Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd hogy a majdnem 16...

Megengednéd hogy a majdnem 16 éves lányod egy cigány fiúval járjon?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 10:33
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/130 A kérdező kommentje:
A család nem húzza.Túlságosan is bíztatják hogy tanuljon tanuljon tanuljon.Nem tudom ez mennyire lehet jó hogy ennyire bíztatják.
2010. máj. 8. 18:32
 62/130 anonim ***** válasza:
35%

Kedves 17.31-es válaszoló!

El kell hogy keserítselek, attól hogy idejössz szitkozódni, és kijelented, hogy mindenkinél okosabb vagy, ez egyáltalán nem biztos hogy így is van. Miért akarod "megmenteni" ezt a lányt olyan dolgoktól, amik egyáltalán nem biztos hogy valósak? Miért akarsz egy értelmi fogyatékost csinálni belőle, azért mert félre írt valamit? Miből gondolod, hogy abszolút nincs köze a politikának ehhez? Nem akarok kioktatást tartani, ahogy te, csak gondold végig... ha ezek az emberek nem kapnának minden porszem után segélyt, illetve kőkeményen büntetnék őket, nem legyintenének, hogy "cigányokkal nem kezdünk ki", akkor nem itt tartanának. Aztán még egy dolog amin érdemes elgondolkodni... mi magyarok, meg sem adjuk nekik a lehetőséget, hogy megváltozzanak. Ha egy osztályba bekerül egy cigány gyerek, kiűzik amilyen gyorsan csak lehet. Így hogy tanuljanak? Hogyan szerezzenek szakmát? Munkahelyet nem kapnak, mert ők CSAK CIGÁNYOK! Akkor miből éljenek, ha nem a segélyekből, és abból hogy lopnak?

Ez egy ördögi kör, és inkább olyan szabályokat kéne hozni, ami által a békés együttélés megteremthető, nem pedig szítani a feszültségeket.

Amúgy itt van egy utcával arrébb a cigány sor... igen vannak olyanok akikkel nem szívesen találkoznék sötétben, és olyan is akit személyesen én adtam fel a rendőrségen több lopás után. Viszont van olyan is, aki egy mocskos, büdös bódéban él, és SEMMIT nem tud ellene tenni, mert munkát NEM KAP!

Kedves kérdező, többször is írtam már ide, e-mailt is kaptam egyszer tőled. Én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy ha a párod rendes, és úgy érzed megéri, akkor tarts ki mellette! Ha ő lenne életed párja, akkor egy darabig hallgathatod, hogy mekkora hülye vagy, de ne foglalkozz ezzel. A te döntésed, a te dolgod! Senkinek semmi köze hozzá!

2010. máj. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/130 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Ezt a kérdést se azért tettem fel,hogy majd akkor meg fog változni a véleményem vagy az érzéseim.Egyszerűen csak kíváncsi voltam.

2010. máj. 8. 19:24
 64/130 anonim válasza:
85%
Hogy hívják a 30 napos cigány gyereket??? Hónapos retek :D:D:D Ennyi...
2010. máj. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/130 anonim válasza:
82%
Nem engedném meg. Egyenesen eltiltanám tőle, úgy ahogy anyukád is teszi. Hidd el Ő nem hiába tilt tőle. Majd rájössz... De hogy nem ő lesz a férjed az tuti. Ki fogja mutatni a foga fehérjét.
2010. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/130 A kérdező kommentje:

Akkor nem tartana ki mellettem és nem lenne velem már 1év 4hónapja titokban.Nagyon sokat szenvedek de ő még jobban:S

Rengetegszer sírt már nekem :'( Mindennél jobban szeretjük egymást és nagyon nehéz lesz de ki kell bírnunk.

2010. máj. 8. 20:50
 67/130 anonim válasza:
54%
halál mindre!!!
2010. máj. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/130 anonim válasza:
100%

Ezzel csak annyi a baj, hogy az előítéletek nem alaptalanok. Lehet, hogy rendes, vagy fogalmazhatunk úgy, hogy most, veled rendes - azért nem vennék rá mérget, hogy mindig ilyen.

Persze, nekem is vannak cigány ismerőseim. Nos, közülük egy van olyan, akire még a lakásomat is rá merném bízni, mert tudom, hogy nem rabolna ki. A többi... hát, nem szívesen találkoznék velük össze egy üres utcán...


Azért arra számíts, hogy majd' 16 évesen nem találod meg az igazit, kár is veszekedned ezen, ha ekkora az ellenállás. Egyrészt úgyis rosszabb lesz, másrészt nem éri meg a szüleiddel összeveszned, mert a család bizony örök.

2010. máj. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/130 anonim válasza:
100%

Kedves 17:31-esnek válaszoló 18:50-es író!


Azért azt leszögezném, hogy nem sok kisebbségnél tapasztalunk ekkora visszaéléseket. A kínaiak is rengeteg segélyt kapnak, mert ők is nagycsaládosok többnyire, mégis dolgoznak (az már más kérdés, hogy ez épp mennyire kártékony, sajnos).

A másik dolog, amivel nem értek egyet az az, hogy kiűzik őket az iskolákból. Erről szó sincs, ennek csak az ellenkezőjét tapasztaltam, ill. hallottam róla.

Sok olyan terület van az országban, ahol a cigány kisebbség már inkább többség - ez ránk nézve szomorú, nem azért, mert cigányok. Az ottani magyar gyerekeket szinte terrorizálják a cigányok. Nem egy ilyen esetről hallani, s közvetlen ismerőseim vannak, akik minden reggel utaznak inkább 2 órát, vagy méginkább beköltöznek egy közeli nagyvárosba kollégiumokba, hogy ne kelljen rettegniük. A legtöbb cigány gyerek viselkedése már egészen kis korától egyszerűen nem integrálható közösségekbe, mert azzal megkeserítheti mások napjait, lezüllesztheti a többit (ugyanis a gyerekek hajlamosak ezt átvenni, ami meg már társadalmi-nevelési probléma).

Erre az sem jelent megoldást, hogyha külön osztályba kerülnek a cigány gyerekek, mert akkor meg a köztük akadó rendesebbik fajta kezd el idomulni a rossz társasághoz.

Ugyanakkor véleményem szerint az ilyen problémás gyerekek (és itt lehet akár cigány vagy magyar is) nem valók oktatási intézménybe. Nem azt mondom, hogy akkor inkább ne is legyen kötelező a beiskolázás, pusztán arra szeretnék rávilágítani, hogy ne legyen mindenki köteles az érettségiig elmenni, illetve akivel már kétszer voltak problémák (nem apró diákcsínyekre gondolok), azt egyszerűen ki kell tiltani a közoktatásból.

Így mindenkinek könnyebb lenne...


Nah, de nem offolok tovább, elnézést a téma kezdeményezőjétől miatta!

2010. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/130 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 18:50


Te is tuti valami nyugodt kertvárosban, távol a cigányságtól vagy ennyire szörnyen liberális.


Tudod nagyapámnak (isten nyugosztalja) volt Tiszaburán egy htévégi háza. Tiszaburáról tudni kell, hogy egy nagyon cigányfertőzött környék és 90% fölötti a munkanélküliség (a 10% aki dolgozik meg fehér...)

Öreg volt már szegény én meg elfoglalt, nem tudtam kisegíteni a kertben.

Ígyhát mikor lementem hozzá odamentem a ház előtt ücsörgő, piáló, látványosan unatkozó segélyen élő romákhoz, hogy ki az, aki 5.000 forintért (ez jó 8-10 éve volt, akkor 5.000 forint egy FÉL napra NAGYONIS jó kereset volt - bár még most is az lenne) lekaszálná legalább a füvet az öregnél. Ne nagy munkára gondolj, egy átlagos méretű kert.


Majdnem meglincseltek, köpködtek utánam és azt üvöltözték, hogy hogy a pics@ba gondolom én, hogy ők DOLGOZNI FOGNAK?!


És EZ a magyar valóság a cigányokkal. Ne gyere nekem a hülye liberális dumáddal, hogy jajj szegény gáddzsók nem kapnak munkát mert cigányok. Meg jajj szegény cigánygyereket kiutálják az iskolából.


NEM IS AKARNAK dolgozni, mert a segély jobb és a büdös kölykét azért utálják ki az iskolából, mert neveletlen, büdös és esze ágában sincs tanulni.

2010. máj. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!