Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21 éves vagyok, teljesen...

ValaholValaki66 kérdése:

21 éves vagyok, teljesen egyedül semmi támogatással szerintetek megtartsam a babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Bevallom őszintén nem tervezett terhesség volt, párommal összevesztem mert ő mindenképp elakarja vetetni. Most teljesen egyedül vagyok. Szüleimmel se jó a kapcsolat, valószínűleg nem támogatnának egy korábbi balhé miatt. Eddig főleg tanultam, munkát most keresek. Még van két három hetem eldönteni megtartsam e. Nekem megszakad a szívem ha arra gondolok hogy elkéne vetetnem...De nem tudom neki megadni a kellő anyagi biztonságot, se egy szerető apát. Nem szeretnék bántó kommenteket olvasni. Csak tanácsért írok ide...Mit gondoltok, bevállaljam így vagy ne...?



júl. 22. 13:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 anonim ***** válasza:
12%

Érveltem, hosszan. Szartál rá nagyívben. :) Annyi volt a reakciód "3bbol is látszik, hogy nem néztél utána a dolgoknak..." :D De, utánanéztem, meg tapasztaltam. :)

Te csak veszekedni jöttél és megmondóembereskedni. Fogadd el, hogy nincs igazad, vagy maximum részben van igazad. Vagy akkor nem fogsz tudni este aludni? Nőlj fel, járj terápiára, mert valamiért úgy érzed, hogy csak neked lehet igazad, eléggé nárcisztikus személyiségre vall ez. :)

júl. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 anonim ***** válasza:
81 egyáltalán nem gondolom azt hogy mindenben IS nekem lenne igazam.
júl. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 anonim ***** válasza:
78%

Szia,


Voltam hasonló helyzetben, csak nálunk tervezett volt. Igaz, nekem jól fizető munkám volt akkor. De egyedül maradtam volna a helyzetben. Rengeteget idegeskedtem. Az akkori volt párom, akitől a baba volt, azt mondta nem fog segíteni semmiben, mert mi már nem vagyunk együtt, szétmentünk egy komolyabb ügy miatt, amit nem részleteznék. A gyerektartást fizette volna...


Tudod zokogva írtam alá a terhességmegszakításos papírt. Közben innen onnan azt kaptam, hogy tartsam meg, lehet utolsó esélyem a gyerekre. Valahol meg azt, hogy hogyan nevelem majd, és én is az utóbbit láttam.


Nem merek tanácsolni semmit, ez egy nő életében egy hihetetlen és nehéz döntés, amit meg kell hozni. Akkor is, ha megszakad a szíved. De mégis azt mondom, hogy ha csak egyetlen kapaszkodód van, abba kapaszkodj.


Engem alkoholista szülők neveltek. Voltak jobb időszakok, de kemény gyerekkorom volt. Nekem sikerült kitörnöm nulla segítséggel. Jó ideig egyedül éltem, tartottam fenn magam, szakmám van, vállalkozást szeretnék, jogosítványom van, gyermeket vállaltunk a jelenlegi párommal. Azért vannak a kapaszkodók, hogy megragadd.


Életem traumája, hogy aláírtam a papírt. Majd a műtét előtt 2 nappal, meggondoltam magam, nem mentem volna el a műtétre. Igenis beleálltam volna. Kicsit más a helyzetünk, de úgy gondolom nincs lehetetlen. A mai napig szégyellem, és tisztán él a fejemben a kép ahogy zokogva írom alá azt a papírt. Nem kellett műtétre mennem, itthagyott sajnos a baba.


Remélem jó döntést hozol. Ha szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan nekem.

júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/84 A kérdező kommentje:
Megkérek mindenkit NE veszekedjen a kérdésem alatt. Mindenki írja le amit gondol és ennyi. Nem kell a másikba belekötni hogy ő hogyan gondolja. A hasznos tanácsokat köszönöm szépen.
júl. 30. 23:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!