Abortusz előtt állok?

Figyelt kérdés

Nem a felelőtlen,szívtelen kategóriába tartozom!Kisfiam 1,5 éves éa az apukával nagyon megromlott a kapcsolatunk a pici születése óta.Már külön élünk 1hónapja,de most derült ki,hogy kb.7-8 hetes terhes vagyok.Nincs más lehetőségem,nem tudom megtartani a babát!:(

Így sem tudom,hogyan folytatom az életünket a picivel.Vissza kell mennem dolgozni,a kisfiam bölcsis lesz,és csak a kérdések vannak bennem,hogy hogyan tovább?

Nagyon el vagyok keseredve,még az abortusz napját sem tudom,hogy hogy fogom megoldani,mert semmi segítségem nincs.

Akinek hasonlót hozott a sors hogyan oldotta meg?Mi ennek egyáltalán a menete?Köszönök minden megértő és segítő választ!


2011. júl. 4. 12:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/164 A kérdező kommentje:

Köszönöm a leveledet, és hogy szántál időt arra hogy elolvasd a történetemet és írj,és azt is hogy nem hordtál le minden felelőtlen senkiházinak,de sajnos ezzel jobban megtapostál!

" Nem tud ordítani, mikor bevezetik a szívócsövet,

hogy "Anya, mi történik? Kérlek, segíts, félek! Anya, bízom Benned,

védj meg, kérlek!" Ha belegondolsz, mégiscsak morbid egy kissé, hogy

azon gondolkodsz, hogy hol helyezd el a Kisfiadat, míg megölöd a

Testvérét, aki épp úgy a gyermeked, mint a Kisfiad."

Már a kicsivel álmodtam,sírtam egész éjszaka és most ez a levél!

Ha Te belegondolsz abba,hogy milyen morbid érzés nekem ez az egész helyzet akkor talán még morbidabb,hogy az érzéseimet semmibe véve a bennem lévő kicsi nevében szólsz hozzám!

2011. júl. 5. 10:56
 22/164 anonim ***** válasza:
0%
Eszem ágában sincs még jobban megtaposni, de sajnos ez az igazság. Nem az a célom, hogy még jobban beléd rúgjak, hanem, hogy ne tedd meg. Át kéne még egyszer gondolnod. Még nem késő. Ebbe gondolj bele, mert ez a lényeg: BÁRMILYEN válsághelyzet a születés után is előállhat.
2011. júl. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/164 anonim ***** válasza:
0%
Ép elméjű ember nem gondolhatja, hogy a nők szórakozásból mennének abortuszra. Nem, kétségbeesésben mennek. És olyat légyszi ne írj, hogy semmibe veszem az érzéseidet. Teljesen átérzem, de attól, hogy ilyen helyzetben vagy, még nem lesz helyes döntés. Épp ellenkezőleg: Pont kétségbeesett helyzetben hajlamos az ember rossz döntést hozni! Azt csak a PATNET, meg TASZ, meg társai terjesztik, hogy bárki is utolsó szemétládának a akarnáá beállítani az abortuszos nőket. Nem. Kétségbeesett emberek, akik kétségbeesett helyzetükben rosszat tesznek.
2011. júl. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/164 A kérdező kommentje:

"BÁRMILYEN válsághelyzet a születés után is előállhat."

Csak nem mindegy,hogy egy 2 éves és egy újszülött picivel vagyok albérletben válsághelyzetben,munka és lehetőség nélkül,idegileg kikészülve, vagy dolgozom,egyedül nevelem a gyerekem,és próbálom egyenesbe hozni az életem amennyire tőlem telik.És talán egy gyerekem lesz,de annak tudok teljes értékű kiegyensúlyozott Édesanyja lenni!

2011. júl. 5. 11:11
 25/164 A kérdező kommentje:

Tudom,tisztában vagyok azzal hogy rosszat teszek,Vallásos vagyok és tudom: amit Isten adott Ember nem vehet el!

Megnéztem egy videót egy abortuszról,amin rajta van a pici maradványa az asztalra terítve,zokogtam,de megnéztem,magamat büntetve.Szembe néztem a ténnyel,azzal,hogy mire készülök!És csak még jobban fáj és nem tudom leírni,hogy mennyit sírtam az elmúlt kb.20 órában és még mennyit fogok az életem során e döntésem miatt!És ezt a fájdalmat soha senkinek nem kívánom,hogy átélje!Elveszíteni egy babát borzalmas,de a sorsáról dönteni talán még fájdalmasabb!

2011. júl. 5. 11:19
 26/164 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy ígértem, más nők kommentjei az oldalról, egyben bemásolom őket:


"Én megtartanám! Én 6 hónapos terhes voltam, amikor elhagyott a vőlegényem, és anyaotthonba kellett mennem. Még így is megérte! A legnehezebb körülmények ellenére is életem legboldogabb időszaka volt, amikor megszületett a lányom!

Ha szeretnéd a babát, és késznek érzed magad egyedül is felnevelni, akkor szerintem tartsd meg.

Persze, ez a te döntésed... Én a legjobbakat kívánom!"


/gyk. komment/



"ne tedd meg. Utána szőrnyű bűntudatod lesz. Én tapasztalatból

beszélek. Most próbálkozunk a párommal újra, de félek, hogy nem jön

össze az végett."


/gyk. komment/


"Igen is és nem is. Személy szerint én ellen vagyok, mégis megtettem

és most viselem a következményeket. úgy döntöttem, hogy soha többé nem

akarom átélni ezt. Iszonyú érzés és gyűlölöm és legszivesebben

felakasztanám magam, amiért ilyet tettem!!!"


/gyk.komment/


"Akkor nagyon erős voltam,elhatároztam,h ez így lesz a legjobb. Majd

mikor kitoltak,már eltört a mécses,felfogtam,h mi történt. Azt a napot

életem végig bánni fogom, és soha nem felejtem el,h mit tettem. Már

3éve volt,de még mindig sokat gondolok rá,sajnos hiába..."


/gyk. komment/


"17 évesen estem teherbe. nem véletlen , és szerelembe...

aztán felnőttem..

új élet az akkor 2 éves nagy fiammal :)

ma már 2 fiam és egy pocaklakóm van.. :)

Sikerülni fog!

Egy anyának nincs lehetetlen!!"


/gyk. komment/

2011. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/164 anonim ***** válasza:
0%
Írod, hogy alapvetően abortuszellenes vagy. Írod, hogy éjjel is a kicsivel álmodtál, ami megint csak azt jelenti, hogy a tudatalattid ordít neked, hogy ne tedd. A kérdést is úgy tetted fel, hogy "Abortusz előtt állok?", mintha bizonytalan lennél legbelül. Nem véletlenül nem azt kérdezted, hogy "Abortusz előtt állok, segítenétek?", ez is a tudatalattid megnyilvánulása szerintem. Azt mondod vallásos vagy. De akkor bízz Istenben, hisz Isten tudja, hogy miért ezt az utat szánta Nektek! Nektek Hármótoknak! Hisz Ti hárman vagytok egy család!
2011. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/164 anonim ***** válasza:
0%

"És talán egy gyerekem lesz,de annak tudok teljes értékű kiegyensúlyozott Édesanyja lenni!"


A legfontosabb, hogy szereted Őket. És nem, kiegyensúlyozott nem fogsz tudni lenni, ha megteszed. Azok sem kiegyensúlyozottak, akiktől az előbb másoltam.Büntetni semmiért ne büntesd magad, nem követtél el bűnt, ÉS NE IS KÖVESS EL. Viszont a lényeg: Komolyan az a lényeg, hogy ha kell a legolcsóbb turis cuccba öltözteted? Hát egy biztos mód van rá, hogy soha ne legyen egy gyermeknek egy márkás ruhája, ha megölik az élete elején... Komolyan az a legfontosabb, hogy tudsz-e neki édességet venni, vagy a legolcsóbb teszkós kaját eszitek? Egyetlen biztos módja van, hogy egy gyerek sose tudja meg, hogy milyen íze van a kétezer forintos tökömtudja milyen bombonnak, ha megölik rögtön az élete elején. Komolyan az a legfontosabb, hogy MP4 lejátszóval megy-e majd suliba? Egy biztos módja van, hogy soha ne legyen egy gyereknek MP4 lejátszója, ha megölik az élete elején. Komolyan az a legnagyobb tragédia, ha esetleg azt is kell mondanod neki, hogy nem tud az ovival elmenni a többiekkel a bábszínházba? Egy biztos módja van, hogy egy gyerek soha ne jusson el bábszínházba... Kisfiad szemszögéből: Szerinted hány 10 éves kisfiú cserélné le a kisöccsét/hugicáját vattacukorra/bábszínházra/márkás cuccra? Szerinted hány Anya, aki úgy volt vele, mint Te, hogy kétségbe volt esve, de utólag megtartotta, bánta meg, és mondja utólag, hogy lecserélné Őt nyaralásra/kocsira?

2011. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/164 anonim ***** válasza:
95%
Hagyjátok már békén a kérdezőt a hülyeségekkel! KETTŐ gyerekről lenne szó, nem egyről. KETTŐT hogyan tartson el egyedül???? Mi a férjemmel két fizetésből is alig tudunk két gyereket eltartani, a 2. gyerek is sokba kerül, mégha bizományiból is veszel mindent, pelenka kell neki, enni fog, mosni kell rá, gyógyszer is kellhet neki. Aki csak ostorozni tudja, hogy miért veteti el ebben a helyzetben a babát, az segít utána neki állást találni, gyerekre vigyázni vagy anyagilag? Ha nem, akkor fogja be. 12, hét előtt nem is foglalkozik a védőnő, orvos a babával, mert csak egy lehetőség az életre.
2011. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/164 anonim ***** válasza:
0%
12.28: Ez tényszerűen, biológiailag nem igaz! Nem lehetőség az életre, hanem már most egy létező, és élő ember! Már most megvan Neki szinte minden fontos szerve, végtagjai szinte mint nekünk, csak miniatűrben, dobog a kis szíve, mérhetőek az agyhullámai, fájdalmat érez! Ember, nem sejtcsomó, ember! Senki nem mondta, hogy nem lesz nehéz, de nehéz a nehéz helyzet akkor is elkezdődhet, mikor már két megszületett gyerek van, ilyenkor sem szokás megölni az egyiket! Azt tudom mondani Kérdező, hogy gondold át még egyszer, a szíved mélyéről, és ne tedd! Sokkal többet fogsz szenvedni,lelkileg fogsz szenvedni, ha megteszed, mintha nem!Most egyszerűbbnek tűnik megtenni, de az egyszerűbbnek tűnő, és lelki szenvedéssel járó út, és a bár rögösebb, de mégis helyes út közül választhatsz! Mindenből, amit írtál, az derül ki, hogy a szíved mélyén nem akarod megtenni! Még nem késő! Még meggondolhatod magad!
2011. júl. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!