Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21 éves vagyok, teljesen...

ValaholValaki66 kérdése:

21 éves vagyok, teljesen egyedül semmi támogatással szerintetek megtartsam a babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Bevallom őszintén nem tervezett terhesség volt, párommal összevesztem mert ő mindenképp elakarja vetetni. Most teljesen egyedül vagyok. Szüleimmel se jó a kapcsolat, valószínűleg nem támogatnának egy korábbi balhé miatt. Eddig főleg tanultam, munkát most keresek. Még van két három hetem eldönteni megtartsam e. Nekem megszakad a szívem ha arra gondolok hogy elkéne vetetnem...De nem tudom neki megadni a kellő anyagi biztonságot, se egy szerető apát. Nem szeretnék bántó kommenteket olvasni. Csak tanácsért írok ide...Mit gondoltok, bevállaljam így vagy ne...?



júl. 22. 13:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
26%
A legjobb amit tehetsz az hogy megtartod, és örökbe adod. Ha te nem tudsz róla gondoskodni bízd másra a sorsát de jól nézd meg a lehetséges nevelőket hogy jó kezekbe kerüljön. Utána az elkövetkező évek alatt hozd rendbe az életedet hogy miután a gyerek felnőtt megismerkedhess vele. Ez mindenképpen jobb mintha nem tartanád meg. Ne vetesd el mert az a beavatkozás benned is mindneképpen kárt tesz.
júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
37%
72 miért lenne jobb ez az opció? Terhesség vegefelé nem tud a legtöbb nő fizikailag aktív lenni, nem tud rendesen dolgozni, a teste pedig megváltozik, lehet, sosem lesz olyan, mint volt. Azt se felejtsük el, hogy nők kórházban, orvosok segítsége ellenére is a mai napig halnak meg a szülésben.
júl. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
47%
Jóvan utolsó, nem kell az ördögöt a falra festeni. :)
júl. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
59%
73 a tények közlése nem rossz dolog, jó, ha tisztában vagy a teljes valósággal, nem pedig egy idealizált, tökéletes burokban élsz.
júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
24%

Szerencsére nem egy harmadik világbeli országban vagyunk. Ha csak nincs már a terhességet megelőzően komoly eü problémád, nem fogsz belehalni. Nem kell rémisztgetni ilyen baromságokkal. Teljesen hétköznapi dolog gyereket szülni, úgy vagyunk kitalálva hogy ne okozzon problémát. Nem hiába mondják, hogy egyesek szülés után elmennek maratont futni. Komplikációk léteznek persze, de azt is könnyen megoldják (pl. császár, megfordítják benned a gyereket ha kell, beindítják a szülést hamarabb ha úgy van, adnak vérátömlesztést ha hematomád van, stb). Ezért kell elmenni a terhesség alatt rengeteg szűrésre, hogy felmérjék hogy fogod bírni a vajúdást meg magát a szülést. Értelem szerűen ha az jön ki az első trimeszteres EKG-n hogy gond van a szíveddel meg az ereiddel, akkor külön odafigyelnek rád. Ha látják, hogy túl alacsonyan van a placenta, ha megrövidült a méhszáj, stb akkor elküldenek veszélyeztetett terhességgel táppénzre és akkor fekhetsz otthon.

Sőt, a legapróbb szar miatt elkezdenek aggódni és extra szűrővizsgálatokra küldenek. Ki van ez találva azért.

Persze, ha nem jársz terhesgondozásra, nem mész el a "kötelező" vizsgálatokra és nem derül ki hogy gond van veled, akkor valóban, belehalhatsz, de azt akkor magadnak köszönheted.

júl. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:
61%

75 3bbol is látszik, hogy nem néztél utána a dolgoknak.... Igen, tény, hogy nem hal bele minden második nő, de azért nem annyira ritka dolog, hogy évi 1-2 eset van csak. Vannak olyan dolgok, amik a terhesség alatt nem derülnek ki, csak szülés alatt. Ezellen nem tudsz tenni semmit.



Lejyeh a lényeg, szerintem a leányzó jobb, ha az abortusz mellett dönt, ne tegye tönkre senki életét se ezzel a gyerekkel. Én a vitát ezzel lezártnak tekintem.

júl. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:

77 áh, igaz, ez nem vita. Hisz az csak akkor lenne, ha te neked is volnának érveid.


Pontosan. Nem vagyok senki, tehát valami vagyok.

júl. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
Valaki
júl. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó: Te valami gyerek vagy? 16 év alatt nem lehet ám beregisztrálni!

Értelmi szinted mindenképp kiskorúval azonos, pont olyan frappáns visszavágást toltál mint egy 14 éves.

júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
15%

80 nem, annál néhány évvel idősebb vagyok.



"Értelmi szinted mindenképp kiskorúval azonos, pont olyan frappáns visszavágást toltál mint egy 14 éves."


Mondja ezt az, aki nem képes érvelni, ezért inkább csak személyeskedik.... Véletlenül sem ez az, ami gyerekes viselkedés.

júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!