Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Olyan sok kismama, vagy anyuka kér segítséget táppénzhez, tgyás-hoz, gyed-hez, jogosultsági idő, vagy összeg tekintetében. Olvasom a válaszokat és megdöbbent, mennyi baromságot írnak le a válaszolók, teljesen félrevezetve szegény kismamákat. Vajon miért érzik úgy az emberek, hogy mindenképpen válaszolniuk kell egy olyan kérdésre, amiről halvány lila gőzük sincs? Ti értitek ezt?

Bocsánat mindenkitől, de már annyira felhúztam magam, muszáj volt kiírni magamból! Köszönöm, hogy meghallgattatok!:)


2010. máj. 25. 10:29
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/152 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem gond, ha csak később jelent be:)

Ha lesz bérezett napod is, akkor már az alapján fognak számolni. Ha úgy látod jónak, akkor akár szeptembertől is kiveheted a szabikat.

Ha korábban mentél volna vissza, az azért lenne jó, mert ha van 180 bérezett nap, akkor a tgyásnak nincs maximuma. Így a maximuma a 102900Ft, ami a gyednek is maximuma:)

De akár augusztustól is bejelenthet.

És ha meg tudod oldani a 100%-os betegszabit, akkor a szabadságokat nem is kell kivenned:)

2010. júl. 6. 11:05
 72/152 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen!
2010. júl. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/152 anonim ***** válasza:
szia! jelenleg gyeden vagyok ami februárba jár le. közöltem a főnökömmel, hogy szeretnék akkor munkába álli, ő mondta hogy sajnos nem tud visszavenni, mert nem akarja kirúgni a helyettesemet. ilyenkor mi a teendő? ha jogi útra szeretném terelni az ügyet, abból milyen hasznom származhat? köszönöm a válaszodat előre
2010. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/152 A kérdező kommentje:

Köteles visszavenni, ha vissza akarsz menni dolgozni, ez ennyire egyszerű, nem kívánságműsor a főnököd részéről. Nincs joga akaratod ellenére fizetés nélküli szabadságon tartani, csak mert ő így látja jónak. Hogy a helyettessel mi lesz, az nem a te problémád.

Amennyiben nem kíván semmilyen formában visszavenni, úgy fordulj munkaügyi bírósághoz. Nem neki fognak igazat adni, hanem neked, ez egyértelmű, és rendes felmondással még csak el sem küldhet a kicsi 3 éves koráig.

Viszont nem ismerem a főnöködet, ha bosszúálló típus, akkor rosszul járhatsz, mert bár ki nem tud rúgni, de megkeserítheti az életedet nem is kicsit:(

Én inkább azt javaslom, hogy ültesd le, és mondd el neki, hogy sajnálod a helyzetét, de a te helyzeted rosszabb, és az neked fontosabb. Mivel nem tudtok gyes-ből megélni, kénytelen vagy dolgozni, és tisztában vagy vele, hogy nem jogszerű, ha nem vesz vissza. Ha minden kötél szakad, akkor fordulj a munkaügyi bírósághoz.

2010. júl. 7. 19:02
 75/152 anonim ***** válasza:
Szia! Ha még olvasod lenne egy kérdésem :) Jelenleg gyed en vagyok elsőszülöttemmel aki 2011 febr, 15-én tölti be a két évet. Szeretnénk neki testvért, de eddig még nem jött össze sajnos. Ha csak jövő év elején sikerlne és év végén születne a kistestvér akkor már a minimálbér alapján fogom kapni a GYED-et vagy a bérem lesz az ellátások alapja? Ja mégegy kérdés, ha elmegyek GYES alatt táppénzre, abban az esetben mit fogok kapni? 125 ezer forint volt a bruttó bérem a munkaviszonyom határozatlan időre szól, tehát még fennáll. GYES-ből viszont nem fogunk tudni kijönni mert hitelünk van, ami 2012. máj.-ban jár csak le :(
2010. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/152 A kérdező kommentje:

Szia itt vagyok:)

Ha jövőre születik a tesó, akkor a minimálbér lesz az alap, mert 2011-ben 10 hónapot leszel gyesen, és a kicsi már nemigen születik meg július 17 előtt (akkor még a 2010-es év lenne az alap, ha ez után születik, akkor már 2011-es évet nézik)

Ha gyes alatt elmégy táppénzre, akkor a betegszabadság ideje alatt kapott 70%-os bér lesz az alap.

Ha 125 ezer forint volt a bruttó béred, akkor a betegszabi alatti alap kb. 88 ezer. Így is elég gáz, alig több, mint a minimálbér.

Azt javaslom, hogy vedd ki a felgyülemlett szabikat (legalább 30 napod biztosan van), akkor az alapodat felhúzza úgy, hogy kb. 112000 lesz, amiből számolnak. Vagyis jobban jársz, még úgy is, hogy valamivel kevesebb lesz a gyed és a tgyás (ez bruttóban kb. 8 ezer forintot jelent).

Mondjuk vedd figyelembe, hogy ezek nagyon kb. számítások, bár nagyjából helytállóak.

2010. okt. 26. 20:28
 77/152 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értelmezem akkor jövőre ha kismama leszek, vegyem ki a szabijaimat, majd úgy menjek el rögtön táppénzre? Ebbe a munkáltatóm bele fog egyezni, vagy okoz neki valamilyen veszteséget?
2010. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/152 anonim ***** válasza:
ha mégis a minimálbér után számolnak, akkor mennyi a nettó összege GYED-nek? mindenképpen jobb akkor ha elmegyek táppénzre ugye? hisz még mindig jobban járok mintha nem mennék el. A táppénzt a bérem után számolják?
2010. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/152 A kérdező kommentje:
Bele fog egyezni, nincs választása. Igazából plusz költség lesz neki, mert ki kell fizesse a szabit, és a táppénz egy részét, de rosszabbul járna, ha visszamennél dolgozni, és amikor eljössz, akkor újra kereshetne helyettest. Beszéljétek meg a munkáltatóval, szerintem nem lesz gond.
2010. okt. 26. 20:48
 80/152 A kérdező kommentje:

Ja és lemaradt a táppénz számítása:

a táppénznek az alapja a rendes béred lesz, hiszen a szabi alatt azt kapod.

2010. okt. 26. 20:49
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!