Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd hogy a majdnem 16...

Megengednéd hogy a majdnem 16 éves lányod egy cigány fiúval járjon?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 10:33
 71/130 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom eleve nem járna romával, mi Fadd mellett lakunk...

Ahogy szépen lassan felnő, látná hogy milyenek és később is nagy ívben elkerülné őket, ha van egy kis esze.

Ha pedig nem állnak szóba veled a szüleid miután elkültöztél, ahhoz joguk van.

Nemrég a férjem füle hallatára egy kosztól ragadó, 13 gyerekes élősködő "kosárfonó" kijelentette megáról, hogy szerinte ő JÓLSZITUÁLT. Na most, itt alapvető problémák vannak a fogalmakkal, és alapvetően KÉT MÁS VILÁG -ot próbálsz összehozni, amit NEM lEHET.

És nem a magyar meg a cigány nem fér össze, de egyetlen jóérzésű más nemzet lánya sem szívesen csatlakozna hozzájuk.

És nem az a bajom velük, hogy szegények, mert a félkilós aranyláncot viselőkről is ugyanez a véleményem.

Náluk teljesen normális az asszonyverés mint a probléma rendezése, és simán hátbavágják egymást egy baltával csak úgy, ugyanezen okból (prioblémarendezés). Tudom, miről beszélek, van mentős és rendőr ismerősöm.

Egyszerűen olyan a "kultúrájuk", hogy elkülönülnek minden más néptől.

2010. máj. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/130 anonim válasza:
Szerintem nem számit,hogy roma,csak vállald azt hogy lesznek nézeteltérések a családba,más faj,mások a szokások,de ez nem csak a romákra jellemző,lehet kinai,jappán,amerikai,stb.Szerintem megszokjátok egymást,kevés olyan roma van amilyet te megismertél,én eddig mindössze 1-2 ismerek de ha megtaláltad az igazit nem számit,hogy roma.Ne siessétek el az összeházasodást még 4-5 évet vártok megismeritek jobban egymást.A te életed a te döntésed,te kell vállalnod a következményeket.
2010. máj. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/130 A kérdező kommentje:

Igen,várunk vele.Nem akarjuk elsietni.A szülei is azt mondták ráérünk még bőven.

Köszi a válaszokat.

2010. máj. 9. 09:34
 74/130 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg miért nem elég az,hogy jártok?

16 évesen agyilag még gyerek vagy, tapasztalat nulla, egyelőre semmit sem tudsz felmutatni amit létrehoztál, vagy hozzáadtál a világhoz.

Miért kell egyből házasodni? Hogy megmutasd mennyire felnőtt vagy? :)

Ez rettenetesen gyerekes felfogás, és zömmel dacból van.

Miért nem jó, hogy összejártok, szexeltek, aztán majd lesz valami?

Persze hogy ragaszkodik az óvszerhez a pasas, kiszúrt gumiról még nem hallottál, mi? mekkora "véletlen" lesz majd, és egy életre odaköt.

Náluk akinek 18 éves korára nincs gyereke, az terméketlen selejt.

Mint mondtam, teljesen más a " " kultúrájuk " ".

Az meg nem plusz pont, hogy már 12 éves korodban járni akart veled, az undorító.

2010. máj. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/130 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 9.03-as! Én nem azt mondtam, hogy az összeset vegyük egy kalap alá, nyilván magyarok között is van olyan, aki akkor sem dolgozna ha éhen döglene. Csak nézzünk körül valamelyik aluljáróban. Mint említettem itt van a következő utcában a cigánysor, a kert szomszádaim is azok, még sem félek nyitva hagyni a teraszajtót! Lehet hogy területenként eltérő cigányok laknak, ezt nem tartom kizártnak, de nálunk biza nagyon sok van, aki bejáratja a gyerekét a legközelebbi városba iskolába, mert ott jobb szintű az oktatás (erre nagyon sok magyar nem is gondol itt), a 80%-uk részt vesz a térség közmunkáiban, mivel más munkalehetőséghez nem jutnak! Maradék 20 az szarik az egészre, mert kapja a segélyeket. Lehet hogy nálatok ez az arány pont fordítva van, ezt nem tudhatom, de elég jól belelátok a település életébe, és itt ha gond van, akkor ezzel a 20%-kal van gond, akiktől ha elvennék ezt a NEM KEVÉS segélyt, akkor valamit kénytelenek lennének csinálni nem csak ingyen élősködni! Én erről beszéltem, szerintem ez egyfajta megoldás, max éhen halnak és le van róluk a probléma. Én napi 8-10 órában dolgozok és így is néha nehéz kijönni hó végére, ők meg vígan eléldegélnek, na nekem ez böki a szemem. Nem azért mert cigányok, hanem mert ingyen élő lusta dög némelyik! Több olyan ismerősöm is van, akikkel vígan elbeszélgetek, sőt olyan is akad, aki nagyon nagyon jó barátom volt sokáig, az expárom "jobb keze". Némelyikre az itteniek közül előbb rábíznám az ÉLETEM, mint egy magyarra. Én ezt látom, így gondolom, azért mert máshol más van meg lehet kövezni, de hülyeségekkel ne dobálózzunk, nem ez megy az egész ország területén!

A kínaiak meg szerintem nem ide tartoznak, hisz ők csak az utóbbi, vagy az azelőtti években jönnek befelé, míg a cigányság már jóval régebben. A kínaiak többnyire nem is azért jönnek ide, mert a segélyekre számítanak, hanem mert majd ők üzletet csinálnak. Ennyi a különbség a kettő között, de hogy más nemzetiségekkel éljek, a németekről, a szlovákokról, horvátokról, a szerbekről, stb stb abszolút nem hallani ilyeneket, képesek együttélni velünk, és nem az állam támogatására hajtanak. Ellentétek mindig is lesznek a nemzetiségek között, de ha szerencsétlen lány szerelmes, úgy sem fogja tudni neki senki megmagyarázni, hogy rossz az amit tesz. Egyáltalán nem minden cigány olyan, mint amilyennek beállítják, nekem két olyan pár ismerősöm is van, akik vegyesek. Egyikőjüknél most érkezik a második baba, és SOHA nem emelt kezet a nőre, pedig lassan 10 éve együtt vannak, és a pasi 100% cigány. A másik páros 27 éves, idén nyáron házasodnak magyar szokások szerint, mindkét család elfogadta az együtt töltött évek során! Megismerték egymást, és belátták hogy nincs miért ellenkezni, ennyi!

Sajna az oktatási dologgal egyet értek veled, hiszen itt nálunk, akik cigány gyerekek maradnak, ha ők vannak valamelyik évfolyamon többségben, akkor a magyar gyerkőcöt íratják másik iskolába rövidesen, ha a magyarok, akkor a cigányt. A magyarok nem neveltetési problémákkal küszködnek, ők szimplán azután mennek amit otthon, a tv-ben és a társaiktól hallanak.

Nálunk általános iskolában két magyar kisfiú volt, akik miatt nem lehetett haladni egy viszonylag jó iskolában, egyfolytában verekedtek, ütöttek mindenkit, még sem tették ki őket. Szerintem ez sem normális! Az évfolyamtársaimnál volt egy cigány kislány, ő 3.-4.-ben minden másnap sírva ment haza, mert csúfolták a cigánysága miatt, pedig nem most volt már. Tehát egyetértek veled, hogy a normálisaknak lehetőséget kell adni a tanulásra, a hülyéket meg kizárni nemzetiségtől függetlenül, de ez sajna úgysem fog megtörténni! Én valamilyen órát is indítanék ennek kapcsán bevallom őszintén... csak azért hogy a gyerekek saját véleményt alakíthassanak ki, és ne azután menjenek, amit mások bégetnek!

2010. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/130 anonim ***** válasza:
11:14 te tuti cigány vagy. 7:34 vtam :)
2010. máj. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/130 A kérdező kommentje:

09:37!!!! Te meg miről beszélsz? Kimondta hogy össze akarunk házasodni??

És milyen kiszúrt gumiról van szó?Majd biztos kilyukasztja nem!?Ajj istenem.

A szülei is megmondták hogy nagyon oda figyeljünk nehogy gyerek legyen mer abból nagyon nagy baj lesz.Sőt még a fogamzásgátlót is megakarták nekem venni minden hónapban csak én nem szeretném szedni.

2010. máj. 9. 10:43
 78/130 anonim válasza:
78%
Nem engedném meg, anyukádéknak teljesen igazuk van. Hidd el elöbb utóbb vagy lopás vagy késelés lesz a vége.
2010. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/130 anonim válasza:
75%

Ha már az összeköltözést tervezitek, szex ilyesmi is van, akkor nem csodálom a szüleidet. Kijárod a sulit és összeköltöznétek, előrébb ezt írtad. Melyik sulit, a gimnáziumot, középiskolát, szakiskolát, főiskolát vagy az egyetemre gondoltál, na melyiket, netán csak az általánost? Nálunk az iskolát 25 éves kor után fejezik be, nálatok vajon hogyan van... Úgy sem fogod a szüleidet megérteni, csak ha te is szülő lennél. 15 éves vagy ébredj már fel! Azt hiszik a veled egyidősek, hogy ezek papolások meg közhelyek, meg felnőtt hülyeségek. Direkt nem hallgattok meg semmi értelmeset, mert biztos hülyeség, meg mindenki ezt hajtsa. Elárulom én sem sokkal vagyok nálad idősebb.


Nem a cigány fiúval van gond, hanem azzal amit akarsz, meg amit teszel. Nem a szerelemről van szó. Egyáltalán nem. Hanem a szex meg összeköltözés és azzal ami utána lesz... Lehet, hogy tudod azt, hogy egy gyerek nagy felelősség, de azt, hogy miért, már nem tudod. Lehet, hogy most fülig szerelemes vagy, tényleg nem gond. De mivel a múlt évtized végén születtél, semmit sem tudsz még. Néhány hónap vagy év múlva elfogod felejteni a kölyköt, aztán bánni fogsz mindent. Erre kellene rájönni és úgy kezelni az emberi érzéseket, hogy azok később ne okozzanak gondot...


Gary Jules - Mad World című számából idézném:


"And I feel the way that every child should. Sit and listen."


Lex

2010. máj. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/130 anonim válasza:
100%

Kiegészíteném még amit fentebb írtam. Azt mondod a szüleid lehetőséget sem adnak, hogy megismerjék és elfogadják a fiút.


Te sem adsz lehetőséget, hogy megismerd amit a szüleid akarnak és elfogadd azt. Pedig biztosan neked lenne a legjobb. Nem a cigány fúval van nekik a legnagyobb gondjuk hidd el, az már mellékes.


Gondolom a szüleidnek is feltűnt, hogy a fiú szülei nem ellenzik a kapcsolatot. Nincs is vele gond, de egy normális szülő már elment volna a tieidhez megbeszélni. Azt írtad, a fiú szülei mondták, hogy nehogy gyerek legyen, meg vesznek neked fogamzásgátlót. Tudod mi ez? Milyen egy gusztustalan undorító dolog. Szerinted helyes, hogy ilyet mondanak, ettől milyen felelősség tudó szülők? Fenét sem. 15 éves vagy, azt kellene mondaniuk, hogy eszetekbe sem jusson a szex még távolról sem. De még a petting sem. A helyes az lenne, ha kérnének benneteket, hogy hagyjátok abba a kapcsolatot, vagy, hogy megpróbálják megbeszélni a szüleiddel. Ha nem fogod fel, képzeld el magatokat és a két családot meg amit tesztek ketten, egy kívülálló ember szemszögéből!


Lex

2010. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!