Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21 éves vagyok, teljesen...

ValaholValaki66 kérdése:

21 éves vagyok, teljesen egyedül semmi támogatással szerintetek megtartsam a babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Bevallom őszintén nem tervezett terhesség volt, párommal összevesztem mert ő mindenképp elakarja vetetni. Most teljesen egyedül vagyok. Szüleimmel se jó a kapcsolat, valószínűleg nem támogatnának egy korábbi balhé miatt. Eddig főleg tanultam, munkát most keresek. Még van két három hetem eldönteni megtartsam e. Nekem megszakad a szívem ha arra gondolok hogy elkéne vetetnem...De nem tudom neki megadni a kellő anyagi biztonságot, se egy szerető apát. Nem szeretnék bántó kommenteket olvasni. Csak tanácsért írok ide...Mit gondoltok, bevállaljam így vagy ne...?



júl. 22. 13:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
94%

A vélemények, tanácsok szabadon adhatóak, de nem mindegy, hogy milyen módon tesszük. A tisztelet mindenkit megillet, még akkor is ha nem értünk vele egyet.


Alapvetően én is úgy gondolom, hogy nem kellene megtartania a magzatot, mert a körülményei jelenleg nem teszik lehetővé, de ezt olyan módon nyilvánítom ki, hogy ez ne sértse őt, ebben a nehéz, kiszolgáltatott helyzetben. (Egyébként több ilyen hozzászóló is volt.) Azt látom, hogy a kérdező is nagyjából ezen az állásponton van, főként azok miatt az érvek miatt, amik megértően magyarázták el neki, hogy mi lenne a felelősségteljes döntés. Ilyen módon nem értem, hogy miért kell még tovább alázni őt.


A rossz sorsú, traumatizált gyerekek jelentős része - nem csak azok, akik intézetben, de sokan általánosságban jónak megítélt családokban nőnek fel -, nem (csak) az anyagi, hanem az ezzel összefüggésben álló mentális biztonság hiánya miatt lesznek. Ennek például a legfőbb forrása az ilyen tiszteletlen, rosszindulatú, mérgező hangnem, amely lelkileg károsítja az embert. Szóval én úgy gondolom azzal tudjuk támogatni a szóban forgó magzatot, de a világon minden gyereket és persze egymást is, ha emberien viselkedünk velük és szólunk hozzájuk.

júl. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
9%
#52 , nálad ugye baj van a toronyban?
júl. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:
7%
Nálad van baj a toronyban
júl. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
22%

#53, hű, most aztán visszavágtál, ez igen!

Áruld már el, miért mi vagyunk a gonoszak, akik reálisan felvázoljuk a kérdezőnek, hogy milyen lehetőségei vannak? És miért nem te, aki átkokat szórsz mindenkire, akinek más a véleménye, mint neked?

júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
15%
bocs, az előző az #54-nek ment.
júl. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:
5%
Hiába törölték, amit írtam akkor is nekem van igazam.
júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 anonim ***** válasza:
11%

"Hiába törölték, amit írtam akkor is nekem van igazam."

#56, hát hogyne, és magas szintű vitakultúrád is.

júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
57%

Hát ne haragudj, 51-es, de a kérdező-félékkel igenis így kell beszélni, máshogy nem értenek. Még így is kikéri magának, hogy az ő hibája lenne, hogy munka-ingatlan-bármi nélkül teherbe esett, mert cseszett normálisan védekezni.


Még a saját felelősségét sem képes elismerni a dologban. Az kell neki, hogy pátyolgassuk is, akkor hátha legközelebb sem lesz több esze.

júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 1Léna ***** válasza:
49%

Kedves kérdező!

Most egy olyan helyzetbe kerültél amikor neked kell döntened a gyermekedről.

Ha szereted, ha a gyermekednek tekinted, és akarod látni, akarod, hogy éljen akkor élni fog, mert erre a célodra keresel megoldást.


Ha nem szereted, csak a problémákat, az akadályokat, a nehézségeket látod akkor elveteted az első gyermekedet.

Te leszel az aki kéri a terhességének a megszakítását.

Látod akinek 5 terhességmegszakítása volt emlékszik mind az 5-re. Ez utóbbi egy végzetes döntés ami nem visszafordítható.


Az örökbeadást azok választják akik szeretik a megfogant gyermeküket, de nem tudnák biztosítani neki a felnövekedéséhez a megfelelő körülményeket. Fájdalmas megválniuk megszült gyermeküktől, de a felnőtként való viszontlátás reménysége erőt ad nekik ehhez.


Kívánom, hogy olyan döntést hozz amiben a szívednek is békessége van és lesz amíg csak élsz.

júl. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
70%

"Fájdalmas megválniuk megszült gyermeküktől, de a felnőtként való viszontlátás reménysége erőt ad nekik ehhez."


Ja, tök egészséges perspektíva, hogy abban reménykedsz, hogy majd mikor láthatod a gyereked, akiről 100%-ban lemondtál, és elég valószínű, hogy nem fog a keresésedre indulni és a nyakadba borulni, ilyen csak a filmekben van.

júl. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!