Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Olyan sok kismama, vagy anyuka kér segítséget táppénzhez, tgyás-hoz, gyed-hez, jogosultsági idő, vagy összeg tekintetében. Olvasom a válaszokat és megdöbbent, mennyi baromságot írnak le a válaszolók, teljesen félrevezetve szegény kismamákat. Vajon miért érzik úgy az emberek, hogy mindenképpen válaszolniuk kell egy olyan kérdésre, amiről halvány lila gőzük sincs? Ti értitek ezt?

Bocsánat mindenkitől, de már annyira felhúztam magam, muszáj volt kiírni magamból! Köszönöm, hogy meghallgattatok!:)


2010. máj. 25. 10:29
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/152 A kérdező kommentje:

20.03, neked nem a minimálbér lesz az alapja, mert ha gyes alatt születik a tesó, akkor azt vizsgálják, hogy miért nincs (ha nincs) 180 bérezett nap. Ha azért, mert nagyobb részt gyes-en voltál, akkor a minimálbér az alap. A válaszolónál, amit említettél a gyes május 18-án kezdődött, vagyis 7 és fél hónapig gyes-en volt az irányadó időszakban. Ilyenkor a minimálbér az alap.

Ha te szeptemberig gyed-en vagy, akkor a következő gyed alapja a szerződés szerinti béred:)

2010. jún. 21. 20:20
 62/152 A kérdező kommentje:

19.59

Szia,

Ha szeretnél visszamenni, a munkáltatód köteles visszavenni, és foglalkoztatni. Az, hogy a helyedre is határozatlan idejű munkavállalót vett fel, az nem a te gondod, majd a munkáltató megoldja. Jelezd időben, hogy szeretnél visszajönni, először úgyis a szabikat kell kivenned, mire az lejár, addigra elrendezi.

A szabadság jár neked a tgyás idejére (majdnem fél év), és a gyed első évére (teljes év). Ha maradt bent szabid szülés előtt, akkor természetesen az pluszban jár. És a kicsi után jár neked plusz két nap évente, vagyis erre az időszakra plusz 3 nap.

2010. jún. 21. 20:25
 63/152 anonim ***** válasza:
19.59 vagyok és nagyon szépen köszönöm a válaszod! Akkor ha jól értem GYES alatt bármikor kérhetem hogy vegyen vissza dolgozni? Mennyivel előtte kell szólnom? Valamint ha visszavesz GYES alatt akkor is érvényes rám az, hogy nem rughat ki? Mertha jól emlékszem GYES alatt nem rúghatnak ki, de ha munkába állok akkor sem? Bocsi, ha zagyva voltam.
2010. jún. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/152 anonim ***** válasza:
20.03-as voltam és nagyon köszönöm :)))
2010. jún. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/152 A kérdező kommentje:
Igen, bármikor vissza kell vegyen, ha kéred, senki nem kényszeríthet rá, hogy fizetés nélküli szabin maradj. És a felmondási védelem (ami a rendes felmondás ellen véd) a gyermek 3 éves koráig él:)
2010. jún. 22. 08:03
 66/152 anonim ***** válasza:
De szuper!!!! Köszönöm a segítséged!!! Jó hogy itt vagy :-)
2010. jún. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/152 anonim ***** válasza:
Szia! Segítenél nekem? Igaz, hogy GYED alatt nem lehet bölcsibe adni a gyereket?
2010. jún. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/152 A kérdező kommentje:

Szia, sajnos jól tudod, valóban nem jár a gyed ilyen esetben, csak a gyes.

A törvény így írja:

Nem jár a gyermekgondozási díj, ha

e) a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsőde, családi napközi, házi gyermekfelügyelet) helyezték el.

2010. jún. 23. 12:50
 69/152 A kérdező kommentje:
Bocs a kiemelésért, hülye reklám, nem vettem sajnos észre, mert akkor kitörlöm:(
2010. jún. 23. 12:51
 70/152 anonim ***** válasza:

" Nekem is tudnál segíteni? A kisfiam május 18-án lett 2éves. Addig kaptam a Gyedet, kb. 75.000-et. Azóta Gyesen vagyok. A kistesó 2011. februárjában fog megszületni, gyes alatt. Én mire leszek jogosult? Hogyan tudnám ebből a helyzetből a legtöbbet kihozni? Családi vállalkozásban vagyok bejelentve. Előre is köszönöm!

A válasz megírásának időpontja: 06-16 21:06"


Újra én, csak a könnyebb beazonosítás miatt másoltam be a kérdésem. Szóval, még egy kérdés. Mivel a kisfiam május 18án lett 2éves, fontos, hogy apukám máj. 19-től jelentsen be, vagy nem gond, ha mondjuk júniusban és júliusban GYESen vagyok és utána jelent be??? Eddig még azért nem intéztük, mert ma megyek először orvoshoz, és babonából nem szerettem volna ilyeneket előre rendezni, miközben nem is tudom, minden rendben van-e.

Szóval összegezve, tételezzük fel, hogy minden rendben van a babával (kicsit aggódós vagyok), akkor ha a héten megyünk a könyvelőhöz, mit mondjunk, hogy és mikortól jelentsen be (milyen összeggel) és hogy és mikor menjek el szabadságra? (A könyvelőnk nem hiszem, hogy annyira képben van GYED/GYES kérdésben...) Köszönöm szépen!

2010. júl. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!