Abortusz előtt állok?

Figyelt kérdés

Nem a felelőtlen,szívtelen kategóriába tartozom!Kisfiam 1,5 éves éa az apukával nagyon megromlott a kapcsolatunk a pici születése óta.Már külön élünk 1hónapja,de most derült ki,hogy kb.7-8 hetes terhes vagyok.Nincs más lehetőségem,nem tudom megtartani a babát!:(

Így sem tudom,hogyan folytatom az életünket a picivel.Vissza kell mennem dolgozni,a kisfiam bölcsis lesz,és csak a kérdések vannak bennem,hogy hogyan tovább?

Nagyon el vagyok keseredve,még az abortusz napját sem tudom,hogy hogy fogom megoldani,mert semmi segítségem nincs.

Akinek hasonlót hozott a sors hogyan oldotta meg?Mi ennek egyáltalán a menete?Köszönök minden megértő és segítő választ!


2011. júl. 4. 12:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/164 anonim ***** válasza:
95%
Az túlzás, hogy létező, élő ember, egyelőre az anyja nélkül nem képes az életre. Szerintem ne mondjuk meg a kérdezőnek, mit tegyen és mit ne. Pont ez az a helyzet, amikor érdemes elgondolkodni az abortuszon. NEKI kell kihordania, megszülnie és felnevelnie a gyereket. Arról meg ne is tegyünk ugye említést, hogyha egyedül marad a KETTŐ gyerekkel, szerinted hogyan fog KETTŐT eltartani? Gyedből? Két pici gyerekkel ráadásul nagyon nehéz, nemcsak anyagilag.
2011. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/164 anonim válasza:
96%

Kedves Kérdező!

Azt hiszem teljesen át tudom érezni a problémádat... Sajnos én túl vagyok egy abortuszon, 2 hónappal ezelőtt estem át rajta és borzalmasan megvisel lelkileg. Azt hiszem egy nő számára ez a legnehezebb döntés, amit valaha meghoz életében. Felmértem a helyzetet és úgy gondoltam, ez a legjobb, amit jelen helyzetemben tehetek.

Maga a műtét gyorsan zajlik, kb. 10-15 perc és utána csak néhány órát kell kórházban töltened. Utána menstruációhoz hasonló görcsökre és vérzésre számíthatsz, de azt hiszem ez a legkevesebb. A lelki oldala sokkal nehezebb... Fontos, hogy a környezeted melletted legyen és tudom, hogy nehéz, de próbáld meg figyelmen kívül hagyni a negatív és bántó kritikákat, így is elég nehéz.

Szívből kívánom, hogy a legjobb/leghelyesebb döntést hozd!

Sok erőt, kitartást és sok örömöt a kisfiadban!

2011. júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/164 anonim ***** válasza:
0%

13. 12: Az, hogy nem képes az anyja nélkül élni, nem azt bizonyítja, hogy ne lenne élő ember, hagy a rákba ne lenne az, hisz ott van, dobog a kis szíve, mérhetőek az agyhullámai, egyszeri, és megismételheteteln genetikailag, meg úgy egyáltalán, pélául 9 hetesen már az ujjlaenyomata is,és minden fontosabb szerve is megvan, hanem hogy ki van szolgáltatva az anyjának, jelen esetben Kérdezőnek. Én nem tudom eldönteni Kérdező helyett, hogy mit tegyen, de a véleményem, azt leíropm, még ha lepontoznak is. Továbbra sem mondta senki, hogy egyszerű lesz, de ettől még helytelen lenne megölnie a két gyermeke közül az egyiket. Hisz nyilván nem tudna Kisfiának sem ártani, akkor a Picinek miért? Hisz olyan is van, hogy valaki egy 2 éves, és egy négy éves gyermekkel kerül váratlanul nagyon nehéz helyzetbe, vagy épp az újszülöttel nem sokkal miután megszülte. Mondjuk az újszülöttel hagyja ott a párja, vagy egy 6-7 hónapos pocaklakóval. Ilyenkor sem szokás megölni az egyiket. Akkor Kérdező miért tenné?


15.13: Az a kérdés, hogy MIÉRT megterhelő lelkileg. Hát azért, mert a lelked mélyén Te is tudtad, hogy az egy pici ember volt,a Te picid,akit a sors Rád bízott, és Te megölted,eldobtad, bármilyen indokkal tetted is.Ha nem lene ember,hanem csak szövethalamaz, akkor nyilván nem lenne ennyire nehéz lelkileg. Azért nehéz, mert tudod a lelked mélyén, hogy ember volt,és talán a lelked mélyén szeretted volna, csak az egyszerűbb utat választottad, és ezért háborog a lelked, még ha utólag persze nyilván azt próbálja meg az ember bebizonyítani magának, hogy jól, tette, ezt Aronson nagyon jól leírja. Félreértés ne essék, nem gondolom, hogy egy szemétláda lennél, hisz nyilván nagyon kétségbeesett helyzetben tetted Te is, de ettől még Nálad sem volt helyes, bármiért tetted is.És az az igazság, hogy ordít Kérdező megnyilvánulásaiból, hogy a lelke mélyén szeretné, a tudatlattija ORDÍTJA Kérdezőenk, hogy ne tegye, hisz ő írta, hogy egész éjjel sírt, és Babájával álmodott. És az a Pici ÉLNI AKAR!!!


Én is nagyon sok erőt, és kitartást kívánok kedves Kérdező,, de legfőképp BÁTORSÁGOT, hogy a VALÓBAN helyes döntést hozd, és sok örömöt, és boldogságot egész hátralélvő életedre MINDKÉT gyermekeddel!

2011. júl. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/164 anonim ***** válasza:
95%
szerintem meg legyél reális. Gyed max. 80ezer Ft. ebből 3 embert kell eltartani. Csal. pótlék 26ezer. Két gyerek pelenkája 10ezer egy hónapban, 3 havonta kell új lábbeli a nagynak, van rezsi és enni is szeretnének. Apuka meg vagy fizet, vagy nem, de ha bíróságra is kerülne a dolog, addig is kell élni valamiből. Szóval? Aztán: minden családtag, ismerős messze van, egyedülálló anyuka 2 gyerekkel szerinted hol talál munkát?
2011. júl. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/164 anonim ***** válasza:
0%
Még mindig nem állítom, hogy egyszerű lesz nekik, de itt egy valamit kell eldönteni: Emberről beszélünk-e vagy sem, márpedig egyértelmű, hogy igen. Kérdező is érzi ezt a lelke mélyén, látszik a hozzászólásaiból, fél, retteg valójában attól, hogy megtegye, csak az van benne, hogy szeretné már a rövidebb utat választani, de nem a rövidebb út a helyes! Csak ismételni tudom: Bármilyen ilyen válságehelyzet ennyi erővel előállhatna később is. A pasi leléphet a várandósság későbbi szakaszában, vagy akár a szülés után is, és akkor ugyanúgy ott tartunk, hogy 80-100 ezer forintból kell élniük, de ilyenkor már mégsem szokás megölni. Pedig ugyanaz a szitu. Vagy gondoljunk csak a vörösiszap katasztrófára, vagy a tavalyi árvízekere, vagy éppen a japánokra! Hányan maradtak ott tényleg a nullán,teljesen váratlanul, két kisgyerekkel, olyan kétségeejtő helyzetben, melyhez képest Kérdező története talán még így is a leányálom kategória,és mégsem ölték meg a két gyermekük közül a kisebbet? Azt mondod, Kérdező, hogy vallásos vagy, de akkor bízz is Istenben, hiszen Ő tudja, hogy miért ezt az utat jelölte ki hármótoknak! Ez az egyik, a másik, hogy magadban is bízzál, mert Te nagyon ühgyes, és erős vagy, és meg fogod tudni oldani a problémákat!Légyszíves most azonnal vedd elő azt a bizonyos A4-es papírt, és írd le ötvenszer, amit kértem, vagy ha kell, százszor! Légyszives! Azt mondod, kiegyensúlyozott anyja szeretnél lenni, Kisfiadnak, másrészt Te is tudod már előre, hogy egész életben kísértene a másik Gyermeked, ha eldobnád. És attól leszel igazán lelkibeteg! Ha kisebbik Gyermekeddel álmodnál minden éjjel, és látnád az élettelen, szétszedett testét, amely még csak néhány centi, mégis egészen úgy néz ki, mint egy ember, a kis kezét, amely kisebb egy ötforintosnál,vagy tán egy egyforintosnál is, mégis olyan, mint egy emberi kéz, és tudod, hogy annak a kéznek egyszer Neked kellett volna dobálni a labdát a parkban, de ezt már soha nem teheti meg! Ha minden éjjel arra ébrednél zokogva, és leizzadva, hogy a Gyermeked mondja Neked, hogy "Én Szerettelek, Mami, miért vetted el az esélyt tőlem?" Akkor nem lennél kiegyensúlyozott Édesanyja a Kisfiadnak sem! És ez még az esetenként valóban súlyos anyagi problémáknál is sokkal nagyobb baj, Kisfiadnak is, hiszen Neki nem egy lelki roncsra van szüksége!És biztos, hogy azért valamennyi segítséged lesz!Biztos vagyok benne, hogy ha Édesanyád havi 5000 forinttal tud csak támogatni, akkor is meg fogja tenni, és az is számít!Esetleg ha albérletbe mész, akkor mehetnél abba a városba is ahol Édesanyádék laknak, biztos vagyok benne, hogy aamit csak a lehetőségeik megengednek, azt mind meg fogják tenni! És ha VÉGKÉPP nem tudnád megoldani, még mindig ott van az örökbe adás! Tudom, az is nagyon nehéz lelkileg, de hidd el, még mindig jóval kevesebbet fogsz szenvedni lelkileg, és így Kisfiadnak is sokkal kiegyensúlyozottabb, Édesanyja lehetsz, mintha megölöd a Picit, aki élni szeretne! Vannak erre alapítványok, privátban ajálottam is egyet(Amelyiktől egyébként a felneveléshez is várhatsz segítséget.), de ha bemész a családvédelmisekhez(Ez amúgy is kötelező.) majd ott is elmondják, meg nézz is utána. Hisz még mindig jobb lesz azzal a tudattal élni, hogy valahol él egy gyermeked, akit te a nagyon súlyos helyzeted miatt nem tudtál vállalni, de esélyt kapott az életre,és majd egyszer tiszta lelkiismerettel mondhatod Neki, hogy nagyon szeretted volna vállalni, de annyira reménytlen ehlyzetben voltál, hogy képtelen voltál, de esélyt akartál neki adni az életre, minthogy megölted Őt. Persze ez is a legvégső megoldás csak, ha lehet próbáld inkább megoldani! MÉG EGYSZER KITARTÁS, ÉS BÁTORSÁG, BÁTORSÁG, BÁTORSÁG! Ne tedd ezt a szörnyűséget! Gondold át, még nem késő!
2011. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/164 anonim ***** válasza:
96%
bocs, de más faszával vered a csalánt, és itt nem is ez volt a kérdés
2011. júl. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/164 anonim válasza:
95%
Úgy gondolom, hogy ezt csak az tudja igazán felmérni, akivel ez már megtörtént. Szóval felesleges még lelkileg terrorizálni...
2011. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/164 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Előző oldalon pár kommentre: A kérdést így engedte a rendszer,próbáltam 2x máshogy írni nem engedte és nem gondolom,h.a helyzetemben ez lenne a legfontosabb.Aki gyk.-es az ezen már átfut,tudja,némelyik kérdés miért hangzik hülyén és helytelenül.

Valaki visszakérdezett a válaszadóknak,hogy abba belegondoltak e,hogy ha megszülöm a picit,miből fogunk megélni?!Segítenek e majd azok,akik most minden áron a lelkembe taposva próbálnak lebeszélni az abortuszról?Nem!Nem fog rajtam segíteni senki sem,sőt!Addigra 100x elfelejtitek még a kérdésemet is amit kiírtam!Ez persze így van jól,nem is ez a baj.A baj annyi,hogy az albérletet minden hónapban ki kell fizetnem pontosan,2 gyereknek pelenka,ruha,gyógyszer,kaja,gyümölcs.Nem kell márkás cucc,legyen turis,nem eszik a kisfiam édességet most sem,mert nem vagyok híve,inkább egy répát nyomok a kezébe.Nem 2 csomag gumicukor javára mondok le a babáról!Azért ilyen hasonlatokkal ne éljük légyszi!

Nem szerettem volna abortusz-ellenes kampányt indítani a kérdésemmel!Egyszerűen csak arra vártam,hogy egy kis megértésre találok,esetleg valaki leírja min esett át, és hogyan vészelte túl lelkileg,fizikailag.Valakinek ezt sikerült is leírnia a 4.oldalon!Köszönöm!Köszönöm,hogy értetted a kérdésem és arra válaszoltál!

Aki nem olvasta el figyelmesen annak idézném:

"Akinek hasonlót hozott a sors hogyan oldotta meg?Mi ennek egyáltalán a menete?"

Már elég lesz a lebeszélésről,nem megkönnyítitek a helyzetemet,hanem még nagyobb traumába sodortok.Megnyugodni szeretnék,higgadtan végigcsinálni és nem tépelődni a válaszok olvasásán,mert itt vagyok egy kicsivel akinek maximálisan meg kell felelnem minden kívánságának éjjel-nappal.El kell látnom a kisfiam,teljes embert igényel és nem egy lelkileg és már amilyen fáradt vagyok a stressztől fizikailag is kimerült roncsot!És visszatérve az albérletre: Az jobb ha megszülöm és az utcára kerülök a 2 kicsivel,ha nem tudok fizetni?Legalább megadom az esélyét annak is,hogy ne legyen egy gyerekem sem,mert akkor mindkettőt elvehetik tőlem,mert ugye nem tudok róluk gondoskodni!Most a gyed+csp.-om kb.60-62e.ft.-ra jön ki.Ennyiből egyedül nehéz megélni nem hogy 2gyerekkel albérletben!Szóval ezt az anyagi részét mellőzzük is!Azt pedig,hogy látod?látod?Te sem akarod,a tudatalattid tiltakozik,csak annyival válaszolnám meg,hogy hol írtam olyat,hogy én ezt szeretném és nem érdekel,lesz@rom,hogy mi a bennem növekvő magzattal?Sehol!Megszenvedem,de ha elkeseredettségből ha nem, ez van,ezt a döntést kell meghoznom és majd magammal vinnem életem utolsó útjára is.Biztos,hogy soha nem fogom verni a mellkasom,hogy milyen szuper döntés volt.Az pedig megint más,hogy ki bánta meg hogy megszületett a kisfia,kislánya?Helló!7 hetes magzatról van szó aki tudom,hogy nem egy szövet darab,de mégsem alakult még ki olyan kötődés anya-baba közt,mint akit kihordtál megszültél és nevelsz évek óta!Ne hasonlítsuk a kettőt össze!És akit akkor hagy el a párja amikor 2 pici van már,annak a helyzete még nehezebb.De azért mert valakinek rosszabb vagy nehezebb akkor nekem is elő kell idéznem magamnak?Valakinek meghaltak a szülei,akkor most nekem se legyenek?Vagy hogy is van ez?Ne kanyarodjunk már el ennyire a kérdésemtől,mert már tényleg teljesen máshol vagyunk,mint ahol szeretném.

2011. júl. 5. 21:42
 39/164 A kérdező kommentje:

Az anya-baba kötődéshez meg még annyit,hogy az abortuszt a környezete nem nagyon szokta észrevenni a nőnek,mert nem a "gyerekét" veszítette el,akit a szomszédok is szerettek ismertek!Magában vérzik a szíve,meggyászolja,de mégiscsak más mint eltemetni egy gyereket!

Ezt még le szerettem volna írni...

2011. júl. 5. 21:51
 40/164 anonim ***** válasza:
7%
Figyelj, továbbra sem az a célja senkinek, hogy a lelkedbe taposson, ilyennel légyszi ne vádolj, az összes eddigi kommentemnek csakis az volt a célja, hogy ne tedd meg, de nem az, hogy a lelkedbe tapossak. Ettől még a tény, az tény, hogy egy embert készülsz megölni, amit pedig beszéljünk magyarul, gyilkosságnak hívnak, ami beszéljünk magyarul bűn, amiért ha egy kicsivel később csinálod,lecsuknak. Az élethez való jog pedig a legalapvetőbb emberi jog, amitől senkit nem lenne szabad megfosztani, csak azért, mert még nem elég idős, és épp elég baj, hogy tízezerszámra tesszük évente.(És mondjuk azért nem mindenki annyira durva helyzetben mint Te.) És attól, hogy a törvény nem bünteti a magzati korú emberekkel szembeni gyilkosságot, attól az még bűn, és meg is fogod persze kapni érte a büntetésed, azt nem kerülheted el, minden egyes éjszaka, mikor rémálmaid lesznek, és a folyamatos lelki szenvedéssel. Ettől még továbbra sem mondja senki, hogy te alapjában véve rossz ember lennél, elkeseredett, és kétségbeesett helyzetedben teszed, de ez a gyilkosságra csak enyhítő körülmény, de nem ment fel alóla. Érthető a helyzeted, de ha meg végképp nem tudod megoldani, akkor meg add örökbe, vannak ezzel foglalkozó szervezetek, ezt majd elmagyarázzák, meg nézz utána. Mert annak a picinek JOGA VAN ÉLNI. Mert Ő igenis éppúgy ember, mint a megszületett idősebb, nyilván az idő rövidsége miatt nem kötődsz még Hozzá annyira, de mégis érzed, hogy ember,és mégis kötődsz hozzá már most valamennyire, mert különben nem bántana a dolog. Értem én, hogy az sem egyszerű, sem lelkileg, meg nyilván fizikailag is meg kell szülni. De akkor is a mérleg másik serpenyőjében a gyilkosság áll. Még mindig élj inkább azzal a tudattal, hogy valahol él egy gyereked, akit-önhibádon kívül-nem tudtál vállalni, de nem is ölted meg,esélyt adtál Neki, mint azzal, hogy megölted a gyermekedet. Hisz Te is érzed, hogy az bűn, Te magad szó szerint azt írtad, hogy tudod, hogy rosszat teszel. És azt is tudod, hogy nem lenne jogod hozzá, és azt is írtad, hogy vallásos vagy, így tudod, hogy Isten előtt is ez bűn. Mert az. Ha tényleg hiszel Istenben, akkor cselekedj is úgy, tehát ha végképp nem tudod megoldani, akkor örökbe adás. Úgyhogy olyat ne írj az abortuszal kapcsolatban, hogy ezt a döntést kell meghoznod. Ezt a döntést hozod a helyes megfogalmazás, de ne hozd, ha egyszer te magad írtad szó szerint, hogy tudod, hogy rosszat teszel. Mert borzalmas dolgot teszel, nem tudok mást mondani. Nyugodtan pontozz le, csak arra az egyre kérlek, hogy még majd az utolsó előtti pillanatban gondold át újra, és add inkább örökbe, ha nem tudod megoldani. Nem hiszem, hogy túl sokat hozzá tudnék még tenni.
2011. júl. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!