Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » HELP! Gyermeket várok egy...

HELP! Gyermeket várok egy házas férfitől. Szerintetek mit kéne tennem? Az abortuszt nem tudnám bevállalni, tanulnom viszont még rengeteget kell.

Figyelt kérdés

Először is, olvassátok el ezt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_.. (Megcsináltam a tesztet, és + lett)

Mint itt írtam, szeretem az illetőt, csak hát.. nem tudom, hogy higgyek-e neki, hogy szeret engem. Szerintetek mit csináljak? Mondjam el neki? Félek mit szól rá. És a felesége? :\ Na és az anyja?! Ismerem őt, nagyon kedves ember, ha megtudja ezt az egészet... FÉLEK. HELP.

Kérlek ne írjátok, hogy gratuláltok a teljesítményemhez, magamban is el tudom számolni, hogy "hülye vagyok. Egy házas férfi szeretője. 16 évesen terhes." De nem szeretném tönkretenni a gyerekem életét...

16L


2010. jan. 4. 16:36
 81/130 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a mondást, hogy kutyabol nem lesz szalonna?

na aki egyszer megcsalta a parjat az masodszor is megfogja csalni...

másrészt sokszor azok a fiatal apukak (2o-23) évesek is megriadnak a gyerekvállalástól akik szerették és megbecsülték azelőtt a párjukat...várhatatlanul, előre belátatlanul sokszor még ők is lelépnek nem hogy az akinek véletlenül jött össze egy olyan valakivel aki épp szerető volt...egy a sok kozul...

16 évesen suliban a helyed és tanulnod kell, az élet nem olyan rózsás mint hiszed...nem hiába mondják ezeket az emberek hidd el akik negativumot vagnak a fejedhez azokbol csak a keseru valosag beszel...

en a szuleidet hibaztatom 16 évesen hogy tudtak megengedni (vagy egyáltlán lehetőséget adni, nem észrevenni, szemethunyni)afölött hogy te egy házas emberrel (mondjuk ez lényegtelen) lefeküdj...nemtudom itelkezni sem akarok...de nekem 16 évesen eszembe sem jutott ilyensmi, és ez nem véletlen...

persze én sem vagyok szent, de nem is ez a téma...

szerintem előszőr orvos véleményét kérd el, mert jelen ismeretim szerint ha valóban bevetted a 72 órásat akkor vlóban komoly baja is lehet a babának. én mindenképpen az abortuszt javaslom sokkal inkább mint 4 megkeseredett emberéletet...kitartas

2010. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/130 anonim ***** válasza:
80%

Nos ... végigolvastam az összes választ és megnéztem, hogy hány %-ban tűntek hasznosnak. Azt vettem észre, hogy azokat akik egy kicsit is kimerték nyitni a szájukat és elmondani a tényeket (mert ezek nem szúrkálódások, nem sértés és nem bántás hanem tények ...) teljesen lepontozták. Aki pedig kedves volt és megértő azt természetesen pozitívan értékeltél. Félreértés ne essék én is úgy vélem, hogy emberek vagyunk tele hibákkal és bárkivel előfordulhat hasonló és senkinek nincsen joga Istenen kívül ítéletet mondani egy másik ember felett és ha valaki bajban van, kétségbeesett és úgy érezzük tudunk Neki segíteni akkor cselekedjünk így. Ha jobban belegondolunk azt is nevezhetjük egyfajta segítséget, hogy voltak itt olyan emberek akik tájékoztatták arról a lányt, hogy nagyon naív és, hogy rettenetesen csúnya dolog a házasságtörés. Én már csak azért is vagyok ilyen elfogult ebben a témakörben mert én egy hasonló problémával nézek szembe szinte minden egyes áldott nap egy bizonyos harmadik személy miatt. Igaz, hogy én nem vagyok házas de nekem épp elég az, hogy a szüleimet így kell látnom és borzasztóan fájdalmas érzés, hogy ennek sajnos a két kisebb testvérem és persze én (annak ellenére, hogy már felnőttként feltudom fogni, hogy mi zajlik körülöttem és néha tudom is kezelni magamban ezt a dolgot) isszuk meg a levét! Mert sajnos rettenetesen elvagyunk adósodva csak Édesapám dolgozik, Édesanyám GYES-en van... Sok helyen elmúlik a szerelem sőt, sajnos a szeretet is de nekem Édesanyám mindig azt tanította, hogy akármilyen is legyen egy kapcsolat ... ha úgy tűnik, hogy már nem fog sokáig tartani vagy azt mondja az egyik fél, hogy ő már úgysem szereti a másikat és adjunk az érzésnek akkor se én legyek az a bizonyos harmadik! Mert mindegy milyen legyen két ember kapcsolata ameddig nem mondják ki a végét és "hivatalosan" még együtt vannak nem szabad belemászni! Mindegy mit mondjon a Te esetedben a fiú ... ahogy azt már az előttem válaszolók is elmondták még jóformán neki is élnie kellene ... szabadon! hogy később nyugodt szívvel állapodhasson meg valaki mellett. De így, hogy már 18 éves korában megházasodott (ami alapvetően nem lenne gond de úgy tűnik ez számára mégsem volt a legjobb döntés!) és már 2 év után úgy érzi, hogy szerető után kell néznie és egy rossz házasság mellett még feltehetőleg gyermeke is fog születni ami még több felelősséggel jár ... Nme hinném, hogy ez sok jóhoz vezet! Főleg, hogy még csak 16 éves vagy és tényleg annyira kis fiatal még ... szerintem biztosan találtál volna magadnak az egyedülálló fiúk körében is egy ideálisat! Ha szereted is ... akkor sem szabad mindig a szívre hallgatni! Van amikor az észnek kell győznie!

A kisbabával kapcsolatban egyáltalán nem szeretnék ítélkezni ... Ugyanis van egy több mint egy éve tartó kapcsolatom és sajnos velünk is megesett 1-2x a párommal, hogy történtek "balesetek" és jött az izgalom, hogy na vajon most mi lesz ... Így ilyen téren senki felett nem szeretnék pálcát törni mert ez bárkivel megeshet! Azt, hogy megtartod -e vagy sem ... Tényleg csak Te döntheted el! Te hordod a picit a szíved alatt viszont mindenképp kérd ki az Anyukád vagy az Apukád véleményét mindegy milyen a kapcsolatotok a gyermekük vagy és nehéz helyzetben vagy és Ők azok akiknek ilyenkor melletted kell lenniük! Én nagyon ellenzem az abortuszt (mivel keresztény ember vagyok, így számomra az gyermekgyilkosság) De itt rólad van szó. De ha megfogadsz egy jótanácsot ... Ne aszerint mérlegelj amit a fiú mondott neked ... sosem tudhatod mit mond otthon a feleségének attól függetlenül, hogy neked mit mond! Ez a pici már a Te hasadban növekszik, a szíved alatt hordod így tényleg Neked kell mérlegelned és döntened!

Sok erőt és kitartást kívánok a továbbiakban! És ha megfogadsz még egy utolsó jótanácsot ... Tegyél le erről a fiúról! Ahogy már ezt is sokan írták ... Kutyából NEM lesz szalonna! Hidd el ... Soha sem lennél boldog és nyugodt mellette ... Érettebb fejjel folyton azon rágódnál, hogy vajon Veled nem teszi -e meg ugyanazt amit most a feleségével ... és a bizalmatlanság és az állandó kételyek felemésztik az embert! Pórbálj meg a döntésed meghozatala után úgymond ... új életet kezdeni ... Egy értékesebb úton ...

Sok sikert!

2010. jan. 5. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/130 anonim ***** válasza:
66%

Én már írtam egyszer még a téma elején.

Azért azt megjegyezném, hogy meglepően normálisan írsz ahhoz képest hogy 16 vagy, értelmesen, helyesen.

Csak nekem is az jutott eszembe, mikor olvastam a soraidat (hogy mi lett a beszélgetés végeredménye) hogy az van benned, ami az igazi, tapasztalatlan (nem megkeseredett??) fiatalságban, ez az igazi naívság, meg a "nekem majd jobban sikerül".

Én csak azt kívánom neked, hogy a sok negatív vélemény ellenére (amiben persze sok sok igazság rejlett) neked tényleg sikerüljön megváltani a világot, megváltoztatni ezt a fiút és pár év múlva visszanézve boldognak lenni, hogy jól döntöttél.

Én sajnos nem tudok ilyesmiben már hinni, de azért szép hogy te még igen, csak szerintem az lenne a lényeg, hogy azt mérd fel, a pasi nélkül is el tudnád e tartani ezt a kisbabát.

A válaszod igen,=anyukáddal történő egyeztetés után) akkor tartsd meg ha úgy érzed, de csak a hapsira alapozva SEMMIKÉPP.

2010. jan. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/130 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg szánalmas, hogy aki kimondta az igazságot, az le lett pontozva, aki meg itt ajnározza a kérdezőt az meg 100%. Na mind1, TE dolgod, nem a miénk:)
2010. jan. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/130 anonim ***** válasza:
58%
sztem nem a kérdező pontoz le...
2010. jan. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/130 anonim ***** válasza:
60%

Én vagyok az egyik aki "ajnározza" szegényt.

Most őszintén: mi a fenét tud csinálni ha már ez az egész megtörtént?! Semmit.

a másik : azért légyszi azokat is csesszétek le, aki beleugatott, h felelőtlen, meg h lotyó, meg h megérdemli a sorsát! Kérem szépen! Az ilyen el se olvassa h ez a lány tényleg védekezett, csak épp nem ért semmit a tabi. Ez van. Erről nem ő tehet.

Másrészt. Milyen jogon cafkázunk egy 16 éves lányt, holott

a pasin is múlt h megcsalja-e a párját vagy nem.

Azthiszitek h különb az, aki a barátnőjét csalja, nem a feleségét? Egy csöppet sem.

mellesleg 16 ÉVESEN az ember követ el olyan lépéseket amiket nem kéne. De sok 40 éves se különb!

A pasiról írta h fiatalon házasodott. Nem is jól jön ki a feleségével.

Most hogy elhagyja a feleségét, az sztem rendben van. Végülis ha egy házasság nem működik, akkor nem kell erőltetni.

Ha a kérdező nincs, akkor is bekövetkezik a válás.

A bébit pedig írta a lány h a férfi elismeri, illetve h gondoskodik róluk.

Akkor mi a gond?

Jó, nem 16 évesen kell anyává válni, de ha így alakult és van kire támaszkodni akkor miért ne?

Egyébként a csávó is megváltozhat. Ki tudja h mit tett a feleség, h megcsalta? Lehet h előtte az asszonyka is félrelépett...vagy épp állandóan féltékenykedett, patáliázott ok nélkül és a csávó megunta.

És ebbe nem gondoltok bele?

2010. jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/130 anonim ***** válasza:
68%
most komolyan nektek ez a legnagyobb gondotok h ki kit mikor és hogy pontoz le?????szánalmasak vtok!!!!!ennyi...
2010. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/130 anonim ***** válasza:
83%
Igazatok van,én vagy a hülye mocsok amiért szerintem nem normális hogy 16 éevsen valaki házas férfiakkal fekszik össze (azt meg ki nem fossa le hogy a feleségével miylen a kapcsolata? akkor is gerinctelen viselkedés) ,aztán teherbe esik és azt hiszi ez teljesen normális,hepi end,boldogan élnek amig meg nem halnak. Hát én ezt ép ésszel nemtudom felfogni,de szerencsére nem az én bajom. A véleményemet meg had irjam már le én is (én nem irtam hogy lotyó,nem becsméreltem,nem sértegettem).
2010. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/130 anonim ***** válasza:
83%

nem rólad van szó h csúnyát mondtál rá.

De látom te se tudsz olvasni...vagy inkább nem tudod értelmezni a dolgokat.

Mindegy.

Véleménye mindenkinek lehet, de ezzel h leírtad h "hú de erkölcstelen stb." ezzel igazán nem mondtál újat.

De a kérdező írta is h nem arra kíváncsi h le legyen ugatva, hanem normális válaszokra a gyerekkel kapcsolatban...

mellesleg itt vki leírta az életrajzát szinte (ami nem baj) de nekem is van olyan példám h az unokatesóm (fiú) barátnője terhes 17 évesen és az addig rossz viselkedésű rokonom teljesen megváltozott.

És képzeld, dolgozik és eltartja a barátnőjét.

És én sem örültem eleinte, de igenis hogy vannak olyen fiúk akik képesek megváltozni!

És utálom ha vki felmagasztalja az "ártatlan" feleséget, holott nem is lehet tudni hogy ki miatt romlott meg a házasság. Lehet h a feleség kibírhatatlan természet!

Sőt, lehet h a kérdező egy ideig nem is tudta h a pasinak felesége van 20 évesen.

SZóval nem kell pálcát törni senki feje fölött sztem!!!!

2010. jan. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/130 anonim ***** válasza:
69%
Én nem magasztaltam a feleséget. Egyszerűen ehhez gyomor kell hogy tudom hogy házas a másik és lefekszek vele.Egy nőben miért nincs ennyi tartás? Vagy szerinted ez normális most komoylan? Nem birom tényleg felfogni..és most nem arról van szó h én szentfazék vagyok de ez a helyzet most a kérdezőnek is rohadtúl megalázó szerintem.(még "bűnjel" is maradt ..) a pontozást meg lefosom.
2010. jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!