Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a kisebbik...

Mit csináljak, ha a kisebbik gyerekemet már most sokkal jobban szeretem?

Figyelt kérdés

3 éves a fiam, 2 hónapos a lányom.

Már az első terhességnél is kislányra vágytam, mikor a Nifty tesztet megcsináltattuk és kiderült, hogy kisfiú, elsírtam magam. Utána persze ez elmúlt, imádjuk a fiunkat, sosem éreztem azt mellette, hogy bárcsak lányom lenne.


A kistesó viszont lány lett és vele úgy érzem, azonnal egy hullámhosszon vagyok, az első perctől. A fiamnál az első pár hét olyan volt, mintha idegen lettem volna a saját házamban, nem találtam a helyem, nem tudtam magammal mit kezdeni, furcsa érzés volt az egész. Féltem, hogy a második gyereknél is előjön, de nem, semmi ilyen nem volt. Kicsit ilyen "szivárvány és pillangók érzés", ami vele van, hogy minden jó, minden szuper, ha tehetném, egész nap vele lennék összebújva.

Ez a gond, hogy van ugye a fiam, aki ezt az idillt "megzavarja", legalábbis így érzem. Nem hibáztathatom, ezt tudom, de tényleg néha azt érzem, hogy bár elvinnék a nagyszülők magukhoz pár hétre. Vagy, hogy alig várom, hogy kezdje szeptemberben az ovit és kicsit nélküle legyünk... Tudom, nem jó ez így, én is érzem.

Anyukámmal beszéltem már erről, ő próbál azzal segíteni, hogy néha elmegy a picivel sétálni, vagy ha náluk vagyunk, ő eteti, altatja, hogy én lehessek többet a naggyal, hátha ez segít, de nem igazán ezt érzem.


júl. 1. 21:40
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/113 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, sokan írják, hogy keress fel pszichológust, én is csak ezt tudom ajánlani. Nem akarlak bántani, de úgy látom, kifogásokat keresel. Miért? Az egész családotok érdeke, hogy megoldódjon ez a probléma. Az egy nagyszerű első lépés, hogy felismered és bevallod, a következő a segítségkérés. Az nem indok, hogy az első szakember nem sokat tudott segíteni. Most más problémával mennél, és máshoz. Vagy ha az sem válik be, akkor a következőhöz. Addig, amíg valaki segíteni tud. Az sem indok, hogy nincs erre energiád. Legyen, mert a családodról, a gyerekedről van szó, ez az egész helyzet nagyon rosszat fog tenni a kisfiadnak, ha nem lépsz. Szóval lépj mielőbb. Addig is tölts külön időt a kisfiaddal, mutasd ki neki a szeretetedet.
júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/113 anonim ***** válasza:
78%
2es vagyok az jutott még eszembe hogy lehet azért érzed így hogy a kicsit jobban szereted mert vele sokkal könnyebb lehet ő jobb alvó,jobb evő,könnyebb vele mint a fiaddal volt mikor baba volt és jelenleg is nehéz esetleg a fiaddal. Nyilván egy három éves nem bír egész nap csendben lenni és ez teljesen érthető. Nekem 2.5éves volt a nagy mikor a kicsi született mérföldekkel nyugodtabb baba volt (jelenleg is) mint a nagy. Szerintem ez miatt is lehet hogy úgy érzed hogy őt jobban szereted. Ezen a problémán sajnos pszichológus és te magad tudsz csak segíteni azzal hogy kicsit lazábban veszed a dolgokat alszik a gyerek kiabál hát had kiabáljon (nyilván ne üvöltsön egész nap) de ha játszik és kicsit hangosabban szólal meg hadjad a babának sincs előírva hogy néma csendhez kell szoknia illetve a kisfiának se lenne túl élhető helyzet ha mindig csendben kellene lennie. Játssz sokat a nagyobbal míg alszik a kicsi majd ha felkel engedd had segítsen felenkázni még ha 50popsitörlőt is szed ki egyszerre hogy oda adja nem baj de hidd el neki ez nagy élmény ha nyitott rá hogy segíthet az anyukájának. Próbáld megélni a nagynak a jelenlegi korszakát is. Mennyetek sokat programozni már nem olyan kicsi a kicsi hogy otthon keljen vele ülni mennyetek álatkertbe,strandra fürödj a kisfiaddal addig apuka a kicsivel a parton el tud lenni nyilván nem órákra de gyüjtsetek közös programokat,engedd had segítsen főzni. Találj ki otthonra is olyan dolgokat amiket eddig nem csináltatok. Nézzetek együtt mesét és akkor is rá és a mesére figyelj csak. Készitsetek egyszerű sütit amit ő tud csinálni (kókusz golyó pl) Beszélgessetek sokat,bújatok össze keresd meg újra a közös hullámhosszot.
júl. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/113 anonim ***** válasza:
82%

"Igen, biztos boldog élete lenne egy olyan apával, aki azzal a tudattal él, hogy a házassága a fia miatt ment tönkre. Te normális vagy amúgy? :D "

Nem. Nem a fia miatt ment tönkre, hanem a nem komplett anyja miatt.

júl. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/113 anonim ***** válasza:
36%
Mindig elcsodálkozok, mennyi szranya van. :/ attól, hogy leirjatok százan, nektek is milyen csúnya gondolataitok voltak a szülés után a gyereketekkel kapcsolatban, a kérdező nem lesz kevésbé szranya, mert de, az. Mélységesen sajnálom a fiát. És a másik dolog: annyian írjatok itt sokszor, hogy mentális betegek ne szüljenek. Na most: én életem során sajnos kaptam már pár pszichiátriai korkepet, de eljártam terápiára, gyógyszert szedtem, stb. Az önutálatom nagyon sokáig így sem szűnt meg, mert engem sem szeretett az anyám igazán, viszont: nem volt egyetlen csúnya gondolatom sem a fiamrol születése óta, sőt, az első pillanattól ő az életem értelme. Férjemtől is rengeteg visszajelzést kapok arra vonatkozóan, hogy nagyon jó anya vagyok, és ami még fontosabb, a kisfiamtol is mindig ez a visszajelzés jön. :) magukat egészségesnek valló anyák viszont undoritoan bánnak a gyerekeikkel. Na inkább ti szegyelljetek el magatokat, de nagyon mélyen. Mindent ne fogjatok a hormonokra.
júl. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/113 anonim ***** válasza:
64%
Biztos jobban érzed magad attól, hogy ezt leírtad, de nem én vagyok, aki nem szereti a saját gyerekét. szóval inkább te menj orvoshoz, de tényleg.
júl. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/113 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező!

Nalad fejben nagy gondok vannak. Megis hogy a fenebe kepzeled hogy igy beszelsz valakivel, aki rad szánta az idejet?


Reszelhetjuk a szart,szepithetjuk a dolgokat hogy jaj de hat a ferjem es anyukam segitenek, meg semmibaj nincs a kisfiuval blablabla... de mentalisan meg vagy borulva. Na ilyenkor mondom, hogy miert nem lehet a terhesseget mentalis egeszseghez kotni??


Sokan irtuk menj pszichologushoz. Mi igazabol letojjuk mi van veled. Jobbat nem is tudunk mondani. Csinalj amit akarsz.


Remelem azert a csaladod/baratok/ismerosok elott szegyelled magad!

júl. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/113 A kérdező kommentje:

"Mindig elcsodálkozok, mennyi szranya van. :/ attól, hogy leirjatok százan, nektek is milyen csúnya gondolataitok voltak a szülés után a gyereketekkel kapcsolatban, a kérdező nem lesz kevésbé szranya, mert de, az. Mélységesen sajnálom a fiát. "


Aki ilyeneket ír, inkább fél másodpercet se szánjon rám az idejéből! :)

júl. 2. 17:25
 58/113 anonim ***** válasza:
84%

Felolem flegmazhatsz es le is pontozhatsz :) attol meg ami igaz az igaz.


"Mas egyeb?"

Meg annyi, hogyha ferjed es anyukad nem lenne, hogyan birkoznal meg ezzel az erzessel? De tudod mit, ne valaszolj. Erre is kitalalnal vmi f*szsagot.

Menj kezeltesd magad, vagy a sajat gyereked eletet teszed pokolla.

júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/113 A kérdező kommentje:

Miért nem húzol már el innen, úgy őszintén?

Ne válaszoljak, de kérdezgetsz, számon kérsz, okádod a mocskot ide. Ennek mi értelme van?

júl. 2. 17:33
 60/113 anonim ***** válasza:
92%
Csóró kisfiú 😔
júl. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!