Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a kisebbik...

Mit csináljak, ha a kisebbik gyerekemet már most sokkal jobban szeretem?

Figyelt kérdés

3 éves a fiam, 2 hónapos a lányom.

Már az első terhességnél is kislányra vágytam, mikor a Nifty tesztet megcsináltattuk és kiderült, hogy kisfiú, elsírtam magam. Utána persze ez elmúlt, imádjuk a fiunkat, sosem éreztem azt mellette, hogy bárcsak lányom lenne.


A kistesó viszont lány lett és vele úgy érzem, azonnal egy hullámhosszon vagyok, az első perctől. A fiamnál az első pár hét olyan volt, mintha idegen lettem volna a saját házamban, nem találtam a helyem, nem tudtam magammal mit kezdeni, furcsa érzés volt az egész. Féltem, hogy a második gyereknél is előjön, de nem, semmi ilyen nem volt. Kicsit ilyen "szivárvány és pillangók érzés", ami vele van, hogy minden jó, minden szuper, ha tehetném, egész nap vele lennék összebújva.

Ez a gond, hogy van ugye a fiam, aki ezt az idillt "megzavarja", legalábbis így érzem. Nem hibáztathatom, ezt tudom, de tényleg néha azt érzem, hogy bár elvinnék a nagyszülők magukhoz pár hétre. Vagy, hogy alig várom, hogy kezdje szeptemberben az ovit és kicsit nélküle legyünk... Tudom, nem jó ez így, én is érzem.

Anyukámmal beszéltem már erről, ő próbál azzal segíteni, hogy néha elmegy a picivel sétálni, vagy ha náluk vagyunk, ő eteti, altatja, hogy én lehessek többet a naggyal, hátha ez segít, de nem igazán ezt érzem.


júl. 1. 21:40
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/113 A kérdező kommentje:
Vigyázunk rám, de köszönöm az aggódásod! :)
júl. 2. 21:11
 102/113 anonim ***** válasza:
89%
Mondom én, hogy kamu, már a kérdező is poénra veszi…
júl. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/113 A kérdező kommentje:

Nem, a kérdésem valódi, ahogy a probléma is az (sajnos).

De a válaszadókat nem tudom már komolyan venni egy percig sem.

júl. 2. 21:21
 104/113 anonim ***** válasza:
55%

Tudom, hogy le leszek szavazva de azért már nagyon átmegy személyeskedésbe a dolog mindegyik fél részéről.

Nem szép, hogy így érez a kérdező, de ezt érzi, nem tehet róla. Nyilván ő is tudja, hogy ez így nem jó és tennie kell ellene, azért is kért segítséget, hogy aki volt hasonló helyzetben mi segített neki. Nem védeni akarom, de azért ne szóljuk már le minden egyes tettét. Nem baj ha apa viszi az estét, egész nap dolgozik, neki is kell egy kis meghittség a gyerekével.

Az anyuka meg nyilván majd tesz az érzései ellen, mert ha nem az őt fogja minősíteni, plusz tönkretenni a családját. Nyilván ő sem akarja. Azzal, hogy savazzátok meg nem fogtok sok mindent elérni, csak a saját frusztrációtokat kiadni.

júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/113 anonim ***** válasza:
54%

107, nem szereti a fiát, de nem is próbál kettesben lenni vele..amíg apuka a naggyal törődik, anyuka a kicsit babusgatja ahogy egész nap

A nagy még le van tojva, majd apuka lefekteti, elaltatja.

Nehogy anyuka feküdjön oda mellé...Ebből is látni, hogy teljesen mindegy neki mi van a naggyal

Egész nap itt írogat, ahelyett, hogy foglalkozna a gyerekeivel( főleg a naggyal)

Írta, azt kívánja, bárcsak elvinnék őt a nagyszülők pár hétre ....Nem azért viszi az estéket apuka mert anyuka jaj de fáradt. Azért viszi az estéket apuka mert anyuka képtelen ellátni a nagyot, mert belerondit az idillbe, magyarul haragszik a nagyra...Hiába mondja hogy nem, ott a kérdésben leírta, hiába tagadja

júl. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/113 anonim ***** válasza:
37%

Egész délután a naggyal volt...oda ne rohanjak. 4 éves gondolom alszik délután, anyuci meg egész nap a gyakorin lógott..


Ja hogy a férjed az ikertestvéred..ez mindent megmagyaráz, azok szoktak a pénzért szülni és tojni a gyerekre mint te.


Az ilyennek aki nem érdemli meg összejön a gyerek...kérdező remélem anyád büszke rád.

júl. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/113 anonim ***** válasza:
37%

Ja, eltanulhatná a prosztó viselkedést, csodás lenne tényleg.


Legalább nem azt hogy hogyan legyen sz.r szülő, mint tőled:-D

júl. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/113 anonim ***** válasza:
13%
Normális amit érzel. Adj időt, változni fog. A legkisebbet véded. Attól még szereted a nagyot is.
júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/113 anonim ***** válasza:
16%

108as valóban normális hogy az egyik gyerekét sokkal jobban szereti. Gondolom akkor az is normális ha a férje az anyukáját szereti sokkal jobban a kérdezőt meg csak elviseli mert nála van az ingyen luk.


Kérdező köpj fel és állj alá, alja "szülő" vagy.

júl. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/113 anonim ***** válasza:
68%
108# jó , hogy belátta , de ne írjuk már , hogy normális , nem normális. Hogy lenne már normális, hogy a kisfiát zavaró tényezőnek érzi.
tegnapelőtt 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!