Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok! Ki nem várja 26-ára?...

Lányok! Ki nem várja 26-ára? Izgultok? Beszélgessünk!

Figyelt kérdés
Én 26-ára nem várom, már van egy 2 éves kisfiam is és én már alig várom hogy tesztelhessek! :)
2010. ápr. 16. 08:34
 281/315 anonim ***** válasza:

sziasztok lányok!!

Ily, micsoda nagy a Bálintka már 6kg, nem semmi komolyan,mi még csak 5-nél járunk, de ugy h 1kg hízott eddig havonta.

Ő is pont olyan mint a nagy fiam, bár mondjuk Tomika sokkal nyugodtabb baba.Éjjel sokszor kelt mostanság a cumiért, így úgy döntöttem, h nem adom neki alváshoz többet,ébren szopizhatja ha kell neki, de altatáshoz nem adom, mert ha ki esik a szájából akkor 10x is ébred éjjel miatta.Nálatok , h van ez Ily, elalszik egyedül a kicsi az ágyban, és kap cumit??mert írtad, h sokat van kézbe, csak kíváncsi vagyok, h akkor az elalvás hogy alakult. és milyen volt az oltás,hatása volt nyűgösség v valami?? nálunk Tomi 1xhányt és 2 napig nyűgös volt, semmi sem volt jó neki:(most talán már jobb.

Kriszti, hogy vagy?? már olvastam iwiwen, h otthon vagy örülünk neki, majd írj ha ráérsz h mi van veletek és mi volt!!

na pusszanat lányok

írjatok!

szép napot

Rné.

2011. márc. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 282/315 A kérdező kommentje:

Sziasztok Csajok!!Ne hari hogy így eltűntem de ááá!!

Igen bent voltam 1 hetet a kórházba!Egyik nap reggel elkezdett mensi szerűen görcsölgetni a pocak és estére már 10 perces keményedések társultak hozzá és aludni se tudtam!

De gondoltam szerda lesz másnap úgyis és az én nődokim rendel Kisbéren hát megvárom a reggelt az orvossal.Lefeküdtem de pár perc múlva Arni kelt mert fájt a hasa és képzeljétek ő meg végig hányta az egész éjjelt, semmit nem aludtunk.Reggel apa gyerekkel a gyerekdoki én meg a nődoki.Aki azt mondta van 2 órám, hogy beérjek a kórházba, de ha akarom akkor ide mentőt hív a rendelőhöz mert elkezdtem kinyílni megint...Arnival is ez volt ugyan ennyi idősen kerültem vele is kórházba.Annyi különbséggel hogy most egy csomó bogyót kaptam nem infúziót!Már 22-én haza engedtek de a betegség nem múlt el még Arninál sem teljesen, aztán bent a kórházban én is elkaptam.Mire beértem addigra már 32 órája talpon voltam, úgyhogy a másnapot végig aludtam szinte, nem baj mert úgyis látogatási tilalom volt, szóval még ez is hozzá jött, hogy Arnit se láthattam és betegen kellett itthon hagynom!De már jól vagyunk most 2100 a méhszáj, nem változott, de a doki szerint azért össze mehetett volna ennyi gyógyszertől szóval a biztonság kedvéért most írt fel valami bogyót, hogy ez az érték már ne is változzon ha lehet.Szóval ennyi van velem, Bencének fogják hívni amúgy és hiperaktív, focista és 3kg-t híztam vele eddig és 29 hetes vagyok!Hát nem semmi!Most mennem kell zárom a hosszú levelem, puszi nektek és a babáknak is engem is jelölj be Ily iwiwen!!Rné-nél megtalálsz Karvaji Krisztina néven!Puszi!

2011. márc. 8. 19:31
 283/315 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok!!!De jó olvasni titeket.

Hát mivelünk minden okés. A babám már 6.5 kiló, 61 cm hosszú. Nagyon szép formás gyerek. Éjjel szerencsére alszik, de csak mellettem hajlandó. Mihelyst berakom a kiságyába, sarkig nyitva a szeme. Szóval elalszik mellettem, cumival a szájában. Fél kilonckor van nálunk a fürdés, és 9-kor már alszik is. Melléfekszek, és simogatom. És ha én még nem alszom, elmegyek fürödni, vagy tv-zni a másik szobába, felkel, és sír. Annyira megérzi,h. nem vagyok ott. De ha nem megyek sehova, akkor legközelebb 2 órakor kel fel, gyors szopi, aztán rögtön alszis is vissza, utána fél 6 körül újra kel, ekkor is visszaalszik, viszont ilyenkor már annyira éber. Forgolódik sokat 8 óráig. Amíg fel nem kelünk. Aztán nappal, csak babakocsiban hajlandó aludni, vagy kézben. Az utóbbi napokban sokat nyáladzik, és rágja a kezét, vagy az ujjamat, mellemet harapja. Ebből arra következtetek,h. megindult nála a fogzás. Az injekciók szerencsére nem okoztak mellékhatást nála. Az én pici fiam nagyon el lett kapatva, úgy ahogy kell.:) Annyira meglátszik,h. első baba. Eldöntöttük Sanyival, hogy jövőre jöhet a 2. gyerek. Minél kevesebb korkülömbség legyen a két baba közt. Biztos nehéz lesz, de túléljük.A suli nagyon nehéz, mindent az utolsó pillanatra hagyok. Most is kell csinálni 5 oldalas beadandó dogát, március 15.-ig. Nos, még hozzá sem kezdtem, ma jön Blanka is, itt lesz nálunk keddig, szóval nem lesz időm, Sanyi bejelentette,h. holnap megy pecázni, szóval k...a jó. Megyek, mert felkelt a baba.

Ily

2011. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 284/315 A kérdező kommentje:

Sziasztok Csajok!De jó olvasni,hogy már ilyen nagyok a babák!!:)Én március 10-én vissza kerültem megint a kórházba sajna!Most aztán kaptam mindent infúziót, gyógyszert, kúpot, és tüdőérlelő szurit is ha megszületne a baba akkor tudjon lélegezni.De hála az égnek nem szültem meg és 21-én szabadultam haza!!2100 a méhszájam még mindig de viszont iszonyatosan gyenge már és puha szóval azt mondta a doki bácsi bármikor megszülhetek!

Most pihenés van még legalább 5 hétig aztán már 37 hetes leszek és nem baj ha megszületik!Remélem veletek minden oké!Puszi nektek!Sziasztok!!

2011. márc. 25. 14:09
 285/315 anonim ***** válasza:

sziasztok

Kriszti, vigyázz nagyon magatokra, most már ha lehet, csak szülni menj legközelebb:)...de komolyan, pihenj amennyit csak tudsz, most az a legfontosabb, h minél tovább bent maradjon még a kis Bence?? erre emlékszem a nevét illetőleg.

és hogy állsz a súllyal, azt tudom, nagyon keveset híztál, eddig mennyinél tartasz?

Én nem fogyózom, most nem tehetem, nálam az nagyon kihatna a tej mennyiségére,így kb.8-9 kg felesleggel vagyok most,de legalább nem fázom, melegít:)

Ily, ti, h vagytok, miket tud a kis Bálint már?

Sajnos mi kicsit levagyunk maradva mozgásügyileg, meg gondok vannak a letapadt izomzat miatt így már el is kellett kezdenünk Dévény tornára járni:( a kengyelt viszont lehet h lassan levehetjük, pár hét és kiderül.

a legújabb, h elaltatja magát Tomi mégpedig az ujját cumizza és kezdi napközben is ezt csinálni.Örülök neki, mert nem kell a cumit vissza tenni minidig a szájába!

Vigyázzatok magatokra,sziasztok

puszi

Rné.

2011. ápr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 286/315 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Hát velünk minden okés. SZerencsére a babám szépen fejlődik, nagyon ügyes. Körbe forog a kiságyba, hasra viszont még nem fordul. Azaz nagyon próbálkozik, teljesen oldalra is tud fordulni, csak éppen nem tud még sasra fordulni. 3 hónapos korától, a kiságyban altatom. Este lerakom, cumi a szájban, pelus az orránál, és magától elalszik. Az én kisfiam, 3 hónapos korára megjavult. :)

Kilenckor elalszik, majd kettőkor kel enni. Addig én is jól kipihenem, magam. Kettőkor ha evett, vissza rakom a kiságyba, néha szerencsém van, és visszaalszik ott, de általában mellettem marad. Ha mellém rakom, akkor alszik reggel 6-ig, ha a kiságyába teszem, akkor 1 óra múlva megint kel. 1 hete adok neki baba kaját, igaz 4 hónapos kortól lehetne, de eddig nem volt bajunk belőle. A banános baba desszertet nagyon szereti Báálint. Szintén 1 hete sokkal kevesebb tejem is van. 4 napja, éreztem olyan peteéréskor jellemző petefészek szurkát, és bő nyúlós folyásom is volt. Tegnap reggelre, meg megjött a menzim. Most mennem kell, később folytatom.

2011. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 287/315 anonim ***** válasza:

Na itt vagyok.

Szóval, ez zavarhatott be a tejtermelésbe.

Bálint már 7 kiló, és 65 centi.Szerencsére nem beteges.

Én járok továbbra is suliba, a héten gyakorlaton vagyok az oviban, addig anya vigyáz a gyerekre. Képzeljétek, jövőre üresedés lesz a gyakorló oviban, elmennek vagy 5-en. Szóval kell a munkaerő. Az igazgatónő utalt rá, hogy felvenne dolgozni, ha meglesz a diploma. Jajj én annyira örülnék neki. Igaz diplomához, nyelvvizsga is kell.

Az meg évekbe tellne, míg leraknám. Ezért csajok ne vessetek meg, de gondoltam, hogy meg kéne venni valahol. A nyelvre az oviban nincs szükségem, és úgy gondolom, ha önerőből csinálnám meg, akkor sokkal több időbe, és pénzbe kerülne. Esetleg nem tudtok ilyen helyet?

Szóval ha meglenne a diplomám, eltudnék helyezkedni Debrecenben. Ekkor Bálint alig 2 éves lesz. Az ovihoz közel van egy bölcsöde, oda járatnám.

Fejben úgy elterveztem már mindent. Ha nem tudok elhelyezkedni, akkor persze 3 éves koráig otthon maradok a gyerekkel, és jöhet rögtön a következő baba.Ezalatt elvégezném a szociál pedagógia szakot is levelezőn. Azért ezt, mert sok tantárgyat elfogadnának, amit óvodapeden tanulunk. Kb. olyan 10-ből 5-öt bisztosan, minden évben. De ha sikerül dolgoznom, ez ki fog tolódni, szerintem sok sok évvel. Minden vágyam, hogy mielőbb dolgozhassak.Hát csajok rajtam van még 15 kiló felesleg, borzalmasan is érzem magam a bőrömben, elhihetitek.:S De majd leadom.

Olyan jó, hogy ilyen szép idő van, teli vagyok energiával.

Krisz, én is csak azt tudom mondani,hogy pihenj sokat. Nemsokára kétszeres anya leszel! Rné, nagyon cukik a fiaid, a napokban rakok fel képeket én is az iwiwre Bálintról. Na jók legyetek anyukák, írjatok!

Ily

2011. ápr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 288/315 anonim ***** válasza:

sziasztok lányok!

Ily, nem semmi,7kg a Bálintka??? nagyon komoly, szerintem mi 8 hónaposan leszünk ennyi, mert most olyan 5,7kg Tomika, tehát még a 6kg is messze van.Mi még csak szopizunk, a doki néni kizárólag szoptatás párti nálunk a 6.hónapig,uhogy még ez is messze van nekünk, h bármi mást is kapjon.

A gyakorlat az oviban az meg gondolom, h jót is tesz még pluszba, én is szeretek kimozdulni egymagam (kicsit kikapcsolódni), neked meg így biztosítva van a "szabadidő", és annál jobb mikor hazaérsz és újra látod a kisfiad:)

Amúgy ilyenkor mikor mással van akkor mit eszik hagysz neki tejet vagy elfogadja a tápszert is?

Nekem Tomi nem hajlandó üvegből enni semmit,(se tej,se táp) így marad az, h a következő etetésre mindig kéznél kell legyek, így nehéz amúgy bármit is megszervezni,jobbára viszem mindenhova magammal:)

Tomi éjjel ha evett akkor leteszem és alszik az ágyban, már párszor átaludta az éjjelt, de általában 1Xkel még enni olyan 4körül.A hasfájás már elmúlt hála, és beállt a naponta 2xi széklet is ami reggel szokott lenni:) uhogy nálunk is a 3.hónap sok jó változást hozott:)

na mennem kell, Kriszti írj majd magatokról, mekkorára saccolták a babucit és mikorra is jön a béby??

sziasztok, puszi

Rné.

2011. ápr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 289/315 anonim ***** válasza:

Rné! Hát mikor nem vagyok a babámmal, akkor tápszert kap. Viszem a port, és anya megcsinálja neki. Néha jobban is szeretek neki azt adni, mert legalább tudom,hogy mennyit eszik, és,hogy jól lakik. Szerencsére szereti a tápot. Az oviban jól megbetegedtem, mint ahogy az álltalában lenni szokott, és erre jött még az is hogy anyósommal veszekedtünk. Jobban mondva, ordibááltunk egymással. De ő kezdte, mentségemre szólva. ÉS láss csodát, alig van tejem, valószínű az idegtől. A vita alapja az volt, hogy leraktam a gyereket szombaton a kiságyába, had sírjon kicsit, nem kell annak mindig ölben lenni. A banya, felugrott az asztal mellől, csapkodott, dúlt fúlt, mondta, hogy nemigaz, hogy nem tudom felvenni, azt a gyereket, hogy ez már kínzás. Mondom neki, h. nem kínzom a gyerekemet, erre, de kínzod. Mondtam neki,hogy az én fiam, úgy nevelem ahogy akarom, és akkor síratom amikor akarom. Hisz az anyja vagyok. Erre rögtön rávágta,hogy ő meg a nagyanja. Itt volt Sanyi tesója, meg a felesége is, és ők kiálltak mellettem, már ők is kiabáltak a banyával, de ő csak egyet hajtott, mígnem bevágta magaután az ajtónkat, és hazahúzott. Sanyi baszott kiállni mellettem, a veszekedéskor bement a szobába, persze este jól összevesztünk. az anyja mellé állt. Tegnap nyalták egymás seggét, rám meg az a szuka, úgy néz mint egy rihe rongyra, aki öli a gyerekét. GYŰLÖLÖM. De Sanyira is megharagudtam nagyon. Még egy ilyen eset, hogy nekem van igazam, és nem áll ki mellettem, hazamegyek anyámékhoz. Nem akarom őt elhagyni vagy szakítani, csak azt akarom, hogy rájöjjön, hogy mit veszíthet az anyja miatt. Elveszít engem, és mind két gyerekét majd 2 hetente fogja látni, és fizethet havonta 2X20000 forintot. Kíváncsi vagyok, hogy ahoz mit szólna. Ráadásul a hátralevő életét is töltheti egyedül, hiszen neki elvált gyerekes anya soha nem kéne, (már pedig valószínű, hogy 36 évesen csak olyat kapna). Fiatal 20 éves, meg szóba sem állna olyannal, aki tudja róla, hogy az anyuci mellett lakik, van 2 gyereke 2 anyától, külön válva tőle. Az a nő biztos el fog gondolkodni azon,hogy miért? Ráadásul arról nem beszélve ha talál is magának egy nőt, az se fogja elviselni az anyját.

Szóval érthető, hogy miért nincs tejem ha a kedves anyósomra gondolok, egyből rám jön az ideg.

Ami egy icsit vígasztal, hogy már csak 2 vizsgám van hátra, plusz egy beadandó dolgozatot kell még írnom, és vége a 4. félévemnek. Persze nyáron sem fogok unatkozni, elkezdem az eszperantót, abból akarok nyelvizsgázni. azt mondják, hogy azt könnyű tanulni.

Szóval a babám jólvan, ma egyszersem kelt fel éjjel, 2-3 naponta szokott kakálni. Pelusból így naponta 3 fogy. Régen mikor picike volt, elhasználtunk 10-et. Tegnap beleültettük a kompjába, nagyon élvezi, igaz még nem tud vele menni, de nagyon cuki benne. Na megyek. Írjatok!

2011. ápr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 290/315 A kérdező kommentje:

Sziasztok Csajok!Hűű hát nálatok zajlik az élet minden téren! :) De azért örülök, hogy jól vagytok nagyjából!

Rné!Remélem Tominak már nem sokáig kell tornára járni és hordania azt a kengyelt!Ily!Hát nem semmi anyósod van meg kell hagyni én már lehet elcuccoltam volna de most komolyan.

Én megvagyok kedden töltöm a 35. hetet!!Haladok szép lassan.

Igen Bence lesz a neve és teljesen átlagosnak tűnik a súlya, mikor bent voltam a kórházban 30. hetesen 1500g-ot és 38cm-t mértek.De aztán utána hirtelen megnőtt a pocakom de én már magam se értem mert közben fogytam 1kg-t.Szóval most 67kg vagyok és 65-ről indultam.Azt lehet mondani, hogy mindent Bencére szedtem, rajtam semmi változás nincs.Minden ruhám feljön rám csak épp begombolni nem tudom!!!A kismama nadrágom meg lóg rajtam mint tehénen a gatya.Szóval van most 1 vékony nyári nacim ami még jó rám pocakban is nem gombos, hanem gumis derekú most azt tudom hordani.De tettem is fel iwiwre képet a közkívánatra albumba hogy hogyan is nézek ki mostanság!Tényleg Ily én hogyan találhatlak meg iwiwen?Szeretnélek megjelölni, hogy láthassalak téged is meg a picit is!Na most megyek mert igazából csak pisilni indultam de Bence felébredt közben, iszonyú aktív egy gyerek szinte alig alszik!Már előre félek! :D Puszi!Sziasztok!

2011. ápr. 17. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!