Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Olyan sok kismama, vagy anyuka kér segítséget táppénzhez, tgyás-hoz, gyed-hez, jogosultsági idő, vagy összeg tekintetében. Olvasom a válaszokat és megdöbbent, mennyi baromságot írnak le a válaszolók, teljesen félrevezetve szegény kismamákat. Vajon miért érzik úgy az emberek, hogy mindenképpen válaszolniuk kell egy olyan kérdésre, amiről halvány lila gőzük sincs? Ti értitek ezt?

Bocsánat mindenkitől, de már annyira felhúztam magam, muszáj volt kiírni magamból! Köszönöm, hogy meghallgattatok!:)


2010. máj. 25. 10:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/152 A kérdező kommentje:

Igen, megnéztem, és mindenkitől elnézést kérek, de valóban úgy helyes, ahogy az utolsó válaszolónak írtam.

Volt egy korábbi kérdés, kifejezetten a gyes-re vonatkozott, és ott rosszul informáltam a kérdezőt, remélem olvassa még a kérdést.


Összefoglalva: ha gyes-ből szülsz, akkor meg fogják vizsgálni, hogy miért nem volt 180 bérezett napod, és ha azért, mert az adott évben nagyobbrészt gyes-en voltál, akkor a minimálbér alapulvételével számítják ki a juttatásokat.

Így érdemes a gyes első hónapjaiban szülni, mert akkor él a törvénynek az a passzusa, hogy a szerződéses bér az irányadó jövedelem, ha azért nincs 180 bérezett nap, mert gyed-ben (tgyás-ban, táppénzben) részesültetek.


Mindenkitől még egyszer bocsánat, szép, hogy aki bosszankodik a félretájékoztatás miatt, az is téved:( Sajnálom!

2010. jún. 14. 15:01
 42/152 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, még egy dolgot szeretnék kérdezni Tőled! Amennyiben jutalékos rendszerben voltam a munkahelyemen, ami prémiumként szerepel a papírjaimban, akkor a "szerződés szerinti bér" meghatározásán nekem mit kell értenem? Számszerűleg: bruttó 90ezer volt az alap, jutalékkal bruttó 123ezer. Ha a második baba az első gyed/gyes alatt születik, melyik összeg lesz a mérvadó?

Köszi szépen!

2010. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/152 A kérdező kommentje:
Attól függ, mi volt a szerződésben. Ha a béred 90.000, és a jutalék a munkád függvénye, akkor ha nem dolgozol, a jutalék sem jár, vagyis csak a papíron szereplő összeg lesz az alap, a 90.000. Ha úgy szerepel a szerződésben, hogy a béred mindenképpen 123.000 és két részletből tevődik össze, a prémiumból és a munkabérből, akkor beszámítják. Alapesetben általában a prémium munkavégzés függvénye, így szerintem annak van esélye, hogy nem számítják bele. Vagyis az ellátások alapja a 90.000Ft lesz.
2010. jún. 15. 11:13
 44/152 anonim ***** válasza:
Ez elég szomorú! :( Akkor még ennyit sem kapnék mint most! De honnan tudják hogy mi volt a szerződésemben? Azt nem kell mellékelni! Csak szám szerűen látják hogy ennyi és ennyi volt a keresetem 2009-ben. Most is kaptam egy plusz lapot amin rajta volt havonta a jutalék, és ez alapján a két dolog alapján számolták most a gyedemet. Így is lehet hogy csak a 90-et fogják alapul venni????
2010. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/152 A kérdező kommentje:
Ők azt veszik alapul, amit a munkáltatód beír:) Ha a 123 ezret írja be, akkor azt veszik alapul:) Csak azért írtam, mert ha a munkáltatód nem olyan, akkor sanszos, hogy a prémiumot nem veszi bele.
2010. jún. 15. 22:25
 46/152 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is segítenél??

Jelenleg max. GYED-en vagyok a fiammal ami 2011. januárjában jár le, de 2010 októberében érkezik a kistesó.

Közben sajnos 6 órás lett a munkaviszonyom 94700 Ft-os bruttó bérrel.

Megmondanád mennyi lesz kb. a TGYÁS és a GYED és mi lesz az alapja?

Nagyon köszönöm előre is a segítséged!

2010. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/152 anonim ***** válasza:

Szia! Tudnál nekem is segíteni?

Köztisztviselő vagyok a bérem a bértábla szerint a gyed és gyes alatt is ugrik, vagyis számítanak ezek az évek? És ha igen, és a fiam két éves kora előtt (GYED alatt) szülöm a tesót, akkor a megemelkedett bért veszik alapul, vagy ahhoz vissza kell mennem dolgozni. Előre is köszi! CS

2010. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/152 A kérdező kommentje:

12.21: Szia!

Sajnos az ellátások alapjaként tényleges jövedelem hiányában az ellátásra való jogosultság kezdő napján érvényes szerződés szerinti jövedelmet kell figyelembe venni. Ami a te esetedben a bruttó 94700 Ft-os bér.

Így számítva a tgyás sajnos 66 ezer forint körül, míg a gyed 60 ezer forint körül lesz:(

Mivel a családi pótlék 26600, így havonta kb. 12000-el lesz kevesebb a bevételed, mint jelenleg. Kár, hogy így változtattak szerződést. Te ebbe beleegyeztél? Miért, ha nem bánod, hogy megkérdezem?

2010. jún. 16. 13:59
 49/152 A kérdező kommentje:

13.45: te is Szia:)

A kinevezésedet minden alkalommal módosítaniuk kell, amikor kategóriát ugrasz, vagyis a szerződéses béred ennyivel magasabb összeg lesz.

Ilyen esetben az ellátás alapja ez a magasabb bér, ehhez nem kell visszamenned dolgozni, ha gyed alatt, vagy a gyes első hónapjaiban születik a gyerek. (mert ha gyes-en szülsz, akkor vizsgálják, hogy miért nem volt 180 nap jövedelmed, és ha nagyobbrészt gyes-en voltál, azért nem, akkor minimálbér lesz az alap)

Viszont ha nem mégy vissza dolgozni, és a béred havi bruttó 143000Ft-nál magasabb, akkor arra számítanod kell, hogy a tgyásnak is lesz maximuma, ugyanannyi, mint a gyed-nek. Ha ennél alacsonyabb volt a fizetésed, akkor a bérnövekedésnek megfelelő összeggel lesz magasabb a tgyás és a gyed, mint az első babával.

2010. jún. 16. 14:03
 50/152 anonim ***** válasza:

Szia!

12.21- es vagyok köszönöm a segítséget!

Hát sajnos kénytelen voltam elfogadni a hat órás munkaviszonyt vagy ha lejár a GYED mehettem volna munkanélkülire és inkább dolgozom hat órában mint sehogy sem és bízom abban, hogy leszek én még újra 8 órás.

Még egyszer köszönöm!

2010. jún. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!