Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a kisebbik...

Mit csináljak, ha a kisebbik gyerekemet már most sokkal jobban szeretem?

Figyelt kérdés

3 éves a fiam, 2 hónapos a lányom.

Már az első terhességnél is kislányra vágytam, mikor a Nifty tesztet megcsináltattuk és kiderült, hogy kisfiú, elsírtam magam. Utána persze ez elmúlt, imádjuk a fiunkat, sosem éreztem azt mellette, hogy bárcsak lányom lenne.


A kistesó viszont lány lett és vele úgy érzem, azonnal egy hullámhosszon vagyok, az első perctől. A fiamnál az első pár hét olyan volt, mintha idegen lettem volna a saját házamban, nem találtam a helyem, nem tudtam magammal mit kezdeni, furcsa érzés volt az egész. Féltem, hogy a második gyereknél is előjön, de nem, semmi ilyen nem volt. Kicsit ilyen "szivárvány és pillangók érzés", ami vele van, hogy minden jó, minden szuper, ha tehetném, egész nap vele lennék összebújva.

Ez a gond, hogy van ugye a fiam, aki ezt az idillt "megzavarja", legalábbis így érzem. Nem hibáztathatom, ezt tudom, de tényleg néha azt érzem, hogy bár elvinnék a nagyszülők magukhoz pár hétre. Vagy, hogy alig várom, hogy kezdje szeptemberben az ovit és kicsit nélküle legyünk... Tudom, nem jó ez így, én is érzem.

Anyukámmal beszéltem már erről, ő próbál azzal segíteni, hogy néha elmegy a picivel sétálni, vagy ha náluk vagyunk, ő eteti, altatja, hogy én lehessek többet a naggyal, hátha ez segít, de nem igazán ezt érzem.


júl. 1. 21:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/113 anonim ***** válasza:
66%
Akkor te se írj ide ha nem bírod a valóságot...beteg vagy...kezeltesd magad minél hamarabb
júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/113 A kérdező kommentje:

Aki szerint undorító, ne válaszoljon.

Mi közel sem éljük meg ezt ennyire drámaian, nem jó nyilván, de igyekszünk a legjobbat kihozni minden napból. Viszont hosszabb időn keresztül ez nem tartható állapot, én is tudom.

júl. 1. 22:25
 23/113 A kérdező kommentje:

De, ez az oldal erre van, hogy bármit lehessen kérdezni.

Segítséget szeretnék, azzal nem fogtok segíteni, ha szidni próbáltok. Szerintetek ez miben segít?

júl. 1. 22:25
 24/113 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem se imádhattad a kisfiad, ha most ez van. Szerintem az egészséges reakció pont fordítva lenne. Az én gyerekeim között 1,5 év van csak, de amikor megszületett a kislányom, akkor inkább azt éreztem, hogy ő a "betolakodó", amíg nem alakult vele is ki a kötődés. Pár hét vagy hónap múlva már egyformán szerettem őket. Keress szakembert.
júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/113 anonim ***** válasza:
68%

Igen, biztos boldog élete lenne egy olyan apával, aki azzal a tudattal él, hogy a házassága a fia miatt ment tönkre.


Nem a fiam miatt, hanem a bolond felesége miatt...

júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/113 A kérdező kommentje:
Fejezd már be.
júl. 1. 22:27
 27/113 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképp szakemberre van szükséged! Sajnos ez az egész életére kihat a fiadnak. Azt sem értem, hogy a férjed miért nem vitt el orvoshoz? Neki mindegy? A férjed legalább egyformán szereti a gyerekeket? Nagyon sajnálom a fiad és remélem ezen egy jó szakember tud segíteni. Egy fiam és egy lányom van, nagyon rosszul hat rám, ha így érez valaki a gyerekével kapcsolatban.
júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/113 anonim ***** válasza:
72%
27, amúgy nem zavar, hogy nem csak egy emberrel beszélgetsz, hanem több ember is ír egyszerre ?
júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/113 A kérdező kommentje:
Igen, biztos több ember írogat ugyanolyan trágár, provokáló stílusban, ugyanannyi pipával egy kérdés alatt.
júl. 1. 22:31
 30/113 anonim ***** válasza:
57%

29 pont ez akartam írni

Nem esik le neki hogy a többségnek más a véleménye mint neki de mi vagyunk a bolondok...🙈🤣

júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!