Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen igénytelen a mai...

Miért ilyen igénytelen a mai fiatalság?

Figyelt kérdés

Már többször húztam a szemöldököm egy-két dolgon, de most aztán már egészen összekovácsolódott ez egy kérdéssé! Miért ilyen igénytelenek? Csak azt látom, hogy a kedvenc filmjük ilyenek hogy: Alkonyat, Halálos Iramban, Transformers. Ezek csak a sablonokból felépülő tucat popcorn mozik, semmi történettel. Kedvenc könyv: Szent Johanna Gimi. Ez is csak egy ponyvaregény. Kedvenc zene: Lady Gaga, Justin Bieber, Fluor, LMFAO, SP. Hol vannak ezek a régi nagyoktól, mint a Guns N' Roses vagy a Pink Floyd? De akkor legalább hallgassanak FankaDelit. Az öltözködésükről meg már ne is beszéljünk, összevissza pingált körmök, minden hülye hajviselet, fiúk rózsaszínben, lányoknak kilóg a mellük. És még azt is ideszúrnám, hogy például facebook. Miért mindenkinek ilyen igénytelenek a képei, főleg a profil? Ilyen a szobájába, jobb esetbe, rosszabb esetbe a tükör előtt a fürdőben, magát fotózzák le és nyomják fel facebookra, úgy hogy a kép sötét, alig látszik valami belőle, a környezet rendetlen, homályos a kép és hülye fejeket vágnak. Most, egyáltalán ha már itt tartunk. Miért nem tudásuk, ismereteik kibővítésével töltik az időt, vagy legalább valami kulturált hasznos szórakozással ahelyett, hogy facebookoznak? Akkor már inkább aludjanak, és ne úgy mutatkozzanak nekem reggel, mint egy mosott szär. De hogy így visszatérjünk a képre, tehát miért ilyen ronda. Én nem használom a facebookot de ha rajta lennék, biztos valami olyan képet raknék, fel osztanék meg ismerőseimmel, rokonaimmal, barátaimmal ahol valami szép helyen vagyok a családommal, kirándulás, sport közben stb. Pl.: Egy olyan kép ahol épp süti a nap a Balatont én meg benne úszkálok, megyek bele, állok benne stb. Miért a kockás hasukat kell mutogatni a fürdőben, meg a mellüket kirakni a pulcsiból és pózolni? Az a vicc hogy még ezeknél is vannak durvább dolgok. Például hogy senki sem szerelmes, csak azért járnak a fiúk a lányokkal, mert menő nőzni, a lányok meg ezekkel a rózsaszínpólós pávákkal járnak, mert az most milyen gizda. Arról meg még nem is beszéltünk, hogy előbb vesztik már a szüzességük, mint hogy valakit tényleg igazán szeretnének. A hazájukat sem tisztelik, ha valaki már büszkén dalolja a Nemzeti dalt vagy Magyar Szent Koronás pólókba jár, iskolába már hülyének nézik, a többi gyerek meg Ausztárlia, USA, New York és Anglia pólóba jár, mondván Magyarország rossz és én úgyis ezekbe az országokba akarok majd élni. Most ők mit akarnak azoktól? Miért nem tisztelik azt a földet ahova születtek? Ami etette őket? Lehet, hogy rossz helyzetbe vagyunk, de a családom mellett is kiállok attól még, hogy rossz helyzetbe vannak! Egyébként meg azt sem értem, hogy miért rövidítenek minden 3,4 betűs szót és miért beszélnek félig angolul? Még azt hozzáfűzném, hogy lehet azért terjedt így el ez az igénytelenség, mert a kamaszok keresik még a helyüket és valahova tartozni akarnak! Csak azt nem értem miért ilyenekhez akarnak tartozni? Vagy egyáltalán minek akarnak valahova tartozni? Miért nem akarnak egyéniségek, lenni? Szerintem az egyik legszebb dolog, amikor valakinek saját véleménye van, és azt kulturáltan megosztja a velem egy olyan témakörben, ami engem is érdekel. Azt sem értem, még hogy miért fajult el így a külsőséges megítélés. Sokszor hallani manapság már, hogy valakit elítélnek, mert kínai, fekete, roma, zsidó. A kamaszok körében is már. Miért nem az foglalkoztatja őket milyen ember is valójában? A másik meg engem is és sok gyereket is néha szívatnak tesin (bár engem, azért mert irigyek is rám hogy jobb sportoló vagyok, mint ők pedig csak hobbi szinten űzöm apukámmal) hogy nem akkora a bicepszünk, nem annyira kockás a hasunk, ők mindig feszítenek, mindig verekednének, lányok körében meg, ha valakinek kisebb a melle, akkor már rögtön le van szólva. Miért nem az érzések és a gondolatok számítanak?


Na, nagyon hosszú lett, de ki akartam most adni ezt magamból és mindenre kitérni.


2012. márc. 24. 00:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/99 anonim ***** válasza:
75%

"Az anyád pedig tényleg gagyi, hogy ilyen gagyi kölköt bírt csak kiszärni. Na mindegy majd én segítek, csak érezd hogy süt rád a nap, mert az mindenkinek süt."


ANYÁMAT A SZÁMRA NE VEDD TÖBBET!!!

2012. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/99 anonim ***** válasza:
80%

"Azért is vagy már csak a rendszerbe mert az LMFAO meg hasonló hülyeségeket is azért nyomatják hogy az ember ne gondolkozzon."


Minek gondolkozzon az ember,ha vannak ilyen hülyék,mint te?:DD

2012. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/99 A kérdező kommentje:
Mi van 75%-os nem tudod egybe küldeni a kommenteket? Én csak az igazat mondom, sajnos az igazság fáj, én csak a tükröt tartom.
2012. máj. 16. 22:15
 94/99 A kérdező kommentje:

No mindegy válaszolgatok:


Időpont tegnapelőtt 19:59

Néha, az ember ennyi passzív, értetlen emberen felidegesíti magát ezért már olyan helyre nyúl mely túl radikális ugyan akkor szintén igaz


tegnapelőtt 20:49

Gondoltam hogy takarni fogsz. Csak az a baj hogy nem értesz. Nem a családi hátteredről beszélek. Hanem hogy beszűkült vagy és lusta változtatni. Mosolyogsz hogy te majd kimész és minden happy lesz de bűzlik rólad a fájdalom. Nem ilyen generációnak kéne lennie most. De én pont ezért segítek.


tegnapelőtt 20:53

Persze, aki nem hisz benne annak biztos nem lesz. Minek születtél. Fankadelinek van is egy ilyen száma. Te minek születtél? Hogy elmenj és csicskaként éld az életed. A tudatodba ha elhiszed hogy lesz változás akkor lesz is! Bocsi, de megint felhúztam magam mert idegesítő hogy az ember beszél már a 10 (!) oldala és még mindig nem értesz csak azt mondod: Inkább kopj le! Én inkább beszélek a vakokkal!


A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat

Igaz kicsit radikális de igaz. De amennyire hülye vagy annyira szeretlek. Ezért nem nyomtam meg a hülye piros gombodat.


A következőt válaszra se méltatom.

2012. máj. 16. 22:26
 95/99 A kérdező kommentje:

Ja 84-es nem a te anyádnak szóltam, de ha te is ilyen vagy valószínűleg ő a hibás. És mondom te 75-ös és a többiek. Szívesen beszélgetek veletek is de inkább nézzétek meg ezt a három oldalt és olvassátok! Én még nem rég ébredtem és ez a kérdés is nagyon sok tapasztalatot adott nekem életem további részeibe amihez ti is belejátszottatok azzal hogy témákat vetettetek fel. Az életben semmi sincs véletlen. De remélem azért ti is felébredtek mert ez nem élet.:

[link]

[link]

[link]

2012. máj. 16. 22:44
 96/99 A kérdező kommentje:
Természetesen a Mátrixot is tudom ajánlani, főleg az elsőt de a trilógia további részei is segítik az embert a felébredésében és saját lényének megtalálásában.
2012. máj. 20. 23:29
 97/99 A kérdező kommentje:
Azért érdekes. Annó azt hittem ez egy milyen jó kérdés. 1 hónap alatt már sokkal másabb formába írtam volna ki. De így 2 hónap távlatából azt látom hogy rengeteg mindent tanultam. És még nekem beszélnek hogy jaj csak 14 vagy. Ez ugyan olyan mint a futás. Olyan jó futó nem lehetsz mint egy felnőtt profi, ilyen korban. Viszont ha több éve ezzel foglalkozol nem hogy az átlag embereket, de a nagyobb korosztályok közepes versenyzői szintjét is elérheted. Én se lehetek olyan mint fanka de itt egy csomó ember felé nőhetek. Az ha valaki ül a gép előtt és játssza a plants vs. zombiest a szabadidejének nagy részében akkor lehet 50 éves akkor se fogja még a 12 éves kori szintem sem elérni.
2012. máj. 24. 21:30
 98/99 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne általánosítsunk. Én 16 éves vagyok, még se gondolom magamat és a barátaimat sem igénytelennek.

Dráma tagozatos vagyok, sok klasszikust olvasok, drámákat, szeretem a régi magyar zenéket, inkább a magyar zenéket :)

Sok régi drámát nézek, szeretem a művészfilmeket.

Valamint bizton állíthatom , hogy nem öltözöm úgy mint egy héra ;D

Vannak olyanok akik tényleg ilyenek.

De ilyenek mindig lesznek, el kell fogadni. Egyszerűbb elfogadni.

2012. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/99 anonim ***** válasza:
Elképesztő, hogy egy 14 éves srác mennyivel okosabb, továbbá mennyire leiskolázza a nála "sokkal" idősebb vitapartnereit. A végén nem kellett volna elszállni, de gondolom ez a lelki frusztráció hatása is lehetett, sokáig korrektül vitázott, de mindenki ellene fordult, egy 14 évesnek, meg egyébként is egy embernek, a felnőtt emberek túlnyomó részének is, nagyon nehéz higgadtan feldolgoznia, úgy, hogy nem kezd el indulatokból mocskolódni. Igen, és a megváltó szöveg is kicsit sok volt a végére, de gondolom a korához képest, mindenképp kiváló kritikai attitűdöt felváltó, megoldásokat, mélyebb összefüggéseket kereső hozzáállás, meg emellett, ugyancsak a ránehezedő lelki nyomás hatására érezte szükségesnek, a megváltó próféta szerep magára vállalását. Ez is egyfajta kompenzálás. Mindenesetre, ha nem lenne 4 éves a kérdés, szívesen elvitatkozgatnék itt néhány válaszadóval, mert iszonyat nagy sötétség van a fejükbe, ami ebben az országban mondjuk nem meglepő. Továbbá a lekezelő, cinikus stílusuk bicskanyitogató.
2016. márc. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!