Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd hogy a majdnem 16...

Megengednéd hogy a majdnem 16 éves lányod egy cigány fiúval járjon?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 10:33
 81/130 A kérdező kommentje:

Igen,a barátom anyukája el is jött nálunk megbeszélni mert ezelőtt elég jóba voltak anyuval és azt mondta így a legtisztább ha ő is beszél vele.

Anyu mit tett?Tagadta hogy azért nem engedi mert cigány és azt mondta neki semmi baja nincs a barátommal.Minek kell letagadni(ja és mielőtt ebből is nagy dolgot csinálnál ott voltam az ablakba amikor veszélgettek és nem a barátom anyukája találta ki mert a saját fülemmel hallottam.)

2010. máj. 9. 18:19
 82/130 A kérdező kommentje:

bocs a nem-et kihagytam

Tehát nem a barátom anyukája találta ki

2010. máj. 9. 18:20
 83/130 anonim válasza:
77%
NEM! NE! :s Inkább ne... :s
2010. máj. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/130 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Lex! Csak egyetlen kérdést engedj meg kérlek: hányadik században is élsz? A 18.?


A világon semmi baj nincs azzal, ha egy 16 éves lány és fiú nemi életet él, amíg felelősséggel teszi és szerelemből. Inkább azoknak mondd ezt a szöveget, akiknek 12-13 évesen életcéljuk megdugatni magukat, mert szűznek lenni "ciki". 16 évesen párkapcsolatban lenni teljesen normális, a kérdező meg az eddigiek alapján nem éppen egy felelőtlen diszkók.urvának tűnik. Szóval nem értem a gondot.

Az meg jellemző, hogy mindegy mit mondj a cigány fiú anyja sehogy sem jó és kiforgatjátok a szavait. Az volt a baj, hogy biztos gyereket akar hamar. Kiderült hogy nem, sőt figyelmeztet, hogy vigyázzanak. Erre ez a baj. Az volt a felvetés, hogy fiú biztos egy utolsó bunkó, meg lop, meg felcsinálná a lányt. Kiderült, hogy nem így van. Erre a válasz, hogy majd kimutatja a foga fehérjét. Lehet, de ti már kimutattátok. Gusztustalan és gerinctelen mocskolódás. Erre képesek vagytok. Attól, hogy a bőrszíne valakinek nem fehér, még ember marad. Nem a külső teszi az embert, hanem a gondolkodása és a viselkedése. Épp ezért ti, "felsőbbrendűek", leszerepeltetek emberileg. Lehet lepontozni, az ilyenektől egyenesen büszke leszek rá.


Kérdező: tartsatok ki! Előbb vagy utóbb anyukád is megenyhül és belátja, hogy a legrosszabbat teszi, ha boldogságod útjába áll. (Arról, hogy a fiú anyjának nem mondja el a dolgot, megvan a magam meglehetősen negatív véleményem, de inkább hagyjuk.) Ha látja, hogy kitartotok egymás mellett, hogy tényleg szeretitek egymást és évek alatt sem tud elidegeníteni, akkor kénytelen lesz belátni, hogy nem volt igaza. Nem irigyellek, pocsék helyzet. De ne adjátok fel! Brutálisan nagy közhely, de attól még igaz: az álmokat sosem szabad feladni! Főleg akkor nem, ha csak egy kéznyújtásnyira van.

2010. máj. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/130 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha mindketten elmúltatok 14, akkor törvény szerint teljesen legálisan élhettek nemi életet!


2. Ha rendes a srác akkor nem számít a származása.


3. Anyukádékat meg lehet érteni! Pl nekem is a hajam felállna attól hogy néger utódaim szülessenek, pedig Funnah Fanni a világ legédesebb félvér csaja, és szerintem simán bele tudnék zúgni!


4. 16 évesen semmiképp se tervezz se családalapítást, se gyerekeket! A szexuális életed szempontjából jobb, ha több fiúval is összehoz a sors. (A jó szex minden kapcsolat alap feltétele!) Ráadásul a fiatalon köttetett kapcsolatok 60-70%-a csődbe megy, a tapasztalatlanság, a szerelem elmúlása, és az értékrend megváltozása miatt. Stb!

Ha nem éled most ki magad, az később frusztrációt okozhat, és ezt elhiheted nem jó érzés!


5. Várjatok, és ne siessetek el semmit sem! Ha tényleg ő életed párja, akkor ráérsz majd 25 évesen férjhez menni és gyereket szülni! Ha a srác kibír melletted 9 évet, akkor tényleg ő kell neked. Mert ugye te sem akarsz 20 évesen egy-két gyerekkel magadra maradni, ha nem jön össze!!!


6. Tudom, hogy a szerelem nem ismer határokat, sem bőrszínt, de gondolkozz felnőtt fejjel és előre!!!


7. Ha elhatározzátok hogy 25 éves korodig várni fogtok, akkor anyádék is megnyugszanak, és lesz bőven idejük belátni, vagy nem belátni, hogy az előítéleteik helytállóak voltak-e vagy sem!!


Ha az én lányom lennél, akkor nem állnék közétek, de nem hagynám hogy fiatalon lekösd magad! Csak akkor engednék neked saját döntést hozni, ha tudnám biztosra hogy képes vagy felelősségteljesen és intelligensen irányítani az életedet!

Jelen írásodból számomra az derül ki hogy még nem állsz készen ilyen nagy változásra, és a döntéseidben 80% a szerelem és 20% az értelem mozdította!

2010. máj. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/130 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasok vissza.


Kislány NE légy HÜLYE!!!!!! A fogamzásgátlót akkor is ajánlott szedned, ha akármilyen pasid is van!!!! A terhesség nem 16 éves lánynak való!! Ez nem kedv kérdése!!



Szociológiából tanultuk, hogy a romák képtelenek sokmindenre, és teljesen más a világuk, mint a normális civilizált embereké. Ez íg van! De általában akad egy pár százalék, akinek csak a származása roma, viszont kultúráltsági szinten a fehérkhez áll közel. Igaz láttam már olyan fehéret is aki a legaljasabb mocskosabb romákhoz volt hasonló, és velük is lógott egész nap.


Ha a barátod rendes és szocializált, akkor kitartás! Ha nem akkor várd meg amíg elmúlik a rózsaszín köd és magad is rájössz hogy az nem neked való.


Itt senki nem ismeri a te párodat, így nehéz lenne korrekt ítéletet mondani! Amiket írtunk azon gondolkodj el és várj, hogy mi lesz belőletek!

2010. máj. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/130 anonim válasza:
69%
nem eljött nálunk hanem eljött hozzánk. látod már is cigányul beszélsz...ilyen hatással van rád... szuper... biztos felhúz majd téged az élet létráján....
2010. máj. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/130 anonim ***** válasza:
18%
A cigányság nem bőrszín kérdése - aki becsülettel dolgozik és az elfogadott erkölcsi normák szerint él, az már nem cigány. Tehát lehet sikeres a kapcsolatotok, de azt tanácsolom, várd meg a 18-at, utána költözzetek csak össze, és a gyerekvállalással még utána is várj néhány évet, amíg biztosan nem tudod, hogy tartós lesz a kapcsolatotok.
2010. máj. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/130 anonim válasza:
100%

Mért kell mindig azt hinni, hogy mindenki a cigányok ellen van? Anyád tilt egy fiútól, akkor az biztos azért van, mert cigány. Testvéremet is tiltották egy-két pasitól. És véletlenül sem azért, mert cigány volt és nem is azért, mert szegény.


Te itt nem arra vagy kíváncsi, hogy egy szülő mit engedne meg a lányának vagy mit nem, te csak is kizárólag itt keresel pártfogót, aki melletted áll, mivel a környezetedben nem találsz. Te nem vársz itt semmi választ, csak biztatást.


Vonatkoztass el attól, hogy a barátod cigány. Utána gondolkozz, hogy miért tiltják. Az, hogy te azt hiszed, hogy azért tiltják, mert cigány, csak egy kibúvó, egy egyszerű megoldás számodra, mert nem vagy képes relatívan kezelni a helyzetet és megtalálni a probléma kulcsát. Én a szüleimet választanám a helyedben, nem egy pasit, de ahogy érzed, de később nehogy megbánd az egészet.


Aki pedig azt írta, hogy 15 évesen teljesen helyes a nemi élet, azt csak sajnálni tudom. Őszintén. Itt nem arról van szó, hogy melyik században élünk. 15 évesen soha sem lesz helyénvaló a szex. Testileg és lelkileg sincs felkészülve egy lány sem rá. Lehet, hogy 15 évesen belemegy a dologba, de biztos, hogy visszagondolva már nem fogja helyesnek találni. De mindenki ahogy érzi...


Lex

2010. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/130 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy gondolom mindenkinek a saját dolga eldönteni, hogy mikor kezdi a szexuális életet. Szerintem ezer más olyan fiatal van itt, akit el lehetne ítélni a felelőtlensége miatt, a kérdező szerelemből tette, késznek érezte rá magát, az hogy később megbánja-e már az ő dolga.

És te mire fogsz menni azzal, ha majd tiltod a gyerekednek? Arra hogy iskola után teszi meg valamelyik srácnál felelőtlenül, netán még védekezés nélkül is! A szexet nem tiltani kell fiatal korban, hanem minél szélesebb körű felvilágosítást tartani róla. Fogalmam sincs ebbe most miért kell belekötni. Az az anyuka nagyon jól tette, hogy ha már van köztük testi kapcsolat felajánlotta a fogamzásgátló tabletta lehetőségét. Ha ezt sok más anyuka is megtenné, akkor lehet nem minden második páciens lenne fiatalkorú, aki abortuszra megy!


Valaki a beszédébe is belekötött... nevetni fogsz, de tudod tájegységenként vannak eltérő beszédformák (a falvakról már ne is beszéljünk)! Én Bács-Kiskunban lakom, és az Észak-Magyarországon élő rokonaim sokszor máshogyan fejeznek ki dolgokat, mint ahogyan mi itt, de kit érdekel? Megértetted mit akar mondani nem? Azért mert neked ez fura, másnak ez a természetes.

2010. máj. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!