Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Olyan sok kismama, vagy anyuka kér segítséget táppénzhez, tgyás-hoz, gyed-hez, jogosultsági idő, vagy összeg tekintetében. Olvasom a válaszokat és megdöbbent, mennyi baromságot írnak le a válaszolók, teljesen félrevezetve szegény kismamákat. Vajon miért érzik úgy az emberek, hogy mindenképpen válaszolniuk kell egy olyan kérdésre, amiről halvány lila gőzük sincs? Ti értitek ezt?

Bocsánat mindenkitől, de már annyira felhúztam magam, muszáj volt kiírni magamból! Köszönöm, hogy meghallgattatok!:)


2010. máj. 25. 10:29
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/152 anonim ***** válasza:
13:45-ös vagyok nagyon köszönöm a segítséget!
2010. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/152 A kérdező kommentje:

Nincs mit:)

12.21 megértelek, de ha lejár a gyed, sem rúghattak volna ki, mert a gyerek 3 éves koráig él a védettséged. Mindegy, te ismered a főnöködet, meg a munkahelyedet, biztosan átgondoltan döntöttél:) Majd ha visszamentél, utána csak visszatesznek 8 órásba!

2010. jún. 16. 20:20
 53/152 anonim ***** válasza:
Nekem is tudnál segíteni? A kisfiam május 18-án lett 2éves. Addig kaptam a Gyedet, kb. 75.000-et. Azóta Gyesen vagyok. A kistesó 2011. februárjában fog megszületni, gyes alatt. Én mire leszek jogosult? Hogyan tudnám ebből a helyzetből a legtöbbet kihozni? Családi vállalkozásban vagyok bejelentve. Előre is köszönöm!
2010. jún. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/152 A kérdező kommentje:

Szia, mivel már 9 hónapja, vagyis az év nagyobbik felében gyest kapsz, így neked a következő baba utáni gyed alapja a minimálbér lesz.

Ebből úgy jöhetnél ki jól, ha visszamennél dolgozni, legalább az év második felében, ha elbírja a családi vállalkozás. Ha nem bírja el, akkor is vissza kellene menned, és elmenni táppénzre, a gyest meg addig igényelje a párod, így az is megmarad.

Ha mégis úgy döntesz, hogy maradsz gyesen, akkor a tgyásod a minimálbér alapján 50 ezer körül, a gyed meg 46 ezer körül lesz, ami a 75-höz képest igen kevés.

Úgyhogy én vagy a munkát, vagy a táppénzt javaslom. Szabadságod van? Lehet az lenne a legjobb pénz szempontjából ha kivennéd a szabadságod, és utána jönne a betegszabadság, vagy még jobb, ha megbeszéled a főnököddel:), hogy 100%-ban állapítsa meg a betegszabadságot, így is ugyanazt az összeget fogod kapni, mint amit az első babával kaptál, és dolgoznod sem kell.

(csak azért írom ezt, mert a számítás úgy történik, hogy a bért, amit kaptál elosztják a bérezett napok számával, és ha a betegszabadságod csak 70%, akkor annyival kevesebb lesz a tgyás és gyed alapja)

Remélem sikerült érthetően leírnom, ha nem, akkor szólj!:)

2010. jún. 16. 21:17
 55/152 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm! A családi vállalkozásban a főnököm az apukám! Tőle jobb embert pedig nem ismerek. Szóval azon van, hogy mi jól járjunk. Ezt meg fogom beszélni vele.

Nem nagyon értek hozzá, de ezek szerint, ha táppénzen vagyok, nem kaphatok gyest? (Mivel azt írtad, addig igényelje meg a férjem.)

Ha még lesz kérdésem, jelentkezek! Még egyszer köszönöm! J

2010. jún. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/152 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Valami kimaradt. Nem tudom, olyat lehet-e, de ha végig táppénzen lennék, akkor is ugyanezt a gyedet kapnám? Bocs, ha nagy marhaságokat írok, de olyan bonyolult ez az egész.
2010. jún. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/152 A kérdező kommentje:

Szia, semmi baj, kérdezz csak:)

Amíg gyest kapsz, csak annyi időre jár neked a táppénz, amennyi ideig dolgozol a gyes mellett, vagyis ha pl. 20 napot dolgozol gyes alatt, akkor jár 20 napra a táppénz úgy, hogy mellette kapod a gyest is. Ha nem dolgozol, akkor választanod kell az ellátások közül, tehát vagy táppénzt kapsz, vagy gyest:)

Az ellátások összegének meghatározásakor azt a jövedelmet veszik figyelembe, amiből vonnak egészségbiztosítási járulékot. A gyed-gyes-táppénz nem ilyen. A táppénz előtt betegszabadság van, ami évente 15 munkanapra jár. A betegszabadság olyan jövedelem, amit beleszámítanak az ellátások alapjába, mert abból is vonják az egészségbiztosítási járulékot. Alapesetben a betegszabadság a szerződéses bér 70%-a, így ha csak ennyi juttatást kapsz, akkor értelemszerűen kevesebb lesz a gyed. Viszont ha emellett dolgozol, kiveszed a szabadságokat, akkor az azokra járó 100%-os bér felhúzza az összeget, így a gyed és a tgyás is közelít az első babával kapott összeghez.

Viszont ha az apukáddal megbeszéled, hogy a betegszabadságod idejére 100%-os bért adjon (ezt megteheti, semmi nem tiltja), akkor neked munka, és a szabadságok kivétele nélkül is meglesz az az összeg, ami az első babánál is alapja volt a gyednek.

2010. jún. 16. 21:41
 58/152 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Azt hiszem, ezt ki is fogom nyomtatni. Szép napot Neked, kedves ismeretlen!!!!!!
2010. jún. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/152 anonim ***** válasza:
Szia! Jöttem én is segítséget, illetve választ kérni tőled. Jelenleg GYED-en vagyok 2011 február 15-ig. Kérdésem az lenne, hogy ha utána szeretnék visszamenni a munkahelyemre dolgozni köteles e a munkáltatóm visszavenni? Határozatlan munkaszerződésem van, ügyfélszolgálaton dolgozom, az állásom ugyanúgy megvan, természetesen a helyemen dolgoznak. Ha őt is határozatlan munkaviszonyban vette fel a főnököm, akkor mi a helyzet? A másik kérdésem pedig, hogy mennyi szabi jár nekem? Előre is nagyon köszönöm a válaszodat :-)
2010. jún. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/152 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem igazán értem a 06-16 21:06-os kérdezőnek írt válaszodat. Ha nekem 2010. szept. 9-én lejár a gyedem, a 2. baba 2011. márciusban születik meg, akkor a 2. babára kapott gyed alapja nem a min.bér lesz ugye? Hiszen az irányadó időszakban, ami ez esetben a 2010-es év 9 hónapig voltam gyeden.

Válaszodat köszönöm.

2010. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!