Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a kisebbik...

Mit csináljak, ha a kisebbik gyerekemet már most sokkal jobban szeretem?

Figyelt kérdés

3 éves a fiam, 2 hónapos a lányom.

Már az első terhességnél is kislányra vágytam, mikor a Nifty tesztet megcsináltattuk és kiderült, hogy kisfiú, elsírtam magam. Utána persze ez elmúlt, imádjuk a fiunkat, sosem éreztem azt mellette, hogy bárcsak lányom lenne.


A kistesó viszont lány lett és vele úgy érzem, azonnal egy hullámhosszon vagyok, az első perctől. A fiamnál az első pár hét olyan volt, mintha idegen lettem volna a saját házamban, nem találtam a helyem, nem tudtam magammal mit kezdeni, furcsa érzés volt az egész. Féltem, hogy a második gyereknél is előjön, de nem, semmi ilyen nem volt. Kicsit ilyen "szivárvány és pillangók érzés", ami vele van, hogy minden jó, minden szuper, ha tehetném, egész nap vele lennék összebújva.

Ez a gond, hogy van ugye a fiam, aki ezt az idillt "megzavarja", legalábbis így érzem. Nem hibáztathatom, ezt tudom, de tényleg néha azt érzem, hogy bár elvinnék a nagyszülők magukhoz pár hétre. Vagy, hogy alig várom, hogy kezdje szeptemberben az ovit és kicsit nélküle legyünk... Tudom, nem jó ez így, én is érzem.

Anyukámmal beszéltem már erről, ő próbál azzal segíteni, hogy néha elmegy a picivel sétálni, vagy ha náluk vagyunk, ő eteti, altatja, hogy én lehessek többet a naggyal, hátha ez segít, de nem igazán ezt érzem.


júl. 1. 21:40
 71/113 A kérdező kommentje:

A helyzet közel sem annyira tragikus, mint itt beállítjátok.

Foglalkozom vele, ma is egész délután együtt voltunk. Leírtam, hogy szeretem őt is, de a picit jobban, ez van. Nem jó ez így, de a sértegetéseitek egy cseppet sem segítenek, mert az ocsmány válaszokat végig sem olvasom.

júl. 2. 18:45
 72/113 anonim ***** válasza:
39%
Ilyen lénybe mint te csak belerúgni lehet. Vagy azt hitted megsimogatják buksidat majd, mert a fiad így ellököd magadtól? És még a pszichológust is elvetetted, mert nem éreztél javulást fél év után. Az ilyen mértékű problémák mint amik nálad vannak nem oldódnak meg ennyi idő alatt. Ez nem úgy megy mint a fejfájás, hogy bekapsz egy gyógyszert aztán elmúlik. És neked is kell tenned a javulásért, nem csak a csodát várni.
júl. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/113 A kérdező kommentje:
Szerencsére van egy csodás férjem, támogató családunk, így sok rugdosás a való életben nem ér. Bezárom ezt az oldalt, és ennyi, lepereg a szaranyázás, amit itt műveltek.
júl. 2. 18:50
 74/113 anonim ***** válasza:
44%

Úristen, milyen nő(k) szülnek gyereket.....Lány legyen, mert azt jobban szeretem....Elképesztő.....

Kár volt szaporodnod!Remélem a gyerekeid normálisabbak lesznek az anyjuktól, ha már ilyen mentalitással megszülted őket.

júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/113 anonim ***** válasza:
27%
Nem a kérdezőt védem, ő csak annyiban szorul védelemre, hogy egyértelmű, hogy beteg, nemnormális érzései és gondolatai vannak. De segítséget jött kérni. Az, hogy leírjátok, hogy minek szaporodott, meg hogy csak belerúgni lehet ilyen lénybe (???). Bocsánat, aki ilyet ír, annak milyen a lelkivilága? Én annak se lennék a gyereke... Elmondtuk szépen, hogy menjen pszichológushoz, vagy megérti, vagy nem, de pont, ennek itt a vége. Aki ennyire nem képes szabályozni az indulatait, hogy ha egy neten olvasott valami ennyire feldühíti, hogy ilyeneket képes írni, szerintem az is mehet vele együtt...
júl. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/113 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem tetszenek a reakciók a mentális problémáira, akkor ne írjon ki semmit. A lfszt sem érdekli, hogy otthon mit művel. Ő viseli a következményeit a gyerekeitől egyszer.
júl. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/113 anonim ***** válasza:
17%
78# szerintem meg aki egy rossz szó nélkül elmegy amellett, ha valaki így bánik egy kisgyermekkel, AZ mehet vele együtt...
júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/113 A kérdező kommentje:
Felesleges ezt leírnod nekik, úgysem fogják fel. 😅
júl. 2. 19:05
 79/113 anonim ***** válasza:
60%

Mindannyian szar anyák vagytok, a kérdező is, meg a válaszolók is, egytől egyig, csak én vagyok jó anya, pedig hapsi vagyok.

Amúgy meg tipikus hergelős kamu.

júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/113 anonim ***** válasza:
93%
82# pedig szomorú, de szerintem nem kamu. Borzasztó olvasni, hogy ezen az oldalon hányan preferálják beteges szinten az egyik nemet, főleg a lányt. És sajnos a való életben is tudok erre több példát, szóval nem minden kamu, ami felduhiti a jóérzésű embereket.
júl. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!