Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Olyan sok kismama, vagy anyuka kér segítséget táppénzhez, tgyás-hoz, gyed-hez, jogosultsági idő, vagy összeg tekintetében. Olvasom a válaszokat és megdöbbent, mennyi baromságot írnak le a válaszolók, teljesen félrevezetve szegény kismamákat. Vajon miért érzik úgy az emberek, hogy mindenképpen válaszolniuk kell egy olyan kérdésre, amiről halvány lila gőzük sincs? Ti értitek ezt?

Bocsánat mindenkitől, de már annyira felhúztam magam, muszáj volt kiírni magamból! Köszönöm, hogy meghallgattatok!:)


2010. máj. 25. 10:29
 131/152 A kérdező kommentje:

Csináljátok így, legyen meg a 365 nap, aztán igényelj a szülésig álláskeresési támogatást, hogy biztosított légy szüléskor (és pár napot tartalékolj az álláskeresésiből a tgyás utánra, mert ha az lejár, újra álláskeresésit kell igényelned, mert gyedet csak akkor kapsz, ha álláskeresésiről igényled.

Ugyanis a gyed akkor jár, ha igényléskor ( a tgyás lejárta után) is biztosított vagy. Ha megszűnik a munkahelyed októberben, akkor alapból nem járna, de mivel jogosult leszel álláskeresésire, azalatt biztosítottnak minősülsz, így járni fog a gyed:)

2011. febr. 6. 11:06
 132/152 anonim ***** válasza:
2009. február 15-én született a lányom. Előtte nyolc órában dolgoztam. Idéj jan 1-jétől felvették bölcsibe, így jeleztem munkábaállási szándékom. A gyedet lemondtam és kivettem a szabijaimat. Február 25-től kezdek dolgozni, viszont új munkakörben és nyolc helyett öt órában. Jó az úgy hogy megírjuk a szerződésem február 25-2012. február 15-ig az új feltételekkel? Utána automatikusan érvénybe lép az eredeti nyolc órás munkaviszonyom? Mire kell figyelnem a szerződés aláírásakor?
2011. febr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/152 anonim ***** válasza:
Ja igen, és ha nem vesznek vissza gyes után akkor a felmondási időmet és végkielégítésemet (addigra hat éve lesz hogy ott dolgozom) a nyolc órás bérem alapján kapom ugye?
2011. febr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/152 A kérdező kommentje:

Szia!

Egyedül arra figyelj, hogy a szerződésben pontosan le legyen írva, amit szeretnél. Nem kell semmilyen ráutalás, vagy körülírás, szerepeljen benne, hogy az átirányítás és a és a munkaidőcsökkentés átmeneti, 2012. február 15-ig tart, és ezt követően az eredeti szerződésnek megfelelően történik a továbbfoglalkoztatás.

A végkielégítést a felmondáskor élő szerződéses béred alapján kell kifizetni. Vagyis ha 15-én visszaáll az eredeti szerződés, akkor ha 25-én kirúgnak, akkor is a 8 órás munkabéred alapján kell kifizessenek.

2011. febr. 22. 21:10
 135/152 anonim ***** válasza:
rendben, köszönöm! jó éjt!
2011. febr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/152 anonim ***** válasza:

Szia!!Tudnál nekem segíteni???17hetes kismama vagyok és szeptemberben szülök.A kérdésem az lenne hogy jogosult vagyok/leszek-e GYED-re ill. Tgyásra ha az elmúlt 2évben meg lesz a 365nap biztosítási időm(vagyis annyi napot dolgoztam),vagy 1évre visszamenőleg számít az idő(365nap)?!És mennyire vagyok jogosult ha minimálbérre vagyok bejelentve.a 365nap nem egybefüggő,ez számít valamit???

Köszi a segítséget!!!

2011. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/152 A kérdező kommentje:

Szia!


Ha megvolt a 365 biztosításban töltött nap 2009. szeptembertől szülésig, és biztosított vagy igényléskor, akkor igen jár.

Van most munkaviszonyod? Ha igen, és nem is szűnik meg legfeljebb csak majd szeptemberben (a tgyás alatt) akkor jár a gyed.

A tgyás akkor is jár, ha a szülés előtt 42 nappal szűnik meg a munkaviszony, de ekkor a gyed már nem fog járni.

A megszakítások akkor számítanak, ha 30 napnál hosszabb ideig tartottak, és csak annyiban, hogy a 30 napnál hosszabb megszakítás előtti munkabéredet nem veszik figyelembe.

Ha végig minimálbéres voltál, és a többi feltétel is adott, akkor a tgyás adójóváírással 53-55 ezer, a gyed pedig szintén adójóváírással 48-50 ezer Ft körüli összeg lesz.

2011. ápr. 1. 12:51
 138/152 anonim ***** válasza:
szia!!köszi a választ!!hát a munkaviszonyom biztos meg fog szűnni,de a munkaügyi központban van még másfél hónap álláskeresési segély folyósítási időm.ha augusztusban bejelentkeznék a munkaügyibe és ezáltal járna az álláskeresési segély akkor sem lenék jogosult a GYED-re?-mivel ennek a folyósítása a szülésig biztos kitartana.ha jól tudom ez az idő is beleszámít a biztosítási időbe.Szerinted hogy lehetne megoldani a jogosultságot??köszi a választ!!!
2011. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/152 A kérdező kommentje:

Csináld úgy, hogy az álláskeresésit megigényled augusztusban, és arról kéred a tgyást - akkor az járni fog. A gyed csak akkor (mivel gyed feltétele, hogy igényléskor is biztosított legyél, nemcsak szüléskor) ha a tgyás lejártakor újra megigényled az álláskeresésit, és annak a fennállása alatt igényled a gyedet. (ekkor biztosított vagy, és jogosult is). Aztán lemondod az álláskeresésit, és kész (erre pár napot elég hagyni).


Mikor szűnik meg a munkaviszonyod?

2011. ápr. 1. 14:58
 140/152 anonim ***** válasza:

Köszi a választ!!!Hát kb 1hónap múlva,mivel 331napom volt(az álláskeresésit beleszámítva) ezért gyorsan keresnünk kellett egy helyet hogy meglegyen a 365nap..

Úgy gondoltam hogy augusztus közepe felé visszajelentkezek,mert van még másfél hónapom az álláskeresési segély jogosultsági idejéből(össz.3hónapra voltam jogosult)és akkor biztosított leszek még másfél hónapig.

Mit gondolsz,mi lenne a legjobb megoldás??

Köszi a segítséget!!

2011. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!