Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebben a hónapban szülő kismamá...

Ebben a hónapban szülő kismamák, ti nem vagytok türelmetlenek?

Figyelt kérdés
Én 16-ra vagyok kiírva de én már nagyon nehezen bírom a várakozást. Napjaim nagy részét egyedül töltöm, gondolom ezért is ilyen unalmas a terhességem utolsó hónapja és rettenetesen hosszunak tünik. Nem unatkozom, mert a házimunka, főzés, bevásárlás leköt. Meg nincs is akkora pocakom, hogy nagyon hátráltatna. Egyedül az alvás nem az igazi, mert nagyon sokszor ki kell mennem pisilni. Már annyira szeretnék szülni, minden kismami megyszült már akikkel egyszerre vagy nagyon közeli időpontban voltunk kiírva. Ti, hogy vagytok? Ti is hasonló cipőben jártok?

2012. márc. 6. 10:49
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/134 anonim ***** válasza:

(3.)

Gratulálok nektek! Ügyesek vagytok! Jó babázást!

2012. márc. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/134 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Gratulálok mindenkinek!

Én is megszültem. Hétfőn 1 órakor elment a magzatvíz. Fájásom nem volt. Kaptam infuziót, attol fájásom lett rendesen de csak 1 ujnyira tágultam ki. Így 9 óra vajodás után megcsászároztak. És 4100 grammal és 53cm-el megszületett az én drága kisfiam. Nagyon jó gyerek eddig, tegnap jöttünk haza. Rengeteg tejem van. Már én is jobban vagyok egy picit.

Van még valaki itt aki nem szült meg?

Sok boldogságot kivánok a babákhoz mindenkinek!

2012. márc. 24. 15:11
 133/134 anonim ***** válasza:

Na sziasztok!

Már vasárnap óta itthon vagyunk, csak sokat cicizünk, no meg ugye itt a kétévesem is.

Szóval...

Fél 12 kor ébredtem arra, hogy nem bírok a fájásoktól aludni. Gondoltam, hogy jóslók, de nem zuhanyzok le hátha segíti a tágulást és majd előbb szülök. 3 órakor már kezdtem fáradni a 3 percesektől és gondoltam tusolok egyet és visszafekszem aludni, ha elmúltak. Letusoltam, de nem múlt el.Nem is erősödött, úgyhogy gondoltam várok még. 4 órakor felkeltettem a férjem, hogy szerinte mi legye, de azt mondta ezt csak én tudhatom. Mondtam neki, hogy fogalmam sincs mi legyen, mert nagyon fáj, de az első szülésem fájásaihoz képest nagyon gyengék. Aztán mivel aznap a férjemnek vidékre kellett volna mennie, inkább azt mondtam neki, hogy menjünk be a kórházba, max. hazaküldenek, hogy jóslók. Fél hétre értünk a kórházba, ahol megvizsgáltak és azt mondta a dokinéni, hogy nem tudja ő se megmondani, hogy jósló vagy, hogy szülünk. Ezért felraktak nst-re. 3 perces fájásokat mutatott a gép. 9 óráig adtak időt, hogy megnézzenek újra, történik e valami. Mondta a szülésznő, hogy sétáljak az segíteni fog. 9 kor megvizsgáltak és elsimult méhszájat állapítottak meg. Azt mondták, hogy na mostmár biztos, hogy nem megyek haza. Annyira megörültem, hogy folytattam a sétát. Hozzá teszem akkor már kb. 9 órányit sétáltam... A következő vizsgálatnál már bő két ujjnyira ki voltam tágulva, így hívták a dokimat, hogy jöjjön, mert burkot kellene repeszteni. 12 óra körül burokrepesztés volt és nst. Azt már nagyon nehezen tűrtem fekve. 3 ujjnyival szálltam le újra az ágyról séta, majd mivel nem igazán haladtunk, ezért kádban vajúdás követezett. 13:30 körül ültem bele a kádba és már csak a tolókra szálltam ki. 15:02 kor született meg végülis a Drágám. Gátmetszésem volt, de kisebb mint az elsőnél. Lényegében semmi extra beavatkozás nem kellett és nagyon élveztem végig, hogy tudom mit csinál a testem és tudtam írányítani a dolgokat. Egy csoda volt ez a szülés az elsőhöz képest. A furcsa csak annyi, hogy második baba és mégsem tudtam, hogy szülési fájásaim vannak. Mert összehasonlíthatatlan egy oxitocinnal erősített fájás, egy normál természetes úton beindult szüléshez képest. Mindenkinek ilyen szülést kívánnék, ha lehetne.

2012. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/134 A kérdező kommentje:

Szia! Az én szülésem nem volt ilyen jó élmény.

Gratulálok a babához és jó egészséget kívánok nektek!

2012. márc. 27. 13:32
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!