Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21 éves vagyok, teljesen...

ValaholValaki66 kérdése:

21 éves vagyok, teljesen egyedül semmi támogatással szerintetek megtartsam a babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Bevallom őszintén nem tervezett terhesség volt, párommal összevesztem mert ő mindenképp elakarja vetetni. Most teljesen egyedül vagyok. Szüleimmel se jó a kapcsolat, valószínűleg nem támogatnának egy korábbi balhé miatt. Eddig főleg tanultam, munkát most keresek. Még van két három hetem eldönteni megtartsam e. Nekem megszakad a szívem ha arra gondolok hogy elkéne vetetnem...De nem tudom neki megadni a kellő anyagi biztonságot, se egy szerető apát. Nem szeretnék bántó kommenteket olvasni. Csak tanácsért írok ide...Mit gondoltok, bevállaljam így vagy ne...?



júl. 22. 13:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
87%

12-es: Ha ezen az elven vállalnának az emberek gyereket, kihalnánk.

Nem véletlenül nevezik CSALÁDTERVEZÉSnek, ergo több emberes a szitu.

De mivel ebben az esetben nem beszélünk családról, nincs fixen szülői pár, ezért valóban nem okos dolog megtartani.

júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen döntés áll előtted, ez nagyon nehéz.


2 gyermekem van, az elsővel 20 évesen estem teherbe, akkor 4éve voltunk együtt a párommal.Ma már 31 évesek vagyunk, a harmadik babánkat várjuk.


Nehéz volt,minket támogattak a szüleink amíg befejeztük a tanulmányainkat otthon lakhattunk a szülői házban a babánkkal, mindenben segítettek.Ma már a saját otthonunkban élünk, jó anyagi körülmények között.


Ezt egyedül ilyen fiatalon nem fogod tudni megcsinálni.


Nehéz szívvel, de az abortuszt javaslom.


Nagyon sajnálom

júl. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon-nagyon sajnálom a helyzetedet és küldöm az együttérzést! <3


A helyzet, hogy szerintem ebben az esetben te is látod, hogy nagy az esély, hogy nem tudnál róla megfelelően gondoskodni. Jelenleg nagyon egyedül vagy, és semmilyen védőhálód nincsen. Ha bármi történik veled - még ha lenne is munkád, egykeresős, egyedülálló anyaként - borzalmasan nehéz lenne neked. Egy gyerek pedig hihetetlenül költséges és rengeteg időt igényel.


Gondolj a kicsire, hogy milyen nehéz lenne neki ilyen körülmények között élni. De gondolj kicsit magadra is; ilyen szomorú, elhagyatott helyzetben megszülni és felnevelni egy kisbabát embertelenül nehéz dolog. Szóval szerintem - bármennyire is sajnálom a helyzetet - de szerintem valóban nem kellene megtartanod.


Sok erőt kívánok neked ehhez a nehéz döntéshez és a továbbiakhoz! Ölelés!

júl. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
100%

Először menj nőgyógyászhoz. Kell papír az élő terhességről. És közöld,hogy nem szeretnéd megtartani.


Innen írja már le,aki jobban tudja! Nekem csak 1 terhességem/szülésem volt.

júl. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
90%
Éppeg teherbeestél valakitől és már megismertél valakit akinek elhiszed 1 hét után, hogy majd felneveli. Gyerek vagy még te is. Vetesd el, ne tedd tönkre az életét.
júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
93%

A terhességmegszakításról és annak lépéseiről a Tasz oldalán megtalálod összeszedve az információkat:


[link] .


Sajnálom!

júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
13%
lehet hogy sose lehet gyereke.
júl. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
93%

Pff nekem eszembe se lett volna egyaltalan elgondolkozni azon h megtartsam...

Intezd az abortuszt es legkozelebb huzzon gumit a pasid...

júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 A kérdező kommentje:

Az együtt érző kommenteket nagyon szépen köszönöm, aranyosak vagytok !


Valószínűleg az abortusz mellett fogok dönteni, ha csak nem nyerek a lottón. De azt kétlem...


Még arra a lehetőségre gondoltam ha 4 hónapig tudnék valahol legalább még dolgozni, akkor utána felvennék hitelt. Nem a legjobb de legalább valami megoldás.

Habár azt se adnak minden esetben.


Úgyhogy valószínűleg szomorú szívvel de abortusz lesz, legalábbis elkezdem intézni. Aztán meglátom talán fordul valahogy a kocka és megtartom...vagy ha nem, akkor is még lehet gyerekem később, rendes körülmények között. Köszönöm mindenkinek.

júl. 22. 17:28
 30/84 anonim ***** válasza:
92%

Hitelt 21 evesen friss anyaknent ??? Es a 12e csaladibol es a 25e gyesbol fizeted????

Pff nagyon nem gondoltad ezt at! Felveszel 1millat es 2 kell visszafizetni.

júl. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!