Abortusz előtt állok?

Figyelt kérdés

Nem a felelőtlen,szívtelen kategóriába tartozom!Kisfiam 1,5 éves éa az apukával nagyon megromlott a kapcsolatunk a pici születése óta.Már külön élünk 1hónapja,de most derült ki,hogy kb.7-8 hetes terhes vagyok.Nincs más lehetőségem,nem tudom megtartani a babát!:(

Így sem tudom,hogyan folytatom az életünket a picivel.Vissza kell mennem dolgozni,a kisfiam bölcsis lesz,és csak a kérdések vannak bennem,hogy hogyan tovább?

Nagyon el vagyok keseredve,még az abortusz napját sem tudom,hogy hogy fogom megoldani,mert semmi segítségem nincs.

Akinek hasonlót hozott a sors hogyan oldotta meg?Mi ennek egyáltalán a menete?Köszönök minden megértő és segítő választ!


2011. júl. 4. 12:51
 131/164 anonim ***** válasza:
93%

A bűncselekmény sértettje lehet természetes, illetve jogi személy, gyermekkorú vagy elmebeteg, vagy személyközösségek, pl. munkaközösségek. A rágalmazás sértettjének személy szerint meghatározottnak kell lennie. Nem feltétel a sértett nevén nevezése, de nélkülözhetetlen az olyan megjelölés vagy körülírás, amiből a sértett személye kétséget kizáróan megállapítható.


Elkövetési magatartás a becsület csorbítására alkalmas tény állítása, híresztelése, illetőleg ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezés használata. Az elkövetési magatartás történhet szóban, írásban vagy egyéb módon, pl. képes ábrázolás útján. A tényállás megvalósulhat a valóságnak megfelelő tények állításával, híresztelésével is. Általában alkalmasak a becsület csorbítására az olyan tényállítások, melyek valósága esetén a sértett ellen büntető-, szabálysértési vagy fegyelmi eljárás megindításának lenne helye, vagy ha a tényállítás a sértett társadalmi megbecsülésének elvesztését, annak csökkenését vagy emberi méltóságának sérelmét eredményezheti. Tudományos munka, irodalmi alkotás, stb. esetén rágalmazásnak kell tekinteni a kifejezetten a szerző személyére vonatkozó, a mű megítéléséhez nem szükséges, a becsületet sértő, becsmérlő kijelentéseket, állításokat.


A rágalmazás akkor befejezett, ha a becsület csorbítására alkalmas tényállítás, híresztelés más előtt elhangzott, annak tudomására jutott. Az írásban, levélben foglalt tényállítás, híresztelés esetén a rágalmazás akkor befejezett, ha a címzett vagy bárki más a levelet elolvasta.


A rágalmazás alanya bárki lehet. Csak szándékosan követhető el. A szándéknak át kell fognia a tényállítás becsület csorbítására alkalmas jellegét. Nem eleme a tényállítás, híresztelés valótlanságának tudata.


Hatóság, hivatalos személy, közszereplő politikus tevékenysége közérdekű, ezért az állampolgároknak a szabad véleménynyilvánításhoz való joga e passzív alanyok vonatkozásában tágabb, mint más személyek esetén, ezért az ilyen személyek becsületének csorbítására alkalmas értékítéletet kifejező vélemény alkotmányosan nem büntethető.


A különböző személyek sérelmére megvalósított rágalmazás halmazat, és annyi rendbeli bűncselekmény, ahány személy sérelmére követték el. Nem állapítható meg rágalmazás, ha egyéb jogtárgyat is sértő bűncselekményt, pl. hamis vádat is megvalósított.


Minősített esetei, ha a rágalmazást aljas indokból vagy célból, nagy nyilvánosság előtt vagy jelentős érdeksérelmet okozva.


A rágalmazás bűncselekménye kizárólag magánindítványra büntethető, tehát akkor, ha a sértett feljelentést tesz

2011. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/164 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy vonhatod TE azt kétségbe hogy ők mit érezhetnek???? "


Nem vonom kétségbe, csak nem értem. Mondjuk ők úgy érzik, hogy nem ember, hanem szövetcsomó. De akkor nem értem miért fáj nekik annyira lelkileg, miért jobban, mint egy orrmandula műtét. Vagy lehet, hogy a lelkük mélyén mégis csak azt érzik, hogy ember?

2011. júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/164 anonim ***** válasza:
0%

"Nem kérdés! Biztos férfi vagy! Na Te aztán tudod mi anyának lenni... Nem szültél még gyereket így nem tudod mi az! Szerintem csak egy nő aki szül na az tudja elmondani mit érez és mennyire aggódik születendő gyermeke sorsáért!"


Tehát akkor a magzat iránti anyai szeretetből ölik egy őket, igaz? És mint említettem, legutóbb egy háromgyerekes anya akarta az abortuszt betiltani, de itt a gyk-n is a másik kérdésben is egy kismama hordta le az abortuszra készülő nőt. A jogi szakszövegeid a rágalmazásról meg semennyire nem jönnek ifde. Igen, JOGILAG jelenleg törvényes az abortusz. Ettől ez még kib*szottul nincs rendben. Mert akkor az is rendben volt, hogy a rabszolgákat meg lehetett anno öni. Akkor meg az volt törvényes.

2011. júl. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/164 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg a Te idióta patentes, meg nőkértes linkjeid sem a kérdésre válaszoltak közvetlenül.
2011. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/164 anonim ***** válasza:
93%

Hogy hogy nem érted? Hisz te vagy az abortusz ellen! Akkor hogy nem érted? Nem tudod mivel jár ez nekik? Hogy lehetsz abortusz ellenes ha azt sem érted mit érezhetnek? Milyen abortusz ellenes vagy te? Akkor meg miért írsz ide he nem érted....

Épp az állítod valakiről hogy öl, gyilkol pedig ez hamis azaz rágalmazod!!!! Így jön ide a jogi szakszövegem ahogy azt te nevezed!

A linkjeimet neked szántam meg azoknak akik abortuszon gondolkodva itt járnak...

Idióta? Én neveztelek hasonlónak? Ennyit tudsz mutatni az embereknek hogy trágár szavakkal írogatsz? Gyerekek előtt így írsz, beszélsz? Mondhatom szép!

2011. júl. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/164 anonim ***** válasza:
90%
Nem idióta az oldal, sem a szerkesztői, sem a tagjai, sem az olvasói! Egy ilyen dolgot így nem tudok nevezni!
2011. júl. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/164 A kérdező kommentje:

Hát lányok!!!

Nem jó a gépem pár napja,most mire eljutottam gép közelbe és ide jöttem elájultam!Azt hittem kapok értelmes választ a kérdésemre!

Mint hogy: AKI HASONLÓN ÁTESETT AZ ÍRJON,ILLETVE KÉRDEZTEM,HOGY MI AZ ABORTUSZ MENETE!!!!!!

Nem tudom,hogy ebben mi volt annyira félreérthető!

A zsidózást,gyilkosozást és a törvények linkelését be lehet fejezni,mert s káromkodásom összes szavát leírom,hogy a moderátorok töröljék a kérdést!!!Nem olvastam el a válaszokat,csak bele-bele olvastam,így is bőven elég volt!El lehet innen húzni büdös pics@ba,mert "titeket" nem hívott senki!Aki értelmesen tudott válaszolni annak köszönöm!A priviket meg kifejezetten!

Aki azt írta,hogy hasonló helyzetben van,írok privit és hogy az egyik válaszadó mit szól hozzá,h.majd egymást buzditjuk, nem érdekel!Majd akkor jelentkezz ha a főbérlőnek kifizetted helyettem a 92670ft-ot amit most kellett fizetnem!Persze volt 67e ft.-om!Nem te pótoltad ki és a kisfiam tejbegrízéhez a tejet sem te vettem ma estére!Na akkor itt be is lehet fejezni az abortuszellenes kampányolásokat és a mellédumát meg popcornnal az öledben az okoskodást!!!!

2011. júl. 16. 20:41
 138/164 A kérdező kommentje:

Kedves 53%-os írogató!

Arra következtettem,hogy te írtad,hogy megtalálta a zsák a foltját!

Hihetetlen,hogy egy számodra nem szimpatikus témában mit meg nem engedsz magadnak!Tele van a kis bendőd?Én a kisfiam ebéd maradékát ettem meg,mert ami kaja mára még van az kb. Neki lesz elég!És hogy ha én gyilkolni fogok,mert szerinted gyilkos az aki abortuszon esik át,majd megbüntet a jó isten,vagy vannak erre törvények!De neked erről fogalmad sincs,mert nem vagy sem jogász,sem büntető bíró sem SENKI!Kb.egy biztonsági őr/vagy takarítónő lehetsz akit elnyomnak az élet minden területén és itt éled ki magad!Mert hogy írta már más is hogy írd ki a számodat,hogy ha majd segítség vagy pénz kell lehessen hívni!Miért nem tetted meg?Talán nincs pénzed?Ha van akkor segíts a rászorulókon,ha pedig nincs,akkor irány a meló,hogy legyen és tudj segíteni,mert itt csak a levegőt rontod!DE NAGYON!!!

2011. júl. 18. 12:40
 139/164 anonim ***** válasza:
95%

Szia

Nem tudom kaptál e már választ az abortusszal kapcsolatban..De leírom.

El kell menni nőgyógyászhoz, ott megállapítják a terhességet, ugyan úgy vérvétel, UH minden.De már a nőgyógyásznál meg kell mondani, hogy el szeretnéd vetetni.

Utána kapsz papírt az orvostól, amivel azt hiszem családsegítőhöz kell menni vagy már nem is tudom.Ott elbeszélgetnek veled, de ott kapod a csekket amit be kell fizetni még a műtét előtt, és azzal a befizetett csekkel kell menni a kórházba amikor már van időpontod.Elég hosszadalmas, ezért nem árt időben el kezdeni.

A kórházban nekem adtak tágítót, de neked nem kell mert már szültél.Reggel 7re kellett be mennem, de délután 5re már otthon voltam.Csak a befektetnek a szobába és vársz!

Kitartás! :(

Ez 4 éve történt velem, hogy most mennyibe kerül sajnos nem tudok segíteni.

2011. júl. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/164 anonim ***** válasza:
93%
Sziasztok! A családsegítőbe el kell vinni a jövedelemről szóló igazolást még ha csak segélyben részesülsz is és az alapján mondják meg mennyibe kerül! Friss tapasztalat! Ha csak segélyt kapsz kedvezmény adnak...
2011. júl. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!