Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki a kocsijára igénytelen az...

Aki a kocsijára igénytelen az másra is az?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 17:57
1 2
 1/12 pagan ***** válasza:
61%
nagy valószínűséggel igen!
2012. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vagy csak sok a pénze.
2012. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, legalábbis ami engem illet, én nagyjából ugyanannyi figyelmet és energiát fordítok a kocsimra mint a lakásomra vagy úgy általában bármi másra. Nálam nem csillog-villog semmi sehol, de nem is hagyom nagyon lerohadni.


Azt azért nem ártana pontosítani, hogy mit értünk a kocsival kapcsolatos igénytelenségen. Én azt tapasztaltam, hogy a magyarok többsége talán túl igényes, a kocsiját szinte egy fétistárgyként, a teste meghosszabbításaként kezeli. Gondolom, ez a szegénységünkből adódik. Itt egy kocsi megszerzése és fenntartása sokkal nagyobb erőfeszítést jelent az átlag embereknek, mint ott, ahol havonta nettó több ezer eurót keresnek. Én nem keresek ennyit, de engem sem fűz érzelmi viszony a kocsimhoz. Egy kívülállónak elég elhanyagoltnak is tűnhet.

2012. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez talán csak a kisember kisautójára él, a BMW-k Magyarországon például sokkal lelakottabbak, mint nyugatabbra.
2012. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez nem igaz! Szégyellem,de az autóm gyakran nagyon koszos kívül is belül is,néha egy egy üres flakon is benne marad,meg a szélvédőre tűzött cetliket is csak behajítom, de a lakásom , és az irodám az csillog villog, ott egy porszem nem maradhat!
2012. márc. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet általánosítani semmiben.Mi munkára használjuk a kocsit,ki-be,sáros lábbal,esőben,télen-nyáron.Takarítani nagyon ritkán van időm,illetve nem is nagyon tudom hol csinálnám,sokemeletes házból nem ér le a hosszabbító a porszívózáshoz,így marad a kisseprű,úgy-ahogy.Télen egyáltalán nem mosok autót,legfeljebb akkor,ha már annyira retek,hogy utálatos megfogni.Tavasztól őszig havonta egyszer kitakarítom,le is mosom.Télen többnyire szünet,nincs kedvem megfagyni,mire ráérnék,sötét is van.Szóval egy kívülálló azt gondolhatja,hogy úristen.Pedig állítom,hogy egyébként sem igénytelen,sem koszos nem vagyok.
2012. márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, legalábbis nálam nem. Nekem az autóm csak egy használati eszköz. Nem mosatom gyakran, belül sem. Főleg, hogy a gyerekem hátul ül autósülésben így szanaszét vannak a sültkrumplik, játékok és pufikukik. Ritkán van kedvem autót takarítani és leginkább már csak akkor veszem magam rá, hogyha nincs más dolgom és kedvem van autót takarítani. Viszont otthon rendet tartok.
2012. márc. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én képes vagyok hetente (ha nem olyan koszos akkor 2) lemosni az autót, és egy alkalommal szánok rá akár 5-6 órát is, hogy minél szebb legyen kívül, belül. Otthon már csak akkor takarítok, ha van rá idő, és nagyon muszáj.
2012. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor jöhetnél hozzám is. Nálam egy évben kétszer van autómosás.
2012. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Néha olyan kedvem támad hogy koszoljak.. :)


Amivel a család jár,azt tisztán tartom,de inkább belül mint kívül. Most van tervbe véve a szokásos tavasz nagy autótakarítás,arra rámegy egy délelőttöm. Úgy fogalmazom,nem mindig tiszta a kocsi,de ha takarítom akkor azt alaposan,az utolsó kis négyzetcentit sem hagyom ki.

Ezért nem érzem magam igénytelennek,de ismerek olyat aki 6 éve nem mosott kocsit. :)


Az igénytelenség pedig nem merül ki a takarítás elhanyagolásával,igénytelen az is aki nem cserél izzót,nem fújja fel a kereket,nem pótolja a letört ablakletekerőt,hanem fogóval húzkálja le fel,anygi helyzete megengedi de mégsem cserél olajat,és még sorolhatnám. Igénytelenség=nemtörődömség.

2012. márc. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!