Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a kisebbik...

Mit csináljak, ha a kisebbik gyerekemet már most sokkal jobban szeretem?

Figyelt kérdés

3 éves a fiam, 2 hónapos a lányom.

Már az első terhességnél is kislányra vágytam, mikor a Nifty tesztet megcsináltattuk és kiderült, hogy kisfiú, elsírtam magam. Utána persze ez elmúlt, imádjuk a fiunkat, sosem éreztem azt mellette, hogy bárcsak lányom lenne.


A kistesó viszont lány lett és vele úgy érzem, azonnal egy hullámhosszon vagyok, az első perctől. A fiamnál az első pár hét olyan volt, mintha idegen lettem volna a saját házamban, nem találtam a helyem, nem tudtam magammal mit kezdeni, furcsa érzés volt az egész. Féltem, hogy a második gyereknél is előjön, de nem, semmi ilyen nem volt. Kicsit ilyen "szivárvány és pillangók érzés", ami vele van, hogy minden jó, minden szuper, ha tehetném, egész nap vele lennék összebújva.

Ez a gond, hogy van ugye a fiam, aki ezt az idillt "megzavarja", legalábbis így érzem. Nem hibáztathatom, ezt tudom, de tényleg néha azt érzem, hogy bár elvinnék a nagyszülők magukhoz pár hétre. Vagy, hogy alig várom, hogy kezdje szeptemberben az ovit és kicsit nélküle legyünk... Tudom, nem jó ez így, én is érzem.

Anyukámmal beszéltem már erről, ő próbál azzal segíteni, hogy néha elmegy a picivel sétálni, vagy ha náluk vagyunk, ő eteti, altatja, hogy én lehessek többet a naggyal, hátha ez segít, de nem igazán ezt érzem.


júl. 1. 21:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/113 A kérdező kommentje:

De, szeretem. Csak nem annyira, mint a kicsit.

Idegesített már fel hidd el, nem egyszer. Sosem bántottam, még csak a hangomat sem emeltem fel vele szemben.

júl. 1. 23:04
 42/113 anonim ***** válasza:
94%
Ez valami kötődesi problema. Menj pszihologushoz, lehet örökoltél valamelyik dédmamádtol ilyen kötődesi traumat. Nem volt baba haláleset a csaladban 5-6 generacioval ezelott? Egy jo terapeuta 3-4 ules alatt rajon hol van az elakadas. Nagyon sajnalom a kisfiadat. Még őszinte leszek a kislanyodat is. Mert ő akaratlanul a forrasa lesz egy kisfiu (masik élet) boldogtalansagának,es egy nagyon rossz teher. Ha az anyam ramtenne egy ilyen terhet, megmérgezné az életemet. Most menj terápiaba amig még pici a baba, az első 1 év a legfontosabb, minden beivodik nala tudatalatt es tovabb adod a rossz mintat.
júl. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/113 anonim ***** válasza:
59%
Hormonok. Én le se írom milyen gondolataim voltak a szülést követő hónapokban, borzalmas volt. És nagyon sokára lett csak jobb, kb. 1 éves korában. Ha ide kiirsz egy kérdést, hogy hogyan csináld a tejpepet, azért is leszedik a fejedet. Szóval ez egy meredek kérdés itt. Ha tudsz keress pszichológust. Ha nem bömböl folyton a 2 hónapos, akkor sokkal könnyebb elviselni, mint egy 3 évest, akinek már igényei, ötletei vannak.
júl. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/113 anonim ***** válasza:
83%

Én írtam azt, hogy Ezt talán azért eléd meg jobban, mert 2. gyerek. Te azt írtad, hogy z első előtt is olvastál sok szakirodalmat. Nyilván tudod, hogy az messze nem ugyanaz, mint a tapasztalat.

Sokan írták a pszichológust, de a szeretet nem lehet kikényszeríteni. Ha maradna igy, legalább igyekezz nem kimutatni és fokozottan törekedek az egyenlő bánásmódra mindvégig, ahogy felnőnek.

júl. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/113 anonim ***** válasza:
89%
20# nem a fia miatt, hanem a felesége miatt 🙄🫤
júl. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/113 anonim ***** válasza:
60%

De amúgy miért bántjátok amikor próbál segítséget kérni/megoldást találni?

Oké szar helyzet, biztosan nagyon rossz a kisfiúnak, és ezzel kezdeni kell valamit mert nem maradhat így, de belerúgtok abba akinek segítségre van szüksége?? Nem szégyellitek magatokat?? Az érzéseiről nem tehet, szeretné megoldani a problémát, szóval nem szar anya. Az akkor lenne ha ez így szerinte jó lenne, és eszében sem lenne változtatni. 2 hónappal szülés után ez simán lehet a hormonok miatt, vagy akár szülés utáni depresszió miatt, nekem is az első 2 hónapban olyan gondolataim voltak hogy le sem írom inkább.

Kérdező, mindenképpen keress fel egy pszichológust, ő segít a mélyére ásni hogy miért érzel így.

júl. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/113 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nem kell pszichológus. Kérdező, tudod, hogy mi a gond, és azt is, nagyjából, hogy miért, és valtoztatni is akaraz rajta. Menni fog. 2 honapos a kicsi, még fullon vagy a hormonokkal, biztos, hogy csillapulni fog a baba iránt erzett eufória. Azt is tudnod kell, hogy ha ez az allapot tartósan fennmarad, az nem csak a fiadnak okoz kárt, hanem a lányodnak is. Az ilyen piedesztálra emelt gyerek nagyon könnyen csalodást okoz a szülőnek, pl mert nem pont úgy viselkedik kislányként, ahogy te azt elképzelted. Szoval őmiatta is valtoztatnod kell a hozzáállasodon. Adj magadnak még 4 honapot. Ha a kicsi fél eves korara sem valtozik ez, akkor kell megfontolni a szakemberkeresést szerintem.
júl. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/113 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel szakembert. Van az ismerőseim között hasonló felállás(bár ott a fiú a kedvenc, akire vártak). Már felnőttek, de a két testvér utálja egymást, a fiú egy igazi kis királyfi, el se költözik otthonról, mert anyuci kiszolgálja. Munkája hol van, hol nincs, párkapcsolatai is megszűnnek, hiszen nem róla szól minden. A lány 18 évesen lelépett, nem igazán tartja a kapcsolatot. Nagyon maximalista, próbálja kivívni mindenki elismerését, szeretetét. Bizalmi problémái vannak.


Náluk így alakult az egyik gyerek sztárolása. Senkinek nem jó. Te felismerted a problémát, mielőbb keress szakembert, aki segít rendbe tenni magadban a dolgokat. Addig is légy türelmesebb a kisfiaddal, próbáld meg őt is szeretgetni.

júl. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/113 anonim ***** válasza:
89%
Kedves #47 ez az allapot mar hamarabb fennállt Mint mielott megszuletett volna a 2 ellenkezo nemu gyermek. Szoval nem 4honap-6 hónap... Ez egy tudat alatt huzódó rossz minta. Itt a pszihologusnak azonnal helye van. Érdemes megnézni a csaladban volt-e hasonló kiemelt lány,elnyomott fiu. Mennyi szerencsetlen elethelyzet mult ezen a mintan. Lehet hogy a kérdező észbe kap,ha felfedezi,hogy ez a sorsa volt Juliskanak is és pl. Egész eletében a fiutesojat ápolta,mert neki nem jutott obnizalombol, onértekelese nulla volt, szeretethianybol pedig ivott. Juliska meg ebben kikészult, mindketten megszenvedtek. Első Korben fell kell nyilljon a szemed kérdező es ha vannak nagyszulok, nagynénik, vagy anyuka es emlekszik, kutassatok kicsit az emlékezetében. Megvaltas lehet ez a gyerekeidnek, ha Te igazi anyává valsz, tudatos anyává, nem Mint egy bábú elkoveted elodeid hibait és a gyerekeid szenvedni fognak
júl. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/113 anonim ***** válasza:
17%
Nem lehet, hogy inkább csak a kisbabás időszakot szereted jobban, mint a totyogóst? Ő már beszél, megy, játszani kell vele, ezt meg azt csinálni. Sokkal problémásabb egy nagyon gyerek mint egy pici. Ő még úgymond nem tud "rosszat csinálni" mert pici. Illetve könnyebb is mert sokat alszik, több időd van mellette. És neked az hiányzik, hogy szabadabb lehess? Vagy ez hülyeség? Nem hiszem, hogy a kisfiadat kevésbé szeretnéd, ez szerintem is valami szülés utáni depresszió szerű lesz. Akkor van, hogy az ember fel tudja magát húzni kis dolgokon. Szerintem neked szimplán a nyugalom hiányzik, ami egy 2 hónaposnál még megvan de egy nagyobb gyereknél már nem. Lehet nincsen igazam, de remélem, hogy igen, mert a te verziód rosszabb. Tényleg mindenképp menj el pszichológushoz. Már online is lehet velük beszélni. Lehet jót tenne. Ártani nem fog.
júl. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!