Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a kisebbik...

Mit csináljak, ha a kisebbik gyerekemet már most sokkal jobban szeretem?

Figyelt kérdés

3 éves a fiam, 2 hónapos a lányom.

Már az első terhességnél is kislányra vágytam, mikor a Nifty tesztet megcsináltattuk és kiderült, hogy kisfiú, elsírtam magam. Utána persze ez elmúlt, imádjuk a fiunkat, sosem éreztem azt mellette, hogy bárcsak lányom lenne.


A kistesó viszont lány lett és vele úgy érzem, azonnal egy hullámhosszon vagyok, az első perctől. A fiamnál az első pár hét olyan volt, mintha idegen lettem volna a saját házamban, nem találtam a helyem, nem tudtam magammal mit kezdeni, furcsa érzés volt az egész. Féltem, hogy a második gyereknél is előjön, de nem, semmi ilyen nem volt. Kicsit ilyen "szivárvány és pillangók érzés", ami vele van, hogy minden jó, minden szuper, ha tehetném, egész nap vele lennék összebújva.

Ez a gond, hogy van ugye a fiam, aki ezt az idillt "megzavarja", legalábbis így érzem. Nem hibáztathatom, ezt tudom, de tényleg néha azt érzem, hogy bár elvinnék a nagyszülők magukhoz pár hétre. Vagy, hogy alig várom, hogy kezdje szeptemberben az ovit és kicsit nélküle legyünk... Tudom, nem jó ez így, én is érzem.

Anyukámmal beszéltem már erről, ő próbál azzal segíteni, hogy néha elmegy a picivel sétálni, vagy ha náluk vagyunk, ő eteti, altatja, hogy én lehessek többet a naggyal, hátha ez segít, de nem igazán ezt érzem.


júl. 1. 21:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/113 anonim ***** válasza:
92%
Az nem lehet, hogy az első gyereknél meg tapasztalatlan anyuka voltál, most meg már nem a nulláról indulsz?
júl. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/113 anonim ***** válasza:
73%

Válj el, hagyd ott a fiút az apjával. Legalább nekik is boldog életük lesz nélküled.

Beteg vagy nem kicsit...

júl. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/113 A kérdező kommentje:
Válásról szó sincs, nem is értem, miért tenném tönkre a házasságunkat, mikor boldogok vagyunk, szeretjük egymást? Biztos nagyon boldog élete lenne úgy mindenkinek!
júl. 1. 22:20
 14/113 anonim ***** válasza:
69%

Undorító.

Ne is haragudj

Megzavarja a nagyobb gyerek az idillt..

Ismeretlenül is kijöttek a konnyeom szegény kisfiadert.

Inkább bújj el, és nézz magadba.

júl. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/113 grafno ***** válasza:
91%
Szerintem a 2. gyerek meg kicsi és ezért ragaszkodsz hozzá jobban. Majd kiderül mi lesz a vége.
júl. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/113 A kérdező kommentje:

11. válaszoló, nem tudom, lehet.

Bár az igaz, hogy az első terhességem alatt is sokat olvasgattam minden témában, szakirodalmat is. Nem voltam semmire ráfeszülve, ha nem ment a szoptatás, nem erőltettük, ha nem akart a kiságyában aludni, velünk aludt stb. Tehát nem ragaszkodtam akkor sem görcsösen semmihez, de az első pár hét tényleg olyan volt, hogy nem tudtam magammal mit kezdeni, mintha nem is az én életem lett volna.

Utána ez javult és jött az a felhőtlen boldogság, most is így gondoltam, így is készültem az első hetekre, de a lányunkkal már a kórházban is azt éreztem, hogy ő a "jobbik felem", akit sosem akarok elengedni.

júl. 1. 22:22
 17/113 anonim ***** válasza:
70%

13, a fiadnak legalább boldog élete lenne.

Szerinted nem érzi, hogy az anyja nem szereti?

júl. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/113 A kérdező kommentje:

Amiért próbáltok sértegetni, szidni, az nem fog segíteni.

Elolvasom, de ennyi, ettől nem fog semmi változni. Ezért felesleges írni ide.

júl. 1. 22:23
 19/113 anonim ***** válasza:
28%

Inkább toroltesd a kérdést mert undorító az egész.

Szégyelld magad.

júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/113 A kérdező kommentje:
Igen, biztos boldog élete lenne egy olyan apával, aki azzal a tudattal él, hogy a házassága a fia miatt ment tönkre. Te normális vagy amúgy? :D Jó, hogy nem azt írod, adjam örökbe a lassan óvodás gyerekünket.
júl. 1. 22:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!