Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21 éves vagyok, teljesen...

ValaholValaki66 kérdése:

21 éves vagyok, teljesen egyedül semmi támogatással szerintetek megtartsam a babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Bevallom őszintén nem tervezett terhesség volt, párommal összevesztem mert ő mindenképp elakarja vetetni. Most teljesen egyedül vagyok. Szüleimmel se jó a kapcsolat, valószínűleg nem támogatnának egy korábbi balhé miatt. Eddig főleg tanultam, munkát most keresek. Még van két három hetem eldönteni megtartsam e. Nekem megszakad a szívem ha arra gondolok hogy elkéne vetetnem...De nem tudom neki megadni a kellő anyagi biztonságot, se egy szerető apát. Nem szeretnék bántó kommenteket olvasni. Csak tanácsért írok ide...Mit gondoltok, bevállaljam így vagy ne...?



júl. 22. 13:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 A kérdező kommentje:

Magyarországon már az is bűn ha valaki megakarja tartani a babát....tisztában vagyok a helyzetemmel de értsétek meg hogy egy abortusz után 100% öngyilkos is lennék.

De egy-egy hozzászólás után már eléggé mélypontra kerültem amúgy is.

Tudjátok milyen jó lenne ha anyámnak elmondhatnám?

De pont azt kapnám tőle is amit itt írnak meghogy én is hiba voltam. Ne kövessek el ilyen hibát..

júl. 25. 11:00
 62/84 anonim ***** válasza:
84%
a te helyzetedben, ha tudod, hogy az örökbeadás nagyobb trauma lenne, mint az abortusz, akkor inkább vetesd el
júl. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
65%

Akkor add örökbe vagy légy öngyilkos, most mit mondjunk?


Nem bűn, ha meg akarod tartani, de az bűn, hogy ilyen hülye vagy, hogy nincs hova hazavinned, nincs miből venni neki egy csomag pelenkát és azt hiszed, így meg tudod tartani.


Majd ha ez a pasi - akiről elhiszed, hogy egy 20 éves lány másik pasitól való gyerekét el fogja tartani -, lelép és a föbérlő közli, hogy bocs, mégse viheted oda a gyereked, akkor csóri baba mehet majd intézet, te meg nem tudjuk hova.


Hogy képzeled ezt?


Nekem van kettő, elmondjam, mennyibe kerülnek? Havonta a hitel, amit a házra fizetünk, hogy legyen hol lakniuk, a víz, amiben fürödnek, a kaja, amit megesznek, a cipő, amit a lábukra húznak, az ovódai tisztasági csomag, a pelenka, a tápszer, a gyógyszerek, hogy csak az alapvető dolgokat mondjam.


Te a 23 ezer forintos gyesedből szerinted mennyit fogsz ebből tudni finanszírozni?

júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
85%

"tisztában vagyok a helyzetemmel"


Akkor mit nem értesz? Ha a tulaj azt mondja holnap, oda nem vihetsz mégse gyereket vagy bocs, kell a lakás másra, akkor még a kórházból sen engedik haza a gyerekedet.

júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
71%

Az is megoldás, hogy megtartod. De 0 pénzzel nevelni gyereket, hogy nincs tető a fejed fölött...ah...mi van ha elveszik így a gyereket? Vagy anyaotthonba kerültök? De tudtommal oda bekerülni is nagyon nehéz. Nem merném megkockáztatni.

Ha szimplán nem akarod elvetetni az a te döntésed. De nagyon rossz lesz majd, hogy mindig másokra kell hagyatkoznod mindenben, és vagy kapsz segítséget vagy nem. Azon aggódni, hogy mikor raknak ki. Miből veszel pelenkát. Szerintem ez nem élet...legalábbis nem olyan, amit az ember választana magának és a gyerekének.

júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
12%

Bírom ezt, hogy a Kérdező már az áldozatot játssza, "Magyarországon már az is bűn, ha meg akarod tartani a babát"

Távolról sincs szó erről. Szép dolog az, ha valaki gyermeket vállal, csak éppen tudni kell biztosítani annak a gyereknek az alapvető szükségleteket, etetni kell, öltöztetni, taníttatni, nem árt fejleszteni is, ha tehetséges valamiben, szórakozni is kell járni vele - és akkor nem beszéltem még arról, hogy lakni is kell valahol, aminek szintén van költsége.

Ezt hogyan tervezet a GYES+ családi pótlékból? Várom az ötleteidet, kérdező.

De elárulom: az olyanokból, mint te, lesznek a facebook-on ingyen holmikért kuncsorgó-kolduló anyukák. Szép jövő ez neked és a gyereknek is.

júl. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
83%

Beszélgetned kell valakivel.

[link]

júl. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom mit végeztél, de online munka opciók nagyon hasznosak tudnak ilyenkor lenni. Azokat gyakran lehet 4 órában is vállalni, ami baba mellett még kivitelezhető lehet. Én pl szopik közben sokszor dolgoztam laptopon, vagy mikor rajtam/mellettem aludt a gyerek. Hiába voltam szülési szabin, volt olyan projekt, amit marhaság lett volna teljesen otthagynom és napi pár óra munkát be tudtam iktatni a legtöbb napon.


Ehhez az kéne még, hogy valaki lakhatást biztosítson neked. Szüleiden kívül más családtag nem tudna befogadni egy időre? Vagy szüleid semmiképpen nem fogadnának be?

júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:
46%
Előző vagyok. Diplomás gyed-et (ami régen hallgatói gyed néven futott) se kapnál? Az befejezett felsőoktatási tanulmányokkal is jár, ha a gyerek a diplomázást követő 1 éven belül születik.
júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
79%

Valahol szerintem önzőség az, ha meg akarod tartani úgy, hogy tudod, hogy nem lennél képes neki megadni lényegében semmit.


Én a helyedben nem tartanám meg, de neked kell eldöntened, csak nehogy megbánd a dolgot, bárhogyan is döntesz.

júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!