Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Olyan sok kismama, vagy anyuka kér segítséget táppénzhez, tgyás-hoz, gyed-hez, jogosultsági idő, vagy összeg tekintetében. Olvasom a válaszokat és megdöbbent, mennyi baromságot írnak le a válaszolók, teljesen félrevezetve szegény kismamákat. Vajon miért érzik úgy az emberek, hogy mindenképpen válaszolniuk kell egy olyan kérdésre, amiről halvány lila gőzük sincs? Ti értitek ezt?

Bocsánat mindenkitől, de már annyira felhúztam magam, muszáj volt kiírni magamból! Köszönöm, hogy meghallgattatok!:)


2010. máj. 25. 10:29
 121/152 anonim ***** válasza:

Szia!:-)

09:02-es vagyok.

Először is köszönöm,hogy válaszoltál!Írtam privit ha nem gond!

Szép Napot!:-)

2011. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/152 anonim ***** válasza:

21.44es vagyok,köszi a választ!!De lenne még egy kérdésem:a Tgyás mennyi bizt.idő után jár?

És:ugye volt 8hónap munkaviszonyom,ha amellé még 4hónapig állás keresésin vagyok,akkor azt vehetem 1évnek és akkor jár a gyed+tgyás ha a szülés előtt biztosított vagyok??

2011. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/152 anonim ***** válasza:
Szia! Jelenleg gyesen vagyok, most kezdek majd dolgozni. Az érdekelne, ha a gyerekem betegsége miatt otthon kell majd maradnom, akkor is jár nekem a táppénz? Ha igen mennyi?
2011. jan. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/152 A kérdező kommentje:
Ha dolgozol, akkor saját jogon jár majd neked a táppénz, annyi ideig, amennyit dolgoztál (ha 30 napot dolgoztál, akkor 30 nap táppénzre leszel jogosult). Az összege a bruttó jövedelem 60%-a. (mivel neked nincs előző évi jövedelmed, így a táppénz előtt kapott jövedelmed lesz az alap.
2011. jan. 15. 11:10
 125/152 anonim ***** válasza:
Szia! Azt szeretném kérdezni, hogy ha én most gyes mellett visszamegyek dolgozni, de másik munkakörbe és erről szerződést is írunk, akkor ha lejár a gyesem az előző munkakörömre vonatkozó szerződés lép érvénye? Illetve, gyes alatt létszámleépítésre hivatkozva így kirúghatnak?
2011. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/152 A kérdező kommentje:

Szia, ha úgy szól a szerződés, hogy gyes alatt látod el az adott munkakörbe szóló feladatokat, akkor igen, a gyes lejártával az eredeti szerződés lép életbe. Figyelj rá, hogy pontosan le legyen írva meddig dolgozol ebben a munkakörben, legalább fix dátummal, vagy a gyesre való konkrét hivatkozással.


A babád 3 éves koráig él a felmondási védelem, vagyis még ha le is építenek létszámleépítés miatt, a felmondási időd csak a kicsi 3 éves korának betöltése után kezdődik. Addig rendesen dolgozol.

2011. jan. 17. 21:42
 127/152 anonim ***** válasza:

Szia! Az lenne a kérdésem, hogy ha a GYED alatt jogutód nélkül megszűnik a munkahelyem(valószínűleg még ebben az évben), és a GYED-em átmegy passzívba és kistesót szeretnénk, megoldhatom-e a következőképpen a dolgokat: tegyük fel, hogy a kistesó 2012. márciusában születne, ekkor már GYES-en lennék 3 hónapja. Ha elintézem keresztanyámmal hogy papíron vegyen fel a cégéhez, mennyi időre kell ezt megtennie, hogy a második gyerekkel is GYED-et kaphassak. Elég egy hónap is, vagy kell minimum fél év? És mikor érdemes ezt elintézni vele? Lehet mondjuk a terhesség utolsó hónapjában is, hogy ne kelljen előbb lemondani a GYES-ről?

Nagyon szépen köszönöm, ha tudnál ebben segíteni nekem!

2011. jan. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/152 A kérdező kommentje:

Szia!

Elég egy hónap is, de egyáltalán nem biztos, hogy az oep nem utasítja el a kérelmedet, hiszen nyilvánvaló lesz, hogy csak a gyed miatt lettél bejelentve.

Mivel bőven elegendő szerintem a munkaviszonyod (bár nem írtad mennyi ideig dolgoztál a baba előtt, de minimum 180 napig biztosan, és ha már gyeden vagy, akkor legalább ugyanannyi megvan hozzá), így a szükséges idő megvan, már csak a biztosítottság hiányzik.

Legalább néhány hónapra kellene bejelentenie a keresztanyádnak, úgy esélyesebb, hogy nem utasítja el az oep, de az sok adóteherrel jár.

Inkább azt javaslom, hogy menj álláskeresésire, azalatt ugyanúgy biztosítottnak minősülsz, mintha dolgoznál. Így nem kell pluszban fizetni azért, hogy csak papíron vagy bejelentve, és még kapsz is pénzt. A munkaügyi központ meg tudja mondani, mennyi álláskeresési támogatásra leszel jogosult, és az alapján tudsz kalkulálni.

Azt is megteheted, hogy a gyed lejárta után jelented be magad, ha ez neked így jobb, mert akkor a próbaidő lejárta előtt már tgyáson leszel, és ha azalatt szűnik meg a munkaviszony, akkor már passzívan jár a gyed.

Csak megvan annak a kockázata, hogy elutasítják az igényedet:(

Ha valóban megszűnik a cég, akkor szólj, szívesen átszámolom neked, megvan-e a szükséges biztosítotti idő.

Ha valamit nem írtam érthetően, akkor kérdezz bátran:)

2011. jan. 20. 07:56
 129/152 anonim ***** válasza:

Huh, erre nem is gondoltam, hogy az OEP elutasíthatja a GYED-et. Hogy mik vannak? Köszi hogy ezt megosztottad velem! Erre spec nem is gondoltam volna!


A ledolgozott időm megvan, mert 2007 jún. 1-e óta van munkaviszonyom. Most 13 hós a lányom, először GYÁSon voltam, most GYED-en. Igazad van, hogy azt kell elérni hogy biztosított legyek a szüléskor. De ha álláskeresésire megyek, akkor annak az összegéből fogják számolni a második gyerkőcre a GYED-et, ugye? Sajnos az sokkal kevesebb lenne mint amit most kapok. :(

Egyelőre csak kósza pletyka hogy megszűnik a cég, de szeretnék minél előbb tájékozódni, hogy mit tudok tenni ha teherbe esek, és közben megszűnik. Nem akarok hoppon maradni!

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, nagyon hasznos információkat kaptam!

Szép estét!

2011. jan. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/152 anonim ***** válasza:

szia!

annyi mindenkinek segitettel hogy batorkodom en is hozzad fordulni...:)

sajat cegben dolgozom start kartyaval minimalberen okober ota, babat tervezunk de nem szeretnenk elesni a gyedtol...

megeri tovabb fizetni utanam a jarulekokat mert vegulis az is a csaladi kasszabol megy?

arra gondoltunk maradok bejelentve oktoberig (365NAPIG) , majd ra par honapra erkezhetne a baba.

szerinted?

2011. febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!