Abortusz előtt állok?

Figyelt kérdés

Nem a felelőtlen,szívtelen kategóriába tartozom!Kisfiam 1,5 éves éa az apukával nagyon megromlott a kapcsolatunk a pici születése óta.Már külön élünk 1hónapja,de most derült ki,hogy kb.7-8 hetes terhes vagyok.Nincs más lehetőségem,nem tudom megtartani a babát!:(

Így sem tudom,hogyan folytatom az életünket a picivel.Vissza kell mennem dolgozni,a kisfiam bölcsis lesz,és csak a kérdések vannak bennem,hogy hogyan tovább?

Nagyon el vagyok keseredve,még az abortusz napját sem tudom,hogy hogy fogom megoldani,mert semmi segítségem nincs.

Akinek hasonlót hozott a sors hogyan oldotta meg?Mi ennek egyáltalán a menete?Köszönök minden megértő és segítő választ!


2011. júl. 4. 12:51
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 161/164 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Te valamit nagyon félreértesz. Én továbbra sem gondolom, hogy Te alapvetően egy rossz ember lennél, azt sem, hogy szívtelen, sőt még azt sem, hogy egy felelőtlen szuka. Elhiszem, 251-edszerre is, hogy tényleg nagyon nehéz helyzetben vagy,és kétségbeesésedben tetted, csak továbbra is úgy gondolom, hogy egy ember megölésére semmi nem lehet indok. "Rohadtul érzem,magam,ha ezt szeretted volna olvasni te álszent dög!" Igazából reménykedtem benne, hogy csak azt fogom végül olvasni, hogy mégse tetted, bár túl nagy illúzióim nem voltak. Azt írod, vérzik a szíved, és folyamatosan rá gondolsz? No de MIÉRT? Mert ha nem személy, akkor nem kéne, hogy ennyire fájjon. Ha mégis ennyire fáj, akkor csak azt érzed a lelked mélyén, hogy az egy SZEMÉLY, nem potenciális személy, SZEMÉLY volt, akit pedig megölni bizony gyilkosság, beszéljünk magyarul. Az persze érthető, hogy igazolod magad,ha már megtetted, akkor meg főleg, arra keresel érveket, hogy muszáj volt, Aronson nagyon jól leírja ezt, minden ember úgy van vele, hogy ha tett valamit, vagy már eldöntötte, hogy tenni fog, akkor már igyekszik meggyőzni magát, hogy az a helyes,és persze ez esetben van is alapja az önigazolásodnak, de még így sem gondolom, hogy jól tetted volna. Bűnt követtél el, aztán persze a következményeket Neked kell viselned... Azt írtad, korábban, hogy ha örökbe adod, az is nehéz lenne, de vajon jobban szenvednél mint most? Jobban szenvednél attól a tudattól, hogy valahol van egy gyereked, akinek esélyt adtál élni, mint amennyire most szenvedsz? Ki tudja, ez már soha nem fog kiderülni... "mert hidd el,ettől nagyobb fájdalmat egy nő el sem tud képzelni!" Továbbra is a kérdés, hogy miért. Ugye a fizikai része az világos, de fizikailag más is fájhat. Nyilván a lelki részéről beszélünk, de ha a magzat nem személy,Te nem érzed a lelked mélyén annak, akkor nem kéne jobban fájni lelkileg, mint egy orrmadulaműtétnek. Ha jobban fáj, az azt jelenti, hogy te magad, a lelked mélyén mégiscsak személynek tartod. Ami a pasit illeti, igen, ő épp úgy bűnös, mint Te. KETTEN vagytok bűnösök, soha nem mondtam, hogy csak Te lennél. 50-50 aránynban. Ő mert okot adott rá, Te eg mert megtetted. Attól, hogy ő okot adott rá, attól még Te tetted meg, már bocs. De igen, a pasi elmegy az anyja 3.14csájába, és ha megadod az elérhetőségét, ezt neki is nagyon szívesen megmondom, képzled el!(Azt mondjuk nem vágom, hogy ha ennyire megromlott a viszonyotok, akkor miért feküdtetek le védekezés nélkül, természetesen, ha védekezés ellenére volt, tekintsd ezt a megjegyzésemet teljesen tárgytalannak.)



Nézd, ami megtörtént, az megtörtént. Most már a saját lelkiismereteddel kell elszámolnod, nekem továbbra is az a véleményem, hogy igazolod magad. Mindenesetre ha már így alakult , azt kívánom Neked, hogy találj egy normális pasit, és légy boldog a kisfiaddal. Még egyszer, nem gondolom, hogy rossz ember vagy, csak azt, hogy rosszat tettél. Ezt viszont te magad írtad, hogy tudod, hogy rosszat teszel, nem én írtam, hanem Te. De amit nem értek, hogy azt írtad, hogy vallásos vagy...

2011. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/164 anonim ***** válasza:
93%

S ugye a Földön burjánzó élet eme harcos tisztelői nem ölnek állatokat sem, s nem eszik a húsukat...?

Nyugtassatok meg, hogy létezik néhány ember, aki "helyesen értelmezi a humanizmust"!

(Ja hogy azok arra vannak, hogy elpusztítsuk őket? Hűha, de messzire vinne ez...)

2011. aug. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/164 anonim ***** válasza:
100%
"Dönteni meg a SAJÁT életéről van joga az embernek, nem pedig önkényesen elvenni egy másik ember életét" Sajnos arról viszont nincsen jogom dönteni, hogy meg szülessek vagy ne!
2011. szept. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/164 anonim ***** válasza:
0%
Hogy áll a dolog? Még nem olvastam végig de megtartod?
2011. okt. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!