Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Olyan sok kismama, vagy anyuka kér segítséget táppénzhez, tgyás-hoz, gyed-hez, jogosultsági idő, vagy összeg tekintetében. Olvasom a válaszokat és megdöbbent, mennyi baromságot írnak le a válaszolók, teljesen félrevezetve szegény kismamákat. Vajon miért érzik úgy az emberek, hogy mindenképpen válaszolniuk kell egy olyan kérdésre, amiről halvány lila gőzük sincs? Ti értitek ezt?

Bocsánat mindenkitől, de már annyira felhúztam magam, muszáj volt kiírni magamból! Köszönöm, hogy meghallgattatok!:)


2010. máj. 25. 10:29
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/152 A kérdező kommentje:

Ne menj bele. A gyerek 3 éves koráig védett vagy, addig bírja ki a főnököd.

Ha visszamégy dolgozni, akkor is védett vagy 3 éves korig.


Ha aláírod, akkor ugyanúgy járni fog tovább a gyed, csak passzívan, viszont ha következő babát terveztek, akkor nem fog utána járni, csak gyes. Vagy álláskeresési, és utána ugyan kapsz gyedet, de a minimálbér alapján.


Ha nem írod alá, akkor sem tehet semmit, legfeljebb egyből kirúg, ha teheti. De addig legalább van biztosítási jogviszonyod, és nem mellesleg van biztos munkád a kicsi 3 éves koráig.


Így én a helyedben nem mennék bele. A főnöködnek az égvilágon semmibe nem kerül, hogy állományban vagy, a gyed teljes összegét az oep fizeti.


Kérdés, hogy mit akarsz, de ha jót akarsz magadnak, akkor nem mégy bele.

2010. dec. 8. 19:28
 92/152 anonim ***** válasza:
okés köszönöm. igazság szerintem szeretnék visszamenni már januártól dolgozni, erre ő ki szeretne rúgni. pedig a részmunkaidőbe is beleegyeztem volna. rendben, akkor nem írok alá ilyesmit.
2010. dec. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/152 A kérdező kommentje:

Valószínű nem lesz boldog, viszont nem kell érdekeljen, hogy örül-e.

Mindegy mit mondd, vagy tesz, a babád 3 éves koráig legfeljebb a cég megszüntetésével, vagy rendkívüli felmondással szüntetheti meg a munkaviszonyodat, de pl. a rendkívüli felmondásnak is csak két, törvényben meghatározott oka lehet (életére törsz pl., vagy olyan üzleti titkot árulsz el, ami gazdaságilag megrendíti a céget)

Így kénytelen foglalkoztatni.

Írj egy levelet, hogy nem egyezel bele a munkaviszony felbontásába, hanem x.y időponttól munkába kívánsz állni, így szíveskedjen a szabadságok mértékéről, és a munkábaállás legkorábbi időpontjáról tájékoztatni.

Ha mégis megpróbál kirúgni, akkor fordulj munkajogászhoz. Ne legyél szívbajos, a törvény téged véd, és a gyesből nem lehet megélni. Azt meg előre úgysem tudja senki, mikor találsz újra munkát!

Így meg van biztos állásod, és kereshetsz mellette másikat. Ráérsz akkor megszüntetni a munkaviszonyt közös megegyezéssel, ha találsz új munkát.

2010. dec. 8. 20:47
 94/152 anonim ***** válasza:
nagyon rendes vagy, igazán köszönöm a kielégítő válaszod.
2010. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/152 anonim ***** válasza:
Ha GYED-ről vissza szeretnék menni a munkahelyemre, mit írjak a kérvényemben? Hogy kellene azt megfogalmazni?
2010. dec. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/152 A kérdező kommentje:
Írj annyit, hogy tisztelt munkáltató, xy nevű, ekkor és ekkor született gyermekem után igénybe vett gyermekgondozási díj ekkor és ekkor lejár, erre való tekintettel a fizetés nélküli szabadságom lemondom, és ekkor és ekkor munkába kívánok állni. Kérem, hogy a szabadságaim mértékéről, és ennek függvényében a tényleges munkába állás idejéről tájékoztatni szíveskedjen. Tisztelettel: aláírás, dátum
2010. dec. 9. 18:38
 97/152 anonim ***** válasza:
okés, köszi!
2010. dec. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/152 anonim ***** válasza:

Szeretném neked megköszönni azt a sok segítséget amit adtál. Magabiztosan bementem a főnökömhöz, közöltem vele a tényeket, majd megegyeztünk vele :-)

Rengeteget segítettél, hálás vagyok érte!

2010. dec. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/152 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy sikerült megoldani:)

Nagyon szívesen segítek, ha alszik a fiam:) Nagyon Boldog Karácsonyt!

2010. dec. 15. 21:17
 100/152 anonim ***** válasza:

SZIA!

1.

MIT JELENT SZÁMUNKRA A CSALÁDI ADÓZÁS?LESZ VALAMI VÁLTOZÁS?

PÁROM NINCS BEJELENTVE, (DE MELÓZIK)ÉN ÁTLAG 75EZER GYEDET KAPOK.íGY ÉN LÁTOK MAJD TÖBB PÉNZT?TÖBB LESZ A GYED?


2.

2009.NOV.17ÉN SZÜLETTET FIAM, MÉG "RÉGI"RENDSZER SZERINT KAPOM A GYEDET ELÉG VOLT 180 NAP A BIZTOSÍTÁSHOZ, AUGUSZTUSBAN JÖN A TESÓ.

MENNYIVEL VÁLTOZIK A MOSTANI ÁTLAG GYEDEM?

UGYAN ENNYI LESZ 2. GYEREKRE IS?ILLETVE GYEST IS IGÉNYELHETJÜK AZ ELSŐ GYEREKRE?ÍGY KAPHATJUK 1.GYEREKRE A GYEST, 2.GYEREKRE A GYEDET?+CSALÁDI?


KÖSZÖNÖM ELŐRE IS

2010. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!