Abortusz előtt állok?

Figyelt kérdés

Nem a felelőtlen,szívtelen kategóriába tartozom!Kisfiam 1,5 éves éa az apukával nagyon megromlott a kapcsolatunk a pici születése óta.Már külön élünk 1hónapja,de most derült ki,hogy kb.7-8 hetes terhes vagyok.Nincs más lehetőségem,nem tudom megtartani a babát!:(

Így sem tudom,hogyan folytatom az életünket a picivel.Vissza kell mennem dolgozni,a kisfiam bölcsis lesz,és csak a kérdések vannak bennem,hogy hogyan tovább?

Nagyon el vagyok keseredve,még az abortusz napját sem tudom,hogy hogy fogom megoldani,mert semmi segítségem nincs.

Akinek hasonlót hozott a sors hogyan oldotta meg?Mi ennek egyáltalán a menete?Köszönök minden megértő és segítő választ!


2011. júl. 4. 12:51
 141/164 A kérdező kommentje:

Utolsó kettőnek:

Köszi,hogy írtatok!

Voltam vérvételen,ma pedig a családvédelmi szolgálatnál.Kaptam csekket.Még egyszer mennem kell,de azt már nem itt fogom megtenni,mert költözünk a kisfiammal.Nem tudom a további életünket a szüleim segítsége nélkül megoldani,így a műtétet sem tudom itt elvégeztetni.Rendes volt a Nő,adott igazolást,hogy megjelentem,hogy ne kelljen elölről kezdeni a procedúrát.

Tágítót biztos kapok,mert császárral szültem:(

Köszi még egyszer,h.írtatok!

2011. júl. 21. 20:21
 142/164 anonim ***** válasza:
0%
ha jól értem, a szüleidhez költözöl. De könyörgöm a Szüleid nem tudnának abban is segíteni, hogy megtartsd a kisebb Picit? Figyelj, szerintem mindent leírtam már,megpróbáltalak lebeszélni, nem hiszem, hogy túl sokat hozzá tudnék tenni, ha megteszed, megteszed. Akkor gondold át még egyszer utoljára,mielőtt feltennék a tágítót, közvetlenül előtte, nézz a szíved legmélyére, és csak arra a hangra hallgass, ami onnan jön, semmi másra. Még akkor sem lesz késő. Kérlek. /Letérdel./ Aztán bármi lett is, írj, komolyan kíváncsi vagyok, hogy hogy fogod magad érezni pár hét múlva.
2011. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/164 anonim ***** válasza:
0%

Rám ne hallgass, de hallgass tapasztalt nőkre.


"ne tedd meg. Utána szőrnyű bűntudatod lesz. Én tapasztalatból

beszélek. Most próbálkozunk a párommal újra, de félek, hogy nem jön

össze az végett."


/gyk. komment/


"Igen is és nem is. Személy szerint én ellen vagyok, mégis megtettem

és most viselem a következményeket. úgy döntöttem, hogy soha többé nem

akarom átélni ezt. Iszonyú érzés és gyűlölöm és legszivesebben

felakasztanám magam, amiért ilyet tettem!!!"


/gyk. komment/



"Akkor nagyon erős voltam,elhatároztam,h ez így lesz a legjobb. Majd

mikor kitoltak,már eltört a mécses,felfogtam,h mi történt. Azt a napot

életem végig bánni fogom, és soha nem felejtem el,h mit tettem. Már

3éve volt,de még mindig sokat gondolok rá,sajnos hiába..."


/gyk. komment/



"Én szívem szerint megtartottam volna,de a szüleim kivágtak volna

otthonról,a pasira meg nem számíthattam. Anyukámnak elmondtam,és

teljesen kiakadt. Nem maradt más választásom,próbáltam akkor nem

gondolni rá,valamint meggyőztem magamat,hogy ez a legészszerűbb amit

tehetek,így akkor nem is volt olyan nehéz. Viszont mostanában gyakran

eszembe jut,hogy már egy 4 éves gyerkőcöm lenne,és valahogy azóta

képtelen vagyok a kisgyerekeket elviselni. Látom,hogy a barátnőimnek

születnek a babáik,és mindig eszembe jut,amit tettem. Soha többé nem

vállalkoznék abortuszra."


/gyk. komment/

2011. júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/164 A kérdező kommentje:

Nem,nem a szüleimhez,hanem abba a városba ahol laknak,hogy közelebb legyek a segítséghez.Albérletben fogok lakni a kisfiammal! Anyagilag ők szorulnának segítségre ezért nem tudok más segítséget várni tőlük,mint hogy a gyerekkel kapcs.-ban kisegítenek ha szükségem van rá.

Ne kezdjük már el az első 4-5 oldalnál írtakat újra nyomni,oké?!

2011. júl. 24. 10:59
 145/164 anonim ***** válasza:
95%

Mostmár csak 44%-os!

Fejezd be ezt a gusztustalan dolgot, amit teszel. Eregeted itt az üres frázisokat, holott látszik halvány fogalmad sincs arról, hogy az élet milyen helyzetekbe sorolhat. Nehogy azt hidd már, hogy bármelyik nő is örömmel megy elvetetni a gyermekét. Semmi értelme ezekkel a hülye idézetekkel még inkább növelni az abortusz előtt álló nők lelkiismeret furdalását. Hidd el, ha egy nő úgy dönt, hogy elveteti a gyermekét, annak komoly oka van. Nem jó kedvében teszi. És igen! Egy egész életre szóló fájdalom ez, amit soha nem lehet kiheverni. De mint az előzőekben egy másik hozzászóló már írta, ha minden olyan baromi ideális lenne ebben a nyamvadt életben, akkor nem lenne ilyenre szükség. Egy ideális életben az a férfi aki megtermékenyíti a nőt, az igazán szereti is a nőt, és vállalja is a gyermeket. Soha nem fogom megérteni, hogyha abortuszról van szó, miért mindenki csak a nőknek prédikál? A fasziknak miért nem? Hiszen ő a gyerek apja, ugyanolyan jogokkal mint az anya. Egy nagy szemétség az egész. És hidd el, tudom, hogy egy kezdődő élet. Bár a 6 hétig még sem agy, sem szíve nincs, max. pulzáló erecske jelenik meg, tehát fájdalmat az embrió nem érez, csak az anya, hogy egy kezdődő élet lehetőségét veszik el tőle. De mégis miért? Nyilván azért, mert az ég világon senki nem lesz, aki azt mondja, figyúz itt van havi 200 ruppó, neveld fel a gyereket. Bár csak zárójelesen megjegyezném, annak a gyereknek a felneveléséhez nem csak pénz, hanem egy teljes, és kiegyensúlyozott család kell, ahol a normális, másolható apaminta is megvan. De most ne menjünk bele az egy szülős családokban felnövő, "félárvák" pszichés problémáiba.

Szóval nem sokáig 44%-os. Ne szólj bele a nők döntéseibe, hiszen te még nem voltál ilyen helyzetben, és nem tudhatod, hogy igazán miről is szól ez az egész.

2011. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/164 anonim ***** válasza:
0%

14.56:


Elősször is sz.rok a pontozásba. Leírom a véleményem, és teszek rá, hogy más mit gondol,meg Spronz Júlia, Sándor Klára, Ungár Klára, Antoni Rita és társai szerint én egy "rohadt érzelmi zsaroló" vagyok, én már csak ilyen szókimondó vagyok. Elég nagy baj az, hogy sokak szerint AZ EMBERI ÉLET SZENT ÉS SÉRTHETETLEN VOLTA "üres frázis". Meddig jutunk így? Legközelebb az lesz üres frázis, hogy a csecsemőgyilkosság helytelen???!!! Senki nem mondta, hogy a nők örömmel mennek, ilyet mégis ki a jó **** állított???!!! Senki! Ilyet az abortuszpárti liberális feministák szoktak a magzatot EMBERNEK tartók szájába adni! Nem, a legtöbb nő valóban kétségbeesésében , és elkeseredésében teszi, de ez a gyilkosságra csak ENYHÍTŐ körülmény, de nem változtat azon, hogy a gyilkosság az gyilkosság. Bakker ez az üres frázis, hogy nem jókedvükből mennek, bakker persze, hogy nem, túl azon, hogy foghúzásra sem jókedvéből megy az ember, lopni, és bankot rabolni sem! Én biztos vagyok benne, hogy a bankrablók jelentős része is kétségbe van esve,súlyos válsághelyzetben van, mikor megteszi! Na persze azért van olyan nő is, akinek még csak annyira nagyon komoly oka sincs rá,sőt már többedszer megy,és nagyon fel sem veszi,sőt olyan is aki ötödször megy, mintha fodrászhoz menne, de nyilván ez a kevesebb, és kérdező nem közéjük tartozik, de kérdező esetében is bűn, hiába van komoly, és valós oka, mert a komoly és valós ok is csak enyhítő körülmény! "És igen! Egy egész életre szóló fájdalom ez, amit soha nem lehet kiheverni." Miért is? Hisz nem is személyről beszélünk... Vagy mégis? Elvégre minden egyes gumi használattal is elvesszük egy élet lehetőségét, az valahogy mégsem szokott lelki gyötrelmet okozni... Ami a pasik felelősségét illeti, igen, a pasik is felelősek, és én azokat a pasikat is leköpném, akik okot adnak az abortuszra. De az mondjuk tény, hogy végül mégis a nő dönt, és az, hogy a pasi okot adott rá, megint legfeljebb enyhítő körülmény, de végül mindig a nő dönt úgy, hogy megteszi, és mindig dönthetne másképp. Akár az örökbe adás mellett, ha végképp nem tudja megoldani. Utóbbinál azért kis önzőség is van abban, hogy arra hivatkozik, hogy az nehezebb lenne lelkileg( Az abortusztól is rengeteget fogsz szenvedni kérdező, majd meglátod.)Mikortól van szíve, agya, mikortól érez fájdalmat: Szerintem már a 6 hetes is annyira, hogy simán ember legyen, de kérdező különben sem 6 hetes. Akkor volt 7-8 hetes, mikor kiírta a kérdést, és nem mostanában írta ki, most 10-11 hetes. Egy 10-11 hetes picinek pedig MINDENE megvan, nem csak dobog a kis szive, és fájdalmat érez, hanem nyel a magzatvízből, és kialakul a kiválasztása is, kezdetleges arckifejezései vannak, és olyan kezei, meg lábai szinte mint nekünk, csak miniatűrben. Előfordult olyan, hogy ikerterhességnél

csak az egyiket abortálták, és felnőttként egy meditáció alkalmával előjöttek a tudatalattiból az emlékek, és akkor vallotta be neki az anyja sírva, hogy mi történt. Továbbra sem mondja senki, hogy könnyű lesz kérdezőnek, ha megtartja. De semmilyen nehézség nem igazolja, hogy az ember megölje saját gyermekét. Félárvák problémai: Akkor ezek szeirint ölje meg a kisfiát is???!!! Én lehet, hogy nem voltam ilyen helyzetben, ahogy Te sem olyanban, amilyenben a bankrablók, úgyhogy légyszi ne szólj bele a bankrablók döntésébe, és felháborító, és diktatórikus, hogy az állam beleszól, de azért másoltam olyan nőktől akik viszont tudják, és nekem az jön le, hogy ha visszapörgethetnék az időt, nem tennék, még ha nehéz helyzetben is voltak akkor.

2011. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/164 anonim ***** válasza:
0%

"Tudom,tisztában vagyok azzal hogy rosszat teszek,Vallásos vagyok és tudom: amit Isten adott Ember nem vehet el! "



/Kérdező kommentje/


EZT NEM ÉN ÍRTAM, HANEM KÉRDEZŐ!

2011. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/164 anonim ***** válasza:
95%

A nők kommentjeire reagálva, amit olyan lelkesen kigyűjtögetve bemásoltál ide: Gondolod nem tennék meg? De igen. Ugyanúgy döntenének mint először. Abban döntetnének másképp, hogy jobban odafigyelnének a védekezésre. Abban döntetnének másképp, hogy nem esnének teherbe.

Félreértés ne essék, nem vagyok abortuszpárti. Sőt! Az élet legnagyobb értékének a gyerekeket tartom. Ők adják az élet értelmét. De sajnos van olyan helyzet az életben, amikor kénytelen az ember rossz döntést hozni. És sajnos azzal, hogy te itt egy leginkább valamilyen szektás hangvételű kommenteket nyomatsz, csak azt éred el, hogy aki még hajlana is döntésének megváltoztatására, az sem fog másként dönteni, mert egyenesen gusztustalan, ahogy ezt teszed. Amúgy meg ha már itt tartunk, gondolom, te szívesen segítenél ennek a gyereknek megszületése esetén, a felnevelésében, igaz?

2011. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/164 anonim ***** válasza:
23%

http://www.youtube.com/watch?v=CjrgGvOuSMo


Jéghideg a vas

A lábamhoz ér

Olyan nedves a padló

Ahogy folyik a vér


Ez az elsõ perc

Hogy itt vagyok


Mama, te félsz

Még nem tudom, miért

Hát nem azért jöttünk

Hogy boldogan éljünk

Nyílik az ajtó

Ki ez az ember

Mit akar tõlem

Mama, hova visz engem


Tényleg ennyi lenne egy élet

Mama, miért hagyod, hidd el

É n szeretlek téged

Miért nem megyünk

Együtt az úton

Ha megölsz nem lesz könnyebb

Azt hiszed, hogy még nem élek

Pedig, ha tudnád

Hogy mindent látok

Mindent érzek

Miért nem megyünk együtt az úton

Azzal, hogy megölsz, nem lesz könnyebb


Mama, te félsz

Most már tudom, hogy miért

Mert meg akarsz ölni

Te így akarsz élni

Ez egy õrült világ

Ahol az anya a fiát

Eldobja magától

Kitépi magából


Kérlek, ne ölj meg

Ez az elsõ perc, hogy itt vagyok

2011. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/164 anonim ***** válasza:
0%

" Gondolod nem tennék meg? De igen. Ugyanúgy döntenének mint először. Abban döntetnének másképp, hogy jobban odafigyelnének a védekezésre. Abban döntetnének másképp, hogy nem esnének teherbe."


Azért a védekezés sem 100%-os... és igen, szerintem NAGYON sokan vannak, akik így estek teherbe, és nem tartották meg, és megbánták.


"Félreértés ne essék, nem vagyok abortuszpárti."


Az vagy. Imádom ezt a nem vagyok abortuszpárti, de mégis az vagyok dolgot. Bakker nem az az abortuszpárti aki jó dolognak tartja az abortuszt, mert jó dolognak egy minimálisan ép elméjű ember sem tartja! Abortuszpárti az, aki elfogadja!


Az meg, hogy szektás lennék? Bruhaha... Ja, és gondolom Te is kifizeted a lakáshitelét annak, aki végső kétségbeesésében bankot rabol. Tehát még egyszer: Elhiszem, hogy nagyon nehéz a helyzete, de ettől még az emberölés az emberölés.

2011. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!