Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok! Ki nem várja 26-ára?...

Lányok! Ki nem várja 26-ára? Izgultok? Beszélgessünk!

Figyelt kérdés
Én 26-ára nem várom, már van egy 2 éves kisfiam is és én már alig várom hogy tesztelhessek! :)
2010. ápr. 16. 08:34
 261/315 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Örömmel jelentem, hogy Kandi Sándor Bálint december 23.-án este 8 óra 30 perckor megszületett, természetes úton.

Az egész úgy kezdődött, h. tudjátok, nem voltam benne biztos,h. a vizem szivárog e. Már hétfőtől, ahogy elment a nyákdugó egy része, éreztem, a bővebb vizes folyást. Ráfogtam,h. a nyákdugó hatása, ez természetes. Majd kedden, mentem dokihoz, és az úton odafelé, elázott a tisztaságim. Nem szóltam a dokinak erről, csak a nyákdugó távozásáról. Gondoltam, ha megvizsgál, úgy is lát valamit, vagy valami. De nem, csak közölte,h. a méhszáj 1 ujjnyira nyitva. Ekkor az NST nem volt valami jó, ezért mondta a doki,h. másnap, szerdán is menjek NST.-re. Az NST ekkor sem volt valami jó, és a folyásról is szóltam. A doki mondta,h. nem lát semmit, szerinte nem valószínű,h. magzatvíz lenne. Az NST miatt, 22.-én befektetett a kórházba, és másnapra kért amnioskópiát. Talán ez volt a szerencsém. Az éjjel nem aludtam semmit, 6 kisebbséggel volltam összezárva, raktak volna jobb helyre, csak nem volt. Szóval azon éjjel 4 órát aludtam. Hajnal kettőkor, elázott teljesen a bugyim, véres víz öntött el. A WC.-ben elrendeztem magam, és megint nem folyt semmi. Az ügyeletesnek meg kellett volna mutatnom, nem tudom miért nem tettem. Reggel fél kilenckor, mentem a dokihoz. Ja, már alig vártam,h. jöjjön Sanyi, mert farkas éhes voltam, már akkor rég nem ettem. Mire mentem vizsgálatra, Sanyi is megérkezett. A doki megvizsgált, és egy jó adag víz távozott. Mondta,h. fent repedhetett meg, így a baba feje, szelepszerűen zárt, ezért folyt, majd semmi. Közölte,h. ebből ma még baba lesz, irány azonnal a szülőszoba. Örültem nagyon, de ekkor kezdtem félni is. REggel 9-kor felhelyezték a méhszájtágítót. Egy fél óra múlva lettek olyan fályásaim, h. namég. Sanyiról téptem le a pólót, úgy fájt. És egyből olyan 3-4 percesek voltak. Elmentem nagy wcézni, így nem kellett beöntés, sőt borotva sem, mert otthon elintéztem magamnak. Másfél óra kín után kaptam EDÁt. Ez olyan jól hatott, h. elszállt minden fájdalom. Vigyorogtam a szülőágyon, olyan jó volt. ÉS végig, estig nyomták balém óránta az érzéstelenítőt, így nem szenvedtem. Lassan, de biztosan tágultam. Már már éreztem a tolófájásokat, 4 ujjnyira nyitva voltam, de a doki adott még egy adag érzéstelenítőt. Én már nem kértem volna, de gondoltam biztos a dolgában. EZ volt olyan 7 óra 45 körül. Nagyed kilenckor, a doki mondta, megyünk szülni. Csakhogy, nem éreztem az edától az igazi tolófájásokat, mindet le tudtam nyelni. Majd a szülésnő segítségével kinyomta belőlem a babámat. Olyan 8 nyomásra lett meg. A doki nagyot vágott, fél órát varrt. Rámtették egyből a picimet, majd mentek apával fürödni, méreckedni.

Paraméterek, 3600gramm, 52 centi.

Gyönyörű gyerek!

Elvittek az örzőbe, a kimerültségtől, még 1 órát remegtem. A gyereket is azonnal hozták. Ekkor már annyira kimerült, fáradt, és éhes voltam,h. értem,h. vigyék el, mert nagyon rosszul vagyok. Elvitték,majd 11 kor, közölték,h. menjünk fürödni, meg pisilni. Ahogy felálltam, összeestem, se kép se hang. 3-an szedtek össze. 1 órakor, egy kis pihenés után, én kértem,h. menjünk zuhanyozni. Sikerült is, csakh. pisilni nem ment. Ezért megkatétereztek, annyi pisi kijött belőlem,mint még soha. Mivel nem mehetek osztályra, míg nem pisiltem magamtól, ezért még egy órát töltöttem az örzőbe. Egy szál betétbe, és ilyen hálóing féleségbe, amiből kint volt mindenem, mentünk osztályra, így töltöttem az éjszakát. Hozták persze a babát is. Apának szóltam, reggel korán jöjjön, mert meghalok. 24.-én reggel, még nagyon vacakul voltam, nagyon szédültem, fájt a gátam.

DE doppingolt,h. megszültem. A babám 3 napig még antibiotikumot kapott, mivel napokig szivárgott a magzatvíz. Ha észre veszi a doki még hétfőn, akkor még akkor megszültem volna. Gyors felépülés következett. Ahohgy hazajöttünk, mostam takarítottam, és nagyon jól vagyunk, nagyon boldog vagyok. Mióta itthon vagyun Bálint csak fürdetésnél sírt, annyira jó baba. Ha fent van, csak gügyög, jár keze lába, nézelődik. Éjszaka, csak 2x kel fel. Ja, hétfőn jöhettünk haza.

Végül 92 kilóval mentünk szülni, ma már 81.5 kilót kértem. Szóval 10 kiló rögtön leugrott.

Rengeteg tejem van, tegnap be is lázasodtam, mivel a babám nem tudja még mindet leszívni. Tiszta görcs az egész. SZóval hiába mondják,h. ne fejjem, muszály, mert meghalok. A szoptatás az első 2 nap nem igazán ment, nem jöttem rá a technikájára, de mostmár minden okés.

Szóval mi így állunk. És ti veletek mi újság?

Sanyi lányának is nagyon bejön a kistesó, folyton nézi, szeretgeti, és mikor nem látjuk, keltegetné is.

Szóval ennyi van velünk. ÉS veletek? Írjatok lányok!

Ily

2010. dec. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 262/315 anonim ***** válasza:

sziasztok

Ily!

Szívből gratulálok, már nagyon éreztem, h vmi lehet,h megvan a kis babád, h nem voltál:)Nagyon örülök neked, h ilyen jól és szépen ment minden, és, h ilyen jól megy minden már otthon is.Igazi kis vasgyúró a kislegénykéd:)

ÉS milyen jó neve lett neki, Bálintka, végül milyen jól választottál:) Nagyon vigyázz magatokra, a kis Bálintkára és pihenj amennyit csak tudsz, nem kell magad túlhajtani, most a gyermekágy időszaka van,összeszokik a kis család:)

GRATULÁLOK MÉG 1X SZÍVBŐL NEKED!!!!

Na majd írj, ha lesz időd, h mi lett végül a kórházi látogatókkal, meg anyudékkal, mentek sűrűn végül vagy , h alakult?

Én is már annyira szeretnék ott tartani, h hazaérkezünk....

Pénteken megyek be a kórházba reggel, elméletileg akkor indítják a szülést,mivel ezzel a lepénnyel meg minimális vízzel már nincs sok értelme , h bent van a baba...tudjátok, h már szültem 1x én, akkor nem féltem, de most nagyon,nagyon félek:( ezt éreztem is a napokba, idegeskedtem is sokat mostanság,és tudom, h ez az oka, h 1-2 naponta végig kell izgulnom a vizsgálatokat, h okés e minden,sokat kell várni mindig ezt is nehezen viselem...apróságok

Mindig várom, h elinduljon a kisfiú kifelé, de csak nem akar jönni, nagyon elvan bent.Elvileg olyan 50cm és 3kg lesz a súly, én csak reménykedem, h 2,5kg felett leszünk, mert nagyon rég nagyon meszes a lepényem...

Mennem kell, most csak azért jöttem, mert mondtam magamnak, Ily biztos már otthon kell legyen ha megvan a baba, és bejött:)

Puszillak benneteket,Kriszti remélem ti is jól vagytok!

Majd írok én is, ha pénteken estig nem írok akkor már elkezdődött a mi "menetünk" is.

sziasztok

Rné.

2010. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 263/315 A kérdező kommentje:

Sziasztok Csajok!!Ily!!Gratulálok a gyönyörű kisfiadhoz!!!!!!Annyira örülök nektek!!Hihetetlen, hogy repül az idő, 9 hónapja még csak egy "kis teszteredmény"volt!Most pedig a kezedben tarthatod!!Szerintem is szép nevet választottatok neki!!

Azért szerencsés vagy, hogy kaptál érzéstelenítőt, ahol én szültem Komáromban nem adnak semmit pont azért, hogy érezd a tolófájásokat, de nagyon jó kórház és nagyon kedves mindenki.Arnival 12 órát vajúdtam és 4 nyomásból lett meg.Csajok idén már én is szülök!! :D Ezt még fel kell fognom!Ily!Neked azt mondták, hogy ne fejd a tejed?Nekem csak azt mondták anno, hogy az első 3 napban nem kell fejni, csak miután belövellt.Utána viszont muszáj mert begyullad a cicid!!Úgyhogy szerintem jól teszed hogy fejed!Rné!Lehet már te is anyuka vagy ismét?Van egy sanda gyanúm, hogy igen!!Várlak téged is a fejleményekkel!!Puszi nektek és a babáknak külön!! :)

2011. jan. 1. 23:59
 264/315 anonim ***** válasza:

sziasztok lányok!

BÚÉK Kívánok nektek!!!

MEGSZÜLETTÜNK mi is:)

2010.12.31. 12:10 perckor Tomika megszületett 3100g és 52cm hosszú fekete hajjal, a családba nincs ilyen ám, és hát olyan édes:)

Burokrepesztés után 3 órával született meg uhogy összesen ennyi volt a vajúdás, nagyon gyorsan ment minden, a baba is sietett. Tegnap jöttünk haza, nekem kell fejnem , mert különben nem tud szopizni a baba, mert olyan kemény a mellem, h nem tud ráharapni.Egyenlőre ok minden, eszik, alszik és mosolyog a drága:)

A szülésről még annyit , h teljesült az álmos, nem lettem vágva, uhogy nem szenvedtem , mint anno...

Most szaladok, csak gyorsan írtam, remélem, jól vagytok ti is.

Ily, jó babázást neked is.Kriszti neked meg szép kerekedést:)

puszi

Rné.

2011. jan. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 265/315 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Rné, én is nagyon gratulálok nektek!

Az év utolsó napján! Szép kis újév! Ja, amúgy én is boldog új évet kívánok! Az én babám egy tünemény. Alszik, eszik, mosolyog, és van olyan nap,h. egyszer sem sír. Lerakom az ágyra, ő elgagyog, és hagy y dolgomat csinálni. Szerintem túl is hajszoltam magam egy kicsit, ma délelőtt 38.2C volt a lázam. Nem fáj sehol, csak lázam volt, és nagyon rázott a hideg. Talán így jelzett a szervezetem. DEpressziónak hál istennek nyoma sincs, lehet azért, mert a legrosszabbra készültem szülés utánra, na meg hagyott éjjel is aludni a drágám. Fél 10-kor elaludt az este, reggel fél 6-kor kelt fel. Nagyon jó anyának lenni, nem gondoltam.,h. ilyen földön túli szeretet létezik. Anyós persze minden nap jön, amit egy kicsit unok, de nem engedem babázni. Pont akkor altatom a gyereket, vagy pont akkor etetem, így nem tudja kivenni a kezemből. Próbálná is meg. Fürdetésnél is jött okoskodni, majd meghalt,h. nem fogadom meg a tanácsát,v. h. nem fürdetheti. De nem felejtem el,h. nem akarta ezt a gyereket! Míg az összes unokájának vett valamit születésre ajándékba, addig Bálint nem kapott tőlük semmit. PEdig már 12 napos. Anya is jönne feszt, persze neki sem mondom,h. ne jöjjön, nem akarom megbántani, de tényleg olyankor toppan be valaki, mikor pihennék, vagy csak egyedül akarnék lenni. Remélem ez a tatárjárás alábbhagy. A múltkor anyósék disznótor volt, és ugye jöttek toroznia rokonok, és persze mindenki becsődült hozzánk is, a kemény 6 napos gyerekhez. Azt hittem falra mászok. Aznap jött a védőnő is, persze,h. beült a dédimama, anyós, tesóm, itt volt Blanka is, és hallgatták,h. a védőnővel mit beszélgetünk. Forgatta a védőnő is a szemét, én is a szemem, és senki nem vette észre magát. Persze Blankára, meg tesómra nem lehet haragudni, még is csak gyerek még mind a kettő, de a másik két nőszemély? Nem tudja mi az illem?

Na mindegy. Tegnap kivittem a babámat levegőzni, észre sem vette. Aludt mikor felöltöztettem, aludt, mikor levetkőztettem. De legalább egy jót levegőzött.

Kriszti, írhatnál magadról egy pár sort. Hány hetes vagy? Mi újság felétek?

Mégegyszer Rné, gratulálok a kis Tomikához, jó babázást neked is.

ILy

2011. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 266/315 A kérdező kommentje:

Sziasztok Csajok!!Rné!!Szívből gratulálok neked is!! :)

Nagyon ügyesek voltatok!!!Úgy örülök nektek!!

Hát csajok nálam is változnak a dolgok, 5 hónaposan végre felszedtem az első kilómat és nekem is kisfiam lesz nem kislányom, csak hogy csatlakozzak!! :) Egyenlőre nekem úgy néz ki a név Bence lesz, de ez még változhat, van még időm, bár nagyon hamar elröpültek a hónapok!Na csajok hát jó babázást nektek és kitartás mert gondolom azért az kell!!Puszi nektek is és a babáknak is!! :) Rné!Várom ám iwiwen a képeket!! :D

2011. jan. 4. 21:06
 267/315 anonim ***** válasza:

sziasztok lányok

Kriszti,nekem a fiam nagyon örült, h nem lányka lett a tesó:),bár én kislányt szerettem volna, de az ember nem is mer ilyet írni, főleg, h itt szuszog az ágyikóba a kis drága:)...a fiúkat legalább már te is ismered:).A Bence az szép, nekem is tetszik.Olyan hamar elmegy az idő, az biztos.

Majd a hétvégén megpróbálok tenni fel képet iwiwre, csak még a gépre is felkéne tenni:( na lustaság az van most is az tuti.Nem is tudok sokat írni most sem, úgy mindennel elvagyok maradva, szalad a ház ahogy illik, de persze, most nem ez a legfontosabb.

A baba most kezd nyiladozni, eddig aludt nappal a kis sárgasága miatt, de most sokat nézelődik és jobbára éjjel volt eddig aktív, remélem ezzel megváltozik és akkor ritkábban kel a drága éjszaka. Amúgy olyan kis csöndes baba, fürdeni is nagyon szeret,és most már vannak komoly mosolygások amik a szopi utáni "kómában" vannak:)

na szaladok,Puszi nektek!!

Rné

2011. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 268/315 anonim ***** válasza:

hali!

Kriszti tettem fel pár képet iwiwre:)

puszi

2011. jan. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 269/315 A kérdező kommentje:
Sziasztok!!Rné!Annyira édesek a fiaid!! :D De nem akartam mégsem mindegyikhez írni, meg nyomkodhattam volna az összesnél a tetszik gombot!! :)Tegnap megtartottuk Arnold 3 éves szülinapi "zsúrját", igaz csak a szűk család volt, mert 18-a ugye keddre fog esni!Most picit beteg a drágám, köhög és van hogy esténként lázas is!Felénk most ez a köhögős járvány van, nem is tudom, hogyan fog így szerdán ovit kezdeni! :S Én is tettem fel 6 képet, 4-et új albumba, 2 pocakost meg a meglévő közkívánatra albumba! :) Férjem szerint 2 hét alatt látványosan nőtt a pocakom, de én nem...Hát mondtam neki azért már illik a fiatal úrnak elkezdeni a gyarapodást! :) Nevek terén szóba jött most még a Roland, ami mindkettőnknek tetszik és ráadásul az Arnold név betűi csak más sorrendben, úgyhogy lehet ez lesz a befutó! :D Na csajok pihenjetek, babázzatok, én meg növögetek, mert pihenni ettől a kis focistától nem igazán tudok! :) Puszi!!
2011. jan. 16. 09:09
 270/315 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Kriszti, Isten Éltesse Arnoldot és persze a boldog szülőket is:)Köszi, aranyos vagy, a te is Arnid is gyönyörű és olyan kis szépek vagytok azokon a figurás képeken:) Remélem, nem komoly a baj és meggyógyul hamar, h tudjon oviba menni.Szorítok, h jól menjen a beszoktatás, és most milyen jó, h otthon vagy, mert így bármennyit ott tudsz lenni vele az oviba.Nekem anno 1 hetem volt, h beszokjon a fiam.Az én nagyom most ovizik végre, másfél hónapot volt itthon,de már nagyon várta szegényem ,h mehessen.Bár félek, h hazahoz vmi nyavalyát meg, h ne legyen megint beteg.

A pocis képek nagyon komolyak amit feltettél, nekem nem volt ekkor az 6. hónapban sem,de a tied szép nagy már most!

Nálunk sajnos elkezdődött az esti hasfájás a Tominak, minden este 2 órán át szenved vele, pukizik,kakikál meg húzza a kis lábait nagyon fel, aztán mintha elvágták volna...ma szerzek be vmi szert, hátha jobb lesz neki, kamillát v édesköményt meg szétnézek a neten mik vannak.Amúgy éjjel 2x kel szopizni, de addigra én is ébren vagyok, mert addigra csöpög a tejcsi és várja, h kelljen a baba:)Tegnap már egyszerre egyedül fürdettem a 2 lurkót, nem volt nehéz, mert a nagy már olyan kis ügyes, h minden maga csinált. Jól van,szaladok főzni is kellene még délelőtt...sok kedvem van ám hozzá:(

Ily, ti, h vagytok?? Amúgy fenn vagy iwiwen va

2011. jan. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!