Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Olyan sok kismama, vagy anyuka kér segítséget táppénzhez, tgyás-hoz, gyed-hez, jogosultsági idő, vagy összeg tekintetében. Olvasom a válaszokat és megdöbbent, mennyi baromságot írnak le a válaszolók, teljesen félrevezetve szegény kismamákat. Vajon miért érzik úgy az emberek, hogy mindenképpen válaszolniuk kell egy olyan kérdésre, amiről halvány lila gőzük sincs? Ti értitek ezt?

Bocsánat mindenkitől, de már annyira felhúztam magam, muszáj volt kiírni magamból! Köszönöm, hogy meghallgattatok!:)


2010. máj. 25. 10:29
 101/152 anonim ***** válasza:

ÉN VOLTAM ANNO A


A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 06-13 22:00


EZ VOLT AZ ELSŐ KÉRDÉSEM NEKED, MAJD VOLT PÁRBESZÉDÜNK EGYMÁSSAL:) CSAK HOGY TISZTÁBB LEGYEN A KÉP


ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A VÁLASZT!!!

2010. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/152 A kérdező kommentje:

Szia:)

A családi adózás azt jelenti, hogy az adóalapot kétszer 62500Ft-al csökkentheted havonta. Ha nincs ennyi az adóalapod, akkor legfeljebb nullára jöhetsz ki, vagyis nem lesz befizetendő adód, de nem tudod a teljes összeget (kb. 10 ezer gyerekenként) kihasználni.Ha a párod nincs bejelentve, akkor neki értelemszerűen nem lesz mit csökkenteni, hiszen a törvény szerint adólapja nincsen.


Az adókedvezményt így kell értelmezned: havi bruttó szorozva 1,27 (ez a szuperbruttósítás), ez az adóalap. Ebből levonod a két gyerek után járó 2*62500Ft-ot. A kapott összegből vonják a 16% szja-t.

Viszont jár neked az adójóváírás (max. 12100), ami azt jelenti, hogy egyáltalán nem kell szja-t fizetned, viszont az adójóváírásból nem tudsz kihasználni egy csomó pénzt:(

Vagyis több lesz ugyan a pénzed, de nem sokkal (csak nyugdíjat fizetsz, ami 10%) Kb 2-3000Ft-al lesz több (de kérlek vedd figyelembe, hogy ez csak gyors fejszámítás, és mint ilyen nem 100% pontosságú)


2.

Mivel azóta, hogy megszületett a fiad, él a munkaviszonyod, így a biztosításban töltött időd több, mint elegendő (hiszen már a 180 naphoz hozzáadódik a gyeden eddig eltöltött 13 hónap is)


Ha augusztusban jön a tesó, akkor még gyeden leszel a nagyobbal, így a tesó után kapott gyed összege nagyságrendileg annyi lesz, mint a fiaddal kapott gyed. Változás csak az a pár ezer plusz lesz, amit fentebb írtam. Még lehet több is, ha közben emelték a béredet a munkahelyeden, de kevesebb nem lesz.


Nem igényelhettek egyszerre gyest a nagyobb, és gyedet a kisebbik gyerek után. Ellátás jogviszony alapján jár, egy jogviszony, egy ellátás. Mivel te vagy jogosult mindkettőre (gyedre is, meg gyesre is) így apa csak akkor igényelheti a gyest, ha te lemondasz róla. Viszont amikor gyedet kapsz a kicsivel, akkor nem jár neked másik ellátás, így nincs miről lemondanod apa javára.


Így ha megszületik a tesó, akkor mondd le a fiad utáni gyedet, és igényeld a tgyást a kicsire. Kettőjükre ennyit fogsz kapni, plusz a két gyerek után járó csp-t (13300Ft gyerekenként)


Gratulálok a babához, és a fiadhoz is:)

2010. dec. 30. 20:58
 103/152 anonim ***** válasza:

nagyon köszönöm!!!

értettem mindent!

ez is új!emelték a családit?

Nem rossz:D

eddig 12.200volt


OLYAN JÓ? HOGY ITT VAGY!!NÉHA ELŐRE HELYEZHETNÉD A KÉRDÉST, HOGY TÖBBEN MEGTALÁLJANAK! :D

BUÉK!

2010. dec. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/152 A kérdező kommentje:

Nem, a családi nem változott, de két gyerek után gyerekenként magasabb összeg:)

És 3 gyerek után már gyerekenként 16000:)


Nagyon Boldog Új Évet neked is!


És mindenkinek Boldog Új Évet, aki még olvassa ezt a kérdést:)

2010. dec. 31. 08:53
 105/152 anonim ***** válasza:

Szia! Nem semmi milyen kedves vagy, örülök, hogy idetaláltam . Remélem nekem is tudsz picit segíteni.

2005 nov-2006 nov 1ig folyamatos munkaviszony .

nov 1-től -jan 31 ig passzív táppénz

2007febr.1- től álláskeresési segéy (azt hiszem, amelyik a kevesebb huszonezer ft)

2007 április közepétől tgyás. utána gyeden voltam. a Gyed 65 ezer ft volt. ( áprilisban született a baba)

2009 áprilisban gyed ideje alatt megszületett a második baba. De azt mondták a gyed 20ezer környékén lesz, igénylejem a gyest. Hát ezt tettem.

De most annyit olvasok az elmult napokban is, szerintem te írod mindenhol a válaszokat , végre idetaláltam, tudnál e segíteni nekem, jól mondták e. Bár sajnos valószínű mert én mérgemben 3szor is visszamentem, hogy nézzék már át.

béreim 2006augusztusig a bruttó 70 körül, aztán bruttó 83. Majd a passzív táppénz ennél ugye sokkal kevesebb, az álláskeresési meg katasztrófa.

Azt mondták amikor másodjára mentem igényelni a gyedet, hogy azért nem érdemes, mert az álláskeresésit is beleszámolják és ugye az semmi. De hogy is számoljam ki magamnak pontosan.???

2011. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/152 A kérdező kommentje:

Szia:)


Igazából még nem tiszta előttem a kép, de megpróbálom átgondolni:)

Az stimmel, hogy kaptál álláskeresési segélyt. Az első baba utáni gyedet még a fizetésed szerint állapították meg, ezért az az összeg stimmel. Azonban a második baba esetében nem volt szerződéses bér, így nem az álláskeresési támogatást vették figyelembe, hanem jövedelem hiányában a minimálbért.

Ez azt jelenti, hogy a gyeded alapja 73500, ennek 70%-a vagyis bruttó 51450.


Ha ezt veszem alapul, akkor a gyeded még mindig magasabb, mint a gyes, főleg, hogy gyed után tudsz igénybe venni adójóváírást.

Mivel nem ennyi az összeg, így még azt tudom elképzelni, hogy a 2007-es évi tényleges jövedelmedet vették figyelembe, ami a januárban igénybe vett betegszabadság. Mivel 83000 volt a béred (előtte meg kevesebb), így ez a jövedelem 55400Ft, aminek a 70%-a a gyed. Így 24 ezer körüli összegre jön ki a gyed, de az adójóváírással még így is több, mint a gyes.


Még muszáj leszek ezt átrágni, mert egyszerűen nem értem, mi alapján számolhatták neked ezt a 20 ezer körüli összeget. Akárhogy osztok szorzok, nem jön ki ilyen kevés, de szavazzunk nekik egyelőre bizalmat, holnapra kiderül, addigra átolvasom a vonatkozó jogszabályokat.


Kis türelmet, és jó éjt:)

2011. jan. 2. 21:49
 107/152 anonim ***** válasza:

Na előkerítettem a papírokat, írom pontosan az összegeket!

-gyed összege 57 585,- és 55 730,- (31 anp, 30 nap)

-tgyás összege: 63659,- (ápr.16-)

- álláskeresési segéy (2007.01.31-2007.04.15)

-24 772,-(febr)

-23 973,-(márc)

-11 986,-(ápr 15ig)

-2006.10.31-2007.01.31 ig passzív táppénz.

-2006.08.01.-től bruttó bér 110.000,-

-2005.12.12-2006.07.31 bruttó bér 67000-81000ig havonta változó


Visszafele írtam, ne haragudj. Rosszul emélekztem a bruttóra, nem is emlékeztem már hogy ilyen "jól "kerestem :)de mostmár mindent tudsz szerintem.

Nagyon megköszönöm a segítséget.


Amikor megnetm intézni a gyedet, pontos összeget nem mondtak, meg azt sem hogy jött ki neki. Hátramnet a nő, még számoltatott valakivel, aztán jött és mondta hogy gyest igényeljek mert az több.


Az a bosszantó, hoyg amikor intéztem az elsővel a gyedet, és kérdeztem tőle, hogy ha gyed alatt születik a második, akkor ezt fogom e kapni, akkor ő azt mondta hogy igen. Így hát így időzítettünk. Mindenképpen akartunk másodikat, de azért nem mindegy az hogy a másodikra ennyivel kevesebb pénz jut. Kicsit könnyebb lett volna nevelni a gyedből.

Pedig akkoriban is sokat bejártam kérdezősködni, mert ez a kirúgás jól bekavart, és végülis szerencsém volt napok híjján!és így járt az elsőre a viszonylag jó gyed.

Köszönöm a segítséget!

2011. jan. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/152 anonim ***** válasza:
Szia! Utolsó vagyok. Semmi okos dolog nem jutott eszedbe? Rettentően idegesít a dolog, hogy mi van ha nekem gyed jobb lett volna, de ők elküldtek.
2011. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/152 A kérdező kommentje:
Jaj, szia, ne haragudj, teljesen elfelejtettem:( Nagyszülőknél voltunk, volt rumlim, így kiment a fejemből:( Bocsáss meg kérlek, este jövök, és írok! Sajnálom!
2011. jan. 7. 18:02
 110/152 A kérdező kommentje:

Na itt vagyok, még egyszer ne haragudj, hogy megfeledkeztem rólad, tiszta gyagya vagyok:(

Átrágtam mindent és szerintem nem jól számoltak. Leírom részletesen miért gondolom így, jó?


A törvény szerint a gyedet a táppénzszabályoknak megfelelően kell megállapítani.

Ez alapján a gyed összegét a pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem naptári napi átlaga alapján kell megállapítani.

Mivel az álláskeresési támogatás nem ilyen (a munkanélküli-ellátás után személyi jövedelemadót, illetve nyugdíjjárulékot kell fizetni), így semmilyen formában nem lehet beszámítani az ellátások alapjába.


Ha a legrosszabb variációt veszem, akkor is a minimálbér alapján kellett volna számolniuk, de a törvény szerint (és az oep saját kiadványa szerint is!) ha azért nem volt jövedelmed, mert táppénzben, tgyásban, gyedben részesültél, akkor az előző ellátás alapját kell figyelembe venni az ellátás összegének megállapításakor, ha az a minimálbérnél kedvezőbb.


Akárhogy rágtam, mindenképpen arra jutottam, hogy nem jó a számításuk, mert még ha rosszul is tudják, akkor is a minimálbér alapján kellett volna számolniuk, és az sem 20 ezer.


Érdemes lenne újra bemenni, és ezekre rákérdezni.

Ha gondolod, akkor írj privit, és emailben az összes hivatkozást (jogszabályt, oep saját rendelkezést ilyesmit) átküldöm, és azzal felfegyverkezve már biztosabban tudsz nekik érvelni.

2011. jan. 7. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!