Abortusz előtt állok?

Figyelt kérdés

Nem a felelőtlen,szívtelen kategóriába tartozom!Kisfiam 1,5 éves éa az apukával nagyon megromlott a kapcsolatunk a pici születése óta.Már külön élünk 1hónapja,de most derült ki,hogy kb.7-8 hetes terhes vagyok.Nincs más lehetőségem,nem tudom megtartani a babát!:(

Így sem tudom,hogyan folytatom az életünket a picivel.Vissza kell mennem dolgozni,a kisfiam bölcsis lesz,és csak a kérdések vannak bennem,hogy hogyan tovább?

Nagyon el vagyok keseredve,még az abortusz napját sem tudom,hogy hogy fogom megoldani,mert semmi segítségem nincs.

Akinek hasonlót hozott a sors hogyan oldotta meg?Mi ennek egyáltalán a menete?Köszönök minden megértő és segítő választ!


2011. júl. 4. 12:51
 121/164 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyilkosság akkor küld már el az erről szóló törvényt. Ezzel a szóval akarod sokkolni az abortuszra készülőket és persze lelkiismeret furdalást akarsz kelteni!


Másik fontos tisztázandó kérdés, hogy mikortól számít a magzat embernek? Az orvosi nyelv a megtermékenyített petesejtet zigótának nevezi, amely egyetlen sejt, és a megtermékenyítést követően osztódni kezd, s ezáltal kialakul az embrió, amely elnevezés jelenti a meg nem született gyermeket a megtermékenyüléstől a szívműködés megindulásáig. Ezután, a születésig magzatról beszélhetünk. A szívműködés az embernél a fogamzást követő hatodik héten indul meg, tehát az embrionális kor hat hét, a születésig tartó magzati kor harmincnégy hétig tart.

a 18:53 válaszoddal úgy tűnik nem tudod már mit mondj!

Férfi vagy?

A nőknek is legyen már joguk dönteni!

2011. júl. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/164 anonim ***** válasza:
0%

"Ha gyilkosság akkor küld már el az erről szóló törvényt."


Ugyebár a náci Németországban zsidókat ölni is törvényes volt... Meg a déli államokban rabszolgákat...



"Másik fontos tisztázandó kérdés, hogy mikortól számít a magzat embernek?"


Ez az egyetlen igazán fontos kérdés.


"Az orvosi nyelv a megtermékenyített petesejtet zigótának nevezi, amely egyetlen sejt, és a megtermékenyítést követően osztódni kezd, s ezáltal kialakul az embrió, amely elnevezés jelenti a meg nem született gyermeket a megtermékenyüléstől a szívműködés megindulásáig. Ezután, a születésig magzatról beszélhetünk. A szívműködés az embernél a fogamzást követő hatodik héten indul meg, tehát az embrionális kor hat hét, a születésig tartó magzati kor harmincnégy hétig tart."


Abortálni szerintem a 12. hétig lehet... Ráadásul a 40. naptól agyhullámai is mérhetőek. És én még a hatodik hétnél is korábbi időpontokról tudok, ráadásul nem is mondható meg pontosan. Nem mondhatjuk, hogy ma még nem, holnap igen.


"a 18:53 válaszoddal úgy tűnik nem tudod már mit mondj!"


Szerintem tök logikus dolgokat írtam 15.53-kor.


"Férfi vagy?"


Talán férfi, talán nő. Nem lényeges. Ugyanis a nők, és férfiak között is nagyjából ugyanúgy vannak abortuszellenesek. Legutóbb például egy nő akart szigorítani, gyakorlatilag betiltani.Ő mondott egy szívhez szóló beszédet az Országgyűlésben. És férfi magyarázta neki, hogy női önrendelkezés. Érted, a három gyerekes nőnek. Az Alaptörvénybe is részben egy nő könyörögte be a (Nevetségesen semmitmondóra sikerült.)magzatvédelmi passzust(Gyerekkel a hasában.) Úgyhogy azért sem fedem fel a nemem, lényegtelen.


"A nőknek is legyen már joguk dönteni!"


Van. Eldönthetik, hogy szexelnek-e, védekeznek-e, meg nagyon sok mindenről dönthetnek, de a magzat nem tulajdonuk. nem dönthetnek egy másik ember életéről.

2011. júl. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/164 anonim ***** válasza:
0%
Meg aztán itt a gyk. is tele van abortuszt nagyon megbánt nőkkel, csak nem értem miért fáj nekik, hisz NEM ember. Meg másik kérdésben egy kismama sokkal jobban lehordta az abortuszra készülő kérdezőt, mint én.
2011. júl. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/164 anonim ***** válasza:
100%
a terhes nő, családi állapotától függetlenül, jogilag a férj vagy az élettárs beleegyezése nélkül a terhesség 12. hetéig maga dönthet a terhesség megszakításáról
2011. júl. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/164 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés/kérés!: Ha gyilkosság akkor küld már el az erről szóló törvényt."


Nem pedig ez:

Ugyebár a náci Németországban zsidókat ölni is törvényes volt... Meg a déli államokban rabszolgákat...

2011. júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/164 anonim ***** válasza:
0%
Most mit jössz a jogszabályokkal? Jogilag nem gyilkosság. Minden más egyéb szempontból az. Szerintem a náci Németországos válasz tök jó analógia volt. Akkor is pont azt mondták, hogy a zsidók nem emberek. Meg a rabszolgák se. Nagyon egyszerű ürügyet találni egy csoporthoz tartozó egyének megölésére, meg kell kérdőjelezni az ember mivoltukat.
2011. júl. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/164 anonim ***** válasza:
74%

"nem értem miért fáj nekik, hisz NEM ember."

Hogy vonhatod TE azt kétségbe hogy ők mit érezhetnek????

És itt választ kell írni a kérdésre nem pedig kampányolni.

Szerintem a kérdező nem a te írásodra volt kíváncsi.

Honnan mered venni a jogot hogy mások felett ítélkezz? Miközben nem látod a helyzetét! Nem te élsz benne és nem is te fogsz abban élni amire biztatod. Persze te ezek után minden éjjel nyugodtan fekszel le míg aki a gyermekéért aggódik fordítva! És persze nem te kelsz fel minden reggel úgy hogy hogyan is varázsold tele a hűtőt! hogy miből vegyél pelust! Nem! Te ülsz a géped előtt, teli hassal, könnyedén írogatva.

2011. júl. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/164 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdés! Biztos férfi vagy! Na Te aztán tudod mi anyának lenni... Nem szültél még gyereket így nem tudod mi az! Szerintem csak egy nő aki szül na az tudja elmondani mit érez és mennyire aggódik születendő gyermeke sorsáért!
2011. júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/164 anonim ***** válasza:
94%

"Most mit jössz a jogszabályokkal? Jogilag nem gyilkosság."

Na! Ugye hogy nem az!

Gyilkossággal vádoltad azt aki abortuszra megy! Pedig nem gyilkol!!!! Vádolsz azaz minősítesz de mi jogon? Ja és ha annyira nagyon szemügyre vesszük a dolgot az orvos végzi el az abortusz (MONDOM ABORTUSZ nem pedig gyilkosság) nem a páciens!

Már meg jössz itt az emberi mivoltunkról. Nem tudod már mivel győzz meg!

2011. júl. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/164 anonim ***** válasza:
100%

Rágalmazás (179.§)


Rágalmazás vétségét követi el, aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ.


Jogi tárgya a személy társadalmi megbecsülése, becsülete és emberi méltósága. A társadalmi megbecsülés az emberről, tulajdonságairól, személyes értékeiről, egyéni sajátosságairól a környezetében kialakult társadalmi értékítéletet jelenti. Az emberi méltóság pedig azt, hogy az egyént olyan bánásmódban részesítsék, amely a társadalomban kialakult kulturált érintkezési forma minimális követelményeinek megfelel. Az emberi méltóság független a társadalmi értékítélettől. A rágalmazás az egyén társadalmi megbecsülése ellen irányuló sértő cselekményekkel szemben nyújt büntetőjogi védelmet, az emberi méltóságot pedig becsületsértés címén védi a törvény.

2011. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!