Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21 éves vagyok, teljesen...

ValaholValaki66 kérdése:

21 éves vagyok, teljesen egyedül semmi támogatással szerintetek megtartsam a babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Bevallom őszintén nem tervezett terhesség volt, párommal összevesztem mert ő mindenképp elakarja vetetni. Most teljesen egyedül vagyok. Szüleimmel se jó a kapcsolat, valószínűleg nem támogatnának egy korábbi balhé miatt. Eddig főleg tanultam, munkát most keresek. Még van két három hetem eldönteni megtartsam e. Nekem megszakad a szívem ha arra gondolok hogy elkéne vetetnem...De nem tudom neki megadni a kellő anyagi biztonságot, se egy szerető apát. Nem szeretnék bántó kommenteket olvasni. Csak tanácsért írok ide...Mit gondoltok, bevállaljam így vagy ne...?



júl. 22. 13:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
71%

Az utolsó pár válasz borzalmas. Ez egy nagyon nehéz téma, mindenkinek. Viszont a válsághelyzetben lévő kérdező megérdemelné az empátiát. Ezek így, ilyen formában nem csak hogy nem segítenek, nem viszik előre a helyzetet, de kifejezetten toxikus, bántalmazó megszólalások (amit témán kívül szerintem senki és semmilyen helyzetben és formában nem érdemel meg).


Legyünk egymással kedvesek és adjuk meg a minimális tiszteletet.

júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 A kérdező kommentje:

#42

Nagyon köszönöm

Végre egy normális ember , empátiával

Köszönöm szépen!!

júl. 22. 20:03
 43/84 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartanám meg a helyedben. Nehéz döntés, de szükségszerű.

Kitartást kívánok!

júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 A kérdező kommentje:
Igazad van. Köszönöm szépen!
júl. 22. 21:38
 45/84 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező!


20 évesen volt egy 2 hét, amíg be voltam tojva, hogy terhes vagyok. Leírom, hogy akkor mit gondoltam végig, hátha segít.


Háttér, ami hatott rám: Pár évvel előtte túléltem egy gázolást; nagyim-dédim sokat mesélt a 2. vh átéléséről és hogy mit segítettek azoknak a nőknek, akik a legrosszabbkor szültek; illetve volt egy tanárom, akinek egy évfolyamtársa anno ikreket szült és végülis az egész kolesz nevelgette őket - ezzel szeretett példálózni nekünk mikor feladtunk vmit, mert szerintünk nem volt lehetséges.


Szóval az első pánik után az jutott eszembe, hogy mi lenne ha a rossz hír nem egy terhesség, hanem egy betegség lenne. Egy súlyos betegség, ami miatt 1-2 évig kiesek a suliból, muszáj a családtól/bárki közelitől támogatást kérnem és gyógyulás után se kapom vissza teljesen a korábbi életemet. Ezt el lehetne tüntetni varázspálcával, úgy ahogy terhességet el lehet? Nyilván nem.


Azért kezdtem el így gondolkodni, mert tudtam mennyire beszűkült a gondolkodásunk. Mennyire nem látunk valódi opciókat, amíg azt hisszük, hogy a helyzetből való kilépés opció. Gyakran kapom rajta magam azóta is, hogy mennyire korlátozottnak érzem a képességeimet egészen addig amíg nem muszáj megtennem, amitől félek. Ez emberi dolog, a félelmünk legtöbbször nagyobb mint amennyire valójában fáj/nehéz a feladat, amit próbálunk megúszni.


Belinkelem neked a videót, amivel én szoktam emlékeztetni magam mostanában, hogy a lehetséges legtöbbször azon múlik, hogy mi mit hiszünk annak és mit vagyunk hajlandók feláldozni érte:


[link]


Én olyan emberrel beszélnék a helyedben, akinek ez nem pánikhelyzet (pl családsegítő), ergo sokkal jobban látja az opcióidat, mint te magad és arctalan emberek a neten. És azt a megoldást választanám, ami nem a legkönnyebb, nem a legkevésbé fáj, hanem amire úgy tudnék visszatekinteni, hogy a legtöbbet fejlődtem általa. Egy nagy baj egyben nagy lehetőség is, hogy sok mindent átértékeljünk.


Kitartást kívánok!

júl. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:
31%
Nő vagyok és életemben egyszer estem teherbe, akkor is tervezetten. Mindig védekeztem és sosem csúszott be hiba. Nyilván ebben azért volt szerencse is, hiszen nincs 100%-os védelem. Korombol adodoan szinte kizart már a terhesség, de ha mégis valahogy össze jönne fogamzásgátlás mellett, az egyértelműen abortusz lett volna. Az lett volna életem során minden alkalommal, amikor nulla háttérrel, munka nélkül, biztos lakhatas nélkül és az apa akarata ellenére estem volna teherbe.
júl. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
91%
Azzal a fiúval nem lesztek együtt qa szülésig sem, nemhogy még eltartsa...hiszen a gyerek apjával se maradtál együtt sokáig, ami 20 évesen nem is baj, de ilyen kapcsolatokra nem lehet alapozni. Semmiképp nem tartanám meg a helyedben, nem is tudom, ez egyáltalán miért merült fel.
júl. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
45%
Nem buksisimi kell a kerdezonek hanem a valosag
júl. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
23%
Ühüm, #41, a gyerek is megérdemli az empátiát meg a megértést, hogy úgy érkezzen ebbe a világba, hogy nem látszik ki a valaga, van apja és normálisan gondolkodó anyja, ruhája, étele, lakhatása. Őt nem sajnálod???
júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
69%
Az olyanoknak lesz gyereke, akik ennyire felelőtlenül állnak hozzá,es maguk nem tudnak mèrlegelni,hiába egyértelmű minden normális ember számára! Ha nem fér bele,hova akar egy csonka családot munka nélkül 21 évesen?! Talán értelmesebb célokat kéne választani, hogy ne legyen még tobb rossz sorsu,intezetes,vagy traumatizalt gyerek pont az ilyen felelotlen nők vegett!
júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!