Abortusz előtt állok?

Figyelt kérdés

Nem a felelőtlen,szívtelen kategóriába tartozom!Kisfiam 1,5 éves éa az apukával nagyon megromlott a kapcsolatunk a pici születése óta.Már külön élünk 1hónapja,de most derült ki,hogy kb.7-8 hetes terhes vagyok.Nincs más lehetőségem,nem tudom megtartani a babát!:(

Így sem tudom,hogyan folytatom az életünket a picivel.Vissza kell mennem dolgozni,a kisfiam bölcsis lesz,és csak a kérdések vannak bennem,hogy hogyan tovább?

Nagyon el vagyok keseredve,még az abortusz napját sem tudom,hogy hogy fogom megoldani,mert semmi segítségem nincs.

Akinek hasonlót hozott a sors hogyan oldotta meg?Mi ennek egyáltalán a menete?Köszönök minden megértő és segítő választ!


2011. júl. 4. 12:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/164 anonim ***** válasza:

10:56-os!

Igen Ők könnyen beszélnek, de adja meg Nekik az élet azt a körülményt amiben felnőttem, csak Ők a hátralévő életükben élvezzék ha már úgy a látatlanból tetszik Nekik!

2011. júl. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/164 anonim ***** válasza:
0%

"Magyarországon ez van. Elítélnek, ha abortuszod van."


Biztos, hogy ugyanabban az országban élünk? Nekem úgy tűnik, hogy ebben az országban mindenki csak védi az abortuszos nőket, az abortuszos nők a fő ártatlan báránykák, akiket csak sajnálni kell, jaj szegénykék,ők nem tehetnek semmiről(Jobb élet is felelősen odafigyelt a védekezésre ugyebár...), csak áldozatok, egyem a kis szívüket, el ne vegyük már tőlük az alapvető emberi jogukat(sic!) hogy saját gyermeküket megölhessék. Meg úristen, az Alaptörvénybe bekerül, hogy "magzat", te jó ég, igaz, hogy ebből semmiféle abortuszszigorítás nem következik(Sajnos.),ha az ember kicsit utánanéz, de azért már az az állásfoglalás is mégiscsak skandallum, hogy azért legalább valamilyen szinten utalnia kéne az Alaptörvénynek arra, hogy a magzat mégse egy sejtcsomó, szóval, botrány, a magzat igenis sejtcsomó, úgyhogy hisztizzünk ezen is egy sort. Meg a plakátokon, hogy "bűntudatkeltők", noha semmire nem kötelez senkit, csak épp egy 12 hetes magzat így néz ki, aki nagyon akarja, nézheti továbbra is szövetcsomónak. Egyébként nem muszáj az emberi életet szentnek tartani, csak akkor legyünk következetesek, és az emberölés más formái se legyenek bűncselekmények, max. szabálysértés, és a bírság összege ne haladja meg az abortusz költségtérítését...

2011. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/164 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként értem én az abortuszpártiak szempontjait, de az emberi élet akkor is szent minden kicsit is emberinek nevezhető társadalomban.
2011. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/164 anonim ***** válasza:
100%
Mi a válasz arra hogy miért engedélyezett az abortusz? Miért abortuszt írnak az orvosi papírra és miért nem gyilkosságot? És azt akinek abortusza van miért nem viszik az abortusz után börtönbe ha már gyilkosságnak számít? Erre válaszoljatok mert nagyon érdekelne!
2011. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/164 anonim ***** válasza:
100%
11:17-es Már nem tudod mit hozz fel? Írd már le milyen körülmények közt élsz? Mi van a hűtődben? Hányszor éheztél? Van kocsitok? Van rokon aki segít? Hányszor kértél a boltban hitelre élelmet? Hányszor kértél kölcsön pénzt és amikor nem tudtad megadni volt sírhatnékod és sz*rul érezted magad? Éhesen vágytál arra bárcsak lenne tele reggelre a hűtő mindenféle jóval? Volt ilyenre szükséged? Volt 10 évesen arra szükséged hogy elmenj teheneket terelni hogy kapj aznap a tanya tulajától enni? Fogalmad sincs miről beszélsz! Talán Én is könnyűnek látnám az életet ha nem kellett volna semmi betevőért megküzdeni!
2011. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/164 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem büntetik, mert ekkora erkölcsi válság van, és az ember mestere annak, hogy megideologizáljon dolgokat,például hogy miért nem ember a magzat. Ha már olyan kényelmes(nek tűnik) egyeseknek abortuszra menni(jó nem mindenkinek), akkor gyártsunk hozzá morális indokot is. Az abortuszpártiak nem azért mondják, hogy az abortusz nem bűn, mert szerintük a magzat nem ember, csak szövetcsomó, hanem azért mondják, hogy a magzat nem ember, csak szövetcsomó, hogy legyen indok arra, hogy miért nem bűn az abortusz. A másik lehetséges morális indok, hogy embernek ugyan ember, de neki is jobb, ha megöljük, mert csak szenvedne, akik viszont ezzel jönnek, azok akkor lennének következetesek, ha a hajléktalanok lelövéséért is lobbiznának, humánus cselekedet címen.
2011. júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/164 anonim ***** válasza:
93%

11:17

Nekem az az elvem, hogy nem török senki felett pálcát, nem érdekel, ki miért megy abortuszra.

Minden eset egyedi. Az abortusz sem fekete-fehér. Igen, van, aki fogamzásgátlásra használja, meg van, akinek az alkesz férje nekiesik ha hazamegy, és naná, hogy nem húz gumit. Van, hogy hiába vigyázol, becsúszik a baba és nem tudod megtartani, mert 14 éves vagy és anyád nem engedi, hogy hazavidd. Na?

2011. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/164 anonim ***** válasza:
0%
Az egy dolog, hogy én milyen körülmények között élek. Nem luxus, de rendezett körülmények között, ez igaz. Ez még nem változtat azon, hogy Te is azt mondod, bár szar körülmények között éltél, és élsz, azért arra kérdésre, hogy most szeretnél-e élni, a válasz igen. Amit nem értesz meg, hogy ez a kérdés nem választható külön attól a kérdéstől, hogy jobb lett volna-e, ha elvetet Édesanyád, vagy leszúr egy konyhakéssel azon az este. Ha most azt mondod, hogy azért mégiscsak élnél inkább, ha már itt vagy, akkor nem lett volna jó, ha ezek valamelyike történik, ugyanis te most is ugyanaz az ember vagy, aki Édesanyád hasában voltál, meg akivel végigstoppolta Édesanyád az országot. Meg aztán, most ha jól értem az a koncepciód, hogy majd valahogy rendbe rázódsz anyagilag, és utána vállalsz gyereket. Ezzel több gond is van. 1:Azzal, hogy vállalsz egy másikat, még nem tetted semmissé azt, hogy egy már létezőt megöltél. Attól még öltél, akit pedig vállalnál később, már nem ő lenne. Persze nem lenne muszáj ezt sem vállalni, csak nem már létező emberként kéne megölni, hanem védekezni, hogy létre se jöjjön. A kettő nagyon nem ugyanaz. Ezzel el is érkeztünk a másik problémához a koncepcióddal. Ugyanis az alaplogikádnak is némiképp ellent mond, hisz bebizonyítja, hogy van olyan, hogy szegényként felnövő gyerek nagyon is normális felnőtt életet fog élni, te pedig Gyermekedtől ezt a lehetőséget készülsz elvenni. Most tételezzük fel, hogy nem lennél egy címeres ökör(Bocsi, erre mit mondjak?), és nem feküdtél volna le ilyen helyzetben egy rövid ideje ismert férfival védekezés nélkül. Mondjuk tanulsz, lesz egy normális kapcsolatod, és harmincas éveid elejére anyagilag is konszolidálódsz. De bakker épp ezzel bizonyítod be, hogy igenis lehet egy szegényként felnövő gyereknek is normális felnőtt élete. Márpedig ha lehet, akkor ezt az esélyt elvenni tőle ne legyen már az anyai szeretet megnyilvánulása. A harmadik, hogy ne legyél Te abban 100%-ig biztos, hogy lesz még gyereked az abortusz után...
2011. júl. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/164 anonim ***** válasza:
0%

"nem török senki felett pálcát, nem érdekel, ki miért megy abortuszra.

Minden eset egyedi. Az abortusz sem fekete-fehér."


Ez az emberölés többi fajtájával is így van. Ott is minden eset egyedi, de minden eset emberölés. Amiket felsoroltál, komoly, és valós indokokat, azok csak enyhítő körülmények. A 14 éves meg egyáltalán ne szexeljen. Sem gumival, sem anélkül.

2011. júl. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/164 anonim ***** válasza:
0%

"Talán Én is könnyűnek látnám az életet ha nem kellett volna semmi betevőért megküzdeni!"


Ki mondta, hogy az élet könnyű, és nem kell küzdeni? Virág elvtárs is megmondta, az élet nem habostorta...

2011. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!