Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Olyan sok kismama, vagy anyuka kér segítséget táppénzhez, tgyás-hoz, gyed-hez, jogosultsági idő, vagy összeg tekintetében. Olvasom a válaszokat és megdöbbent, mennyi baromságot írnak le a válaszolók, teljesen félrevezetve szegény kismamákat. Vajon miért érzik úgy az emberek, hogy mindenképpen válaszolniuk kell egy olyan kérdésre, amiről halvány lila gőzük sincs? Ti értitek ezt?

Bocsánat mindenkitől, de már annyira felhúztam magam, muszáj volt kiírni magamból! Köszönöm, hogy meghallgattatok!:)


2010. máj. 25. 10:29
 111/152 anonim ***** válasza:

fuuu.....

persze semmi gond...

na jol ver a szivem az tuti.

írnék privit, de nem engedi, azt irja nem publikus.

basszus. mit fogok csinálni. hisz én a mák-tól kapom a pénzt, ez meg az oep. jessszus.

hova írhatok?????

2011. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/152 anonim ***** válasza:
ha a minimálbér után számolják akkor mennyi a gyed ?
2011. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/152 anonim ***** válasza:
Meg ennyi idő után én tudok reklamálni? hisz lassan két év telik el! és semmi papirom, hogy ők mondták, inkább gyes. hanem bementem, számoltak és mondták, hogy ne igényljek gyedet, mert nem érné meg. Most így tudok utólag reklmaálni?
2011. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/152 A kérdező kommentje:

marozsanzs77@gmail.com - ide írhatsz.


Nem tudom, utólag hol lehet reklamálni, meg kell kérdezni, remélem lehet valamit kezdeni a helyzettel:(


Ha minimálbér után számolják a gyedet akkor (a tavalyi alapján) 35 ezer körüli nettót kaptál volna, plusz az adójóváírás (10 ezer körül). Vagyis kb. 45 ezer lett volna a gyed kézbe.


Hallod, az egyetlen alkalom, amikor abban bízom, hogy nincsen igazam:( Kicsit könnyebb lenne neked:(

2011. jan. 7. 21:41
 115/152 anonim ***** válasza:

Majd délután írok! Hát adja a jóisten hogy ne legyen igazad, komolyan. Mert ha neked igazad van, az hétszentség, hogy bemegyek, de a nő nem köszöni meg amit tőlem kap, nem fog érdekelni, hogy hányan vannak, tuti megmondom a magamét. 3szor voltam bennt nála, hisz megvoltam győződve hogy gyedet kapom tovább. És ő mondta, hogy ne mert kevés. Hát jóhogy neki hiszek, hisz ő a szakértő, nem? Ezért nem adtam föl postán az igénylést. Kitölöttem bevittem , ő visszaadta. Hu de most nem tudom elmondani hogy forrongok.

Néztem a papirt, amikor munkanélküli pici pénzt kaptam 65 500 volt a minimálbér. Gondolom az az amit alapul kellett venni. Hisz tényleg vontak belőle nyugdíjjárulékot meg szja-t. este összeszedtem a papírjaim.

Hétfőn bemegyek hozzá. Aztán lehet a héten átmegyek a megyeszékhelyre, ott is kiszámoltatom.

Most oolvasgattam, végülis gyesről mehetek még gyedre. áprilisig. meg tán 6 hónapra visszamenőleg van jogorvoslat. Ha jól értelmezem, akkor addig tudnám érvényesíteni. De kár hogy ilyen buta vagyok az ilyen dolgokhoz.

Vagy megyek a Házonkívülbe:)

De adja isten ne legyen igazad, bár a pénz nagyon hiányzik, de mivel fog együttjárni ha pereskedni kell???:(

2011. jan. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/152 anonim ***** válasza:

Szia!!Én is kérdeznék:

Őszre várom a babámat,tavaly márciustól májusig az önkormányzat szociális segélyt folyósított(ez nem tudom beleszámít-e a biztosítási időbe),utána májustól lett munkahelyem,de dec. 31-én lejárt a szerződésem.Most passzív táppénzen vagyok 30napig,utána álláskeresési támogatást kapok.Kérdésem:Járni fog nekem így a GYED,és milyen támogatásra leszek jogosult??


Köszi a választ!!!

2011. jan. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/152 A kérdező kommentje:

Szia, a szociális támogatás nem számít bele a biztosítotti időbe, csak a rehabilitációs támogatás. Akkor leszel jogosult, ha lesz a szülés előtt 365 biztosításban töltött napod. Ha a maximális álláskeresési támogatásra vagy jogosult (270 nap), akkor igen, meglesz a szükséges idő. Ha ennél kevesebb időre vagy jogosult, akkor csak úgy lesz meg a szükséges idő, hogy vagy 2009 őszéig visszamenőleg volt még munkaviszonyod, vagy legalább 150 napra jár az álláskeresési támogatás.


Viszont ha valóban csak kevesebb ideig kapod, akkor érdemes megszakítani, és a szülés előtt újra igényelni, mert gyedre csak akkor leszel jogosult, ha az igényléskor (vagyis a baba 169 napos korában) is biztosított vagy.

Ezt úgy érheted el, ha a tgyás lejárta után újra igényled 1-2 napra az álláskeresésit, és amíg kapod, azalatt az idő alatt igényled a gyedet.


Ha megírod, hogyan dolgoztál 2009 óta, és hogy hány nap álláskeresési támogatásra vagy jogosult, akkor gyorsan kiszámolom, hogy jársz a legjobban.

2011. jan. 10. 20:10
 118/152 anonim ***** válasza:
köszi a választ:))2009ben fejeztem be a sulit,de 2010 május 4-ig nem dolgoztam.május 4-től dec. 31-ig volt szerződésem,azóta passzívtáppénzen vagyok.Kiszámolnád nekem?Előre is köszi!!!Tgyás-ra jogosult vagyok??
2011. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/152 anonim ***** válasza:

Szia!

Szükségem lenne a segítségedre és nagyon hálás lennék érte!

Szóval azt nem tudom,hogy jogosult vagyok e a gyedre vagy a tgyásra mert az egészet homály fedi a fejemben!Júliusra vagyok kiírva szülni.Jelenleg munkanélkülin vagyok ami most 15.-vel megszűnik.Ha 2009.júliusától mostanig megvan a 365 napom és innentől csak én fizetem magam után a tb-t akkor jár a gyed vagy csak a gyest fogom kapni?Szerintem nincs rá sok esélyem de azt nem tudom eldönteni,hogy ha szerzek egy ismerőst aki bejelent és fizetem magam után a járulékot van e esélyem arra,hogy megkapjam a gyedet ha így ahogy az előbb leírtam nem lennék rá jogosult(csak a tb-t fizetem ).Mert ha nincs akkor inkább azt a pénzt a kicsire költöm és csak a tb-t fizetem.

Bocsánat,hogy ilyen nehezen fogalmazom meg mit is akarok de már káosz van ez miatt a fejemben!Remélem azért kicsit érthető mi is az én bajom!:-(

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!!!!!!

2011. jan. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/152 A kérdező kommentje:

Sziasztok, megyek sorba:)


21.44 - igen járni fog a tgyás és a gyed is, mert a tgyásnak kevesebb feltétele van, mint a gyednek:)


Járni fog neked, mert meglesz az álláskeresésivel a szükséges idő. Arra figyelj, hogy maradjon a tgyás utánra pár nap az álláskeresésiből, mert gyed akkor jár, ha biztosított vagy, és azt csak akkor tudod elérni, ha álláskeresési folyósítása alatt igényled a gyedet. Aztán ha megkapod, lemondod az álláskeresésit és ennyi:)


09.02

Szia:)

A szükséges időd meglesz a tgyás-gyedhez, de mivel egyelőre nem lesz munkaviszonyod igényléskor, így egyiket sem kaphatod:(

A magad után fizetett tb csak az ingyenes egészségügyi ellátásra jogosít, pénzbeli ellátásra nem.

Ha bejelentenek, akkor mindkettő járni fog, de érdemes számolni, hogy megéri-e tízezreket fizetni havonta, azért, hogy esetleg ugyanannyi jöjjön vissza tgyás, és gyed formájában.

Mennyi volt a fizetésed tavaly? Mikorra várod a kicsit? Szívesen számolok neked kb. összeget, hogy tudjál mérlegelni:)

2011. jan. 12. 20:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!