magadat fenntartani sincs pénzed, tuti biztos nem tudnád fizetni.

2012. márc. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/99 A kérdező kommentje:
Egyébként gondolkodtam, szerintem a legnagyobb baj, nem is velük van. Itt az egész egy óriási nagy fogaskerék amit mi kisemberek csak hajtunk. Az a baj ennyi embert már nehéz lehet felébreszteni. Elhitették velünk hogy egy autótól vagy egy medencétől jobb az életünk, manipuláltak a pénzszerzésre, és jelenleg annyit tudunk felmutatni 2 világháborúval a hátunk mögött, hogy van egy-két fegyverünk, amivel el tudjuk pusztítani a földet. Az a baj tényleg nehéz lenne felállni és könnyű lenne átállni az ellenséghez, de a legnagyobb baj hogy náluk se jobb semmi sem. Az hogy Magyarország most elpusztul, az csak azt mutatja példaként hogy pár évtizeden belül akár egy másik nagyhatalom is elpusztulhat. Régen Magyarország vezető volt, most jött pár ürge akik aláírták Trianont és most már ott tartunk hogy Simon Perez vásárolja fel az utolsó négyzet kiló métereket. Tehát most mit akarunk? Mindig menekülni a legjobbhoz, hogy a saját kis életünk jó legyen vagy azt hogy legyen még az unokáinknak egy biztos, szép hazája? És az emberek nem ébrednek. Hogy van az hogy milliárdok úgy élnek mint a zombik, vagy mint a bábuk? Minket csak rakosgatni lehet? Ha belegondolunk csak velünk is elhitették hogy csak így meg úgy lehet élni és pusztítják el a földeket. A magyar emberek meg egyre inkább behódolnak nekik, mivel az utolsó lehetőségekig feszítik a húrt. De nem csak így lehet élni. De már az a baj ha már föld se lesz akkor min éljünk? Szerintem gyorsan kéne tenni. És be kéne ennek az elbäszott rendszernek mutatni, és normálisan a természetből élni.
2012. márc. 25. 15:31
 63/99 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy az a magas fokú kultúra. Csak el vagyok keseredve attól ami a világba folyik, ez az eszméletlen elbutulás, és sajnos téged is megvettek.
2012. márc. 25. 15:33
 64/99 anonim ***** válasza:
55%

# 57/63 vagyok

mindenkinek más az ízlése nem kell emiatt csesztetnni, ha nekem az LMFAo tetszik akkaor, az ennyi

ÉS Nem mindenki ilyen "igénytelen,,

és nem mindenki piál, bulizik állandóan...stb -.-"

2012. márc. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/99 anonim ***** válasza:
43%
te extra hülye vagy... most csak térjünk ki a zenére régen is volt eszméletlenül szar zene amihez szintén nem kellet tehetség mégis azt nyomaták most más nyomnak ez van. amiket leírsz meg nem igaz csak 1-2 embere persze normális embert nem veszed észre mert az nem kiabál a buszon és nem félmeztelen képeket rak fel a facebookra.
2012. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/99 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos engem is megvettek? XD Nem értelek? Mit kell rajtam megvenni? Azért, mert nem simogatom meg a kis buksidat, hogy de okos vagy, még nem vagyok hülye. Nem tetszik a mai zene? Nem hallgatod. Nem tetszik a mai divat? Nem veszed fel. Nem tetszenek a filmek? Hát nem nézed meg őket. Ezzel most mi a baj? Mondom még egyszer, sok dolog nekem sem tetszik, pl. a Twilight úgy sz*r, ahogy van. Viszont van már manapság akkora szabadság, hogy biztos tudsz találni magadnak olyat, amit szeretsz és ami tetszik. Mondogathatod, hogy rajtad kívül mindenki idióta és igénytelen és csak te vagy a helikopter, de őszintén... azon kívül, hogy még azok is megutálnak, akik teljesen normálisak, mást nem fogsz elérni.


Ki mondta, hogy medencét akarok? Kell a fenének! De basszus, gondolom te is szeretnél egyszer majd egy lakást, ahol élhetsz a saját kis családoddal. Ez nem lenne szabad, hogy luxus számba menjen. Autóm sem valószínű, hogy lesz, mert gyűlölök vezetni. Itt nem a luxus holmikról van szó, amikre nincs szükséged soha, hanem pl. arról, hogy be merj-e vállalni egy gyereket, vagy hogy miből élsz meg. De még mindig nem érted. Nem is értem, hogy minek vitatkozom egy gyerekkel, akinek még semmi ilyesmivel nem kellett szembesülnie. Te komolyan azt hiszed, hogy a felnőttek, akiknek esetleg anyagi gondjaik vannak, azok a hülyék, mert te mindent jobban tudsz? Majd térjünk erre vissza pár éven belül.

2012. márc. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/99 A kérdező kommentje:
Mert te is a rendszerbe vagy és nem is akarsz kitörni azért vettek meg.
2012. márc. 25. 17:07
 68/99 A kérdező kommentje:
Legalább 20x mondtam hogy ezt csak egy rétegre értem, olvass inkább.
2012. márc. 25. 17:07
 69/99 A kérdező kommentje:
Azért is vagy már csak a rendszerbe mert az LMFAO meg hasonló hülyeségeket is azért nyomatják hogy az ember ne gondolkozzon. A rádióban nincs soha egy olyan zene mint pl.: FANKADELI. Egy olyan zene ami mond is valamit. És a szád meg ne legyen olyan nagy mert 2 évvel vagy idősebb nálam. De egy 30 éves is állhat egy gyerek szintjén úgy meg hogy LMFAO-t hallgatsz már ne is beszéljünk. Egyébként meg nem vagyok sznob se nem raknak alám mindent. Két testvérem van a nagyobbik alig múlt húsz éves de saját erőből összedolgozott annyit hogy most saját lakása és kocsija van. Csak tenni kell nem itt punnyaddni. Én jól futok, és saját erőből megyek el futni. A kaján és azon hogy fizetik az áramból stb.-ből a részemet a szüleim meg az ünnepeken (ahol már én is adok kisebb dolgokat nekik) meg persze törődésen ami egyébként a legfontosabb semmit nem kapok. Itt akinek már van egy önálló gondolata azt rögtön leszólják, de legalább tanultam valamit. Először még azt hittem hogy a tinédzserek akik ezeket kitalálták. A nagy fenét. Az egész a nép elbutítására megy. Mi csak a kis bábuik vagyunk. De a magyar nép győzni született és úgyis felébredünk és győzünk! Nem is kellenek olyanok akiknek csak a saját életük számít úgyse tudnának igazán harcolni a hazáért!
2012. márc. 25. 17:22
 70/99 anonim ***** válasza:
29%

Nem pazarolnám arra az időmet, hogy olyasvalakit próbáljak meggyőzni, aki olyan makacs mint te, de lenne hozzád két idézetem:

"Ízlésről vitatkozni? Kösz, kihagyom."

"Oké, ott a pont, neki ugyanolyan fura, hogy én szeretem, mint nekem az, hogy ő nem."


És ha nem ismerted volna fel, hogy miből voltak, akkor a helyedben azon is elgondolkoznék, hogy mennyi bölcsességre vall olyan dologról véleményt mondani, amiről fogalmunk sincs, "Arnold"...

2012. márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!