Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Olyan sok kismama, vagy anyuka kér segítséget táppénzhez, tgyás-hoz, gyed-hez, jogosultsági idő, vagy összeg tekintetében. Olvasom a válaszokat és megdöbbent, mennyi baromságot írnak le a válaszolók, teljesen félrevezetve szegény kismamákat. Vajon miért érzik úgy az emberek, hogy mindenképpen válaszolniuk kell egy olyan kérdésre, amiről halvány lila gőzük sincs? Ti értitek ezt?

Bocsánat mindenkitől, de már annyira felhúztam magam, muszáj volt kiírni magamból! Köszönöm, hogy meghallgattatok!:)


2010. máj. 25. 10:29
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/152 anonim ***** válasza:
A betegszabi hány hétig jár? utána van a táppénz ugye? egyszerre írtunk szerintem az előbb :) jajj, és nagyon köszönöm a válaszodat, rengeteget segítesz :)
2010. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/152 A kérdező kommentje:
A betegszabi 15 munkanap, vagyis kb. 3 hét (egy-két nappal kevesebb:D)
2010. okt. 26. 21:00
 83/152 anonim ***** válasza:
Köszönöm, lenne még kérdésem, ha nem baj :-) Szóval azon gondolkodtam, hogy ha mondjuk februárig teherbe esek, utána megigényli a férjem a GYES-t, én meg kivesezem a szabijaimat majd táppénzre megyek, az jogilag megoldható? Így megmaradnak a GYES is,ami jó lenne. Illetve ha nem esek teherbe februárig, akkor is igénybe veheti a férjem a GYESt vagy mindenképp nekem kell, ha itthon szeretnék maradni a lányommal? Akkor is itthon maradhatok 3 éves koráig, ha nem én igénylem a GYES-t? Vagy olyt is lehet hogy egy ideig én igénylem, majd ha teherbe esek akkor a férjem? Hú remélem érthetően írtam le.
2010. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/152 A kérdező kommentje:

Bármelyiket lehet. Ha te igényled a gyest, majd visszamondod, és igényli a férjed az is jó:) Szerintem igényeld te, aztán ha összejön a tesó, majd lemondod, és azzal a nappal igényli a férjed.

ÍGy a táppénz mellett a gyes összegét sem veszítitek el:)

2010. okt. 27. 14:24
 85/152 anonim ***** válasza:
Ó ez nagyn jó hír :) köszönöm a segítésget mégegyszer!
2010. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/152 anonim ***** válasza:
Szia tudnál nekem segíteni? Ha dolgozom nyolc órában GYES alatt és beteg leszek olyankor mi a helyzet? Mert táppénzre akkor nem mehetek ha jól gondolom, azt a munkáltatóm hogy fogja nekem elszámolni akkor?
2010. nov. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/152 A kérdező kommentje:

Ha dolgozol a gyes mellett, akkor a ledolgozott napok arányában jár neked a táppénz, saját jogon. Így is fogják elszámolni. Gyes és táppénz csak akkor nem jár együtt, ha nem dolgozol a gyes mellett, csak táppénzre mégy (pl. második gyerek előtt, gyed után).

A te esetedben a 8 órás munkád után kapott jövedelem egészségbiztosítási járulékot megalapozó jövedelem, és ha járulékfizetés van, akkor táppénzjogosultság is van. De csak annyi, amennyit dolgozol.

Pl: 5 éve dolgozol, de otthon voltál a kicsivel gyeden.

Két hónapja dolgozol gyes mellett, ebben az esetben 2 hónap táppénzre leszel jogosult. Ha a táppénz ennél hosszabb, akkor a két hónapot meghaladó időszakra gyest nem vehetsz igénybe.

2010. nov. 17. 21:10
 88/152 anonim ***** válasza:
és ha mondjuk a férjem venné igénybe a gyest akkor neki is változatlanul járna továbbra a táppénz? köszönöm a válaszod!
2010. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/152 A kérdező kommentje:
Igen, neki is járna saját jogon a táppénz.
2010. nov. 18. 21:04
 90/152 anonim ***** válasza:
Szia! 2009. február 15-ig vagyok gyeden, a főnököm mégis fel akar nekem mondani közös megegyezéssel. Mik ilyen esetben a jogaim, illetve milyen juttatások illetnek meg?
2010. dec. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!