Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Olyan sok kismama, vagy anyuka kér segítséget táppénzhez, tgyás-hoz, gyed-hez, jogosultsági idő, vagy összeg tekintetében. Olvasom a válaszokat és megdöbbent, mennyi baromságot írnak le a válaszolók, teljesen félrevezetve szegény kismamákat. Vajon miért érzik úgy az emberek, hogy mindenképpen válaszolniuk kell egy olyan kérdésre, amiről halvány lila gőzük sincs? Ti értitek ezt?

Bocsánat mindenkitől, de már annyira felhúztam magam, muszáj volt kiírni magamból! Köszönöm, hogy meghallgattatok!:)


2010. máj. 25. 10:29
 141/152 A kérdező kommentje:

Mindenképpen igényelj álláskeresésit, és hagyj meg belőle egy hetet a tgyás utánra, hogy kapj gyedet.

Ha nem tart ki a szülésig, akkor szülés előtt 28 nappal igényelheted a tgyást, úgy már biztosan marad elég ahhoz, hogy kapj majd gyedet is.

2011. ápr. 1. 17:47
 142/152 anonim ***** válasza:
Köszi a segítséget!!!
2011. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/152 anonim válasza:

Kedves válaszadó egy új kérdést tennék fel:


Kérdésem a Gyed és Tgyás -ra irányulna, Folyamatos munkaviszonyom volt (vállalkozás) így szültem 2008-ban most április végéig GYES-en vagyok aztán ismét munkába állok (havi 160ezerrel) második szülésem várható időpontja okt.1.


A munkában töltött napjaim száma nem lesz 180 csak kb 155. (szombat vasárnap is beleszámolható??)


JOGOSULTSÁGOM LESZ A BEFIZETETT 155nap bér után kapnom a gyedet és tgyást???


Köszönöm!

2011. ápr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/152 A kérdező kommentje:
Igen, jogosult vagy a tgyásra és a gyedre is. A gyed alapja a 160 ezres béred lesz, mert 2011-ben 4 hónapot töltesz gyesen, a többi időben dolgozol, és tgyáson leszel, így a szerződéses béred az alap. VAgyis a max gyedet, 109200Ft-t fogod kapni.
2011. ápr. 5. 10:54
 145/152 anonim válasza:

Köszönöm válaszod!


Szerződéses bérem nincs mert egyéni vállalkozó vagyok, csak 160 után fogom fizetni 5hónapig a járulékokat.Így is rendben?

2011. ápr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/152 A kérdező kommentje:
Az is rendben:)
2011. ápr. 6. 13:08
 147/152 anonim ***** válasza:

Tudnál segíteni nekem is??

Van egy barátnőm akinek 2009 január 12.-én született az első babája

2009 január 30. megszűnt a munkaviszonya (4 év) vele van most gyes-en de 2011 július 10.- re várja a második babát.

Ha most elmegy álláskeresésire akkor kapni fog tgyás-t és gyed-et???

Várom válaszod!!!

Köszönöm!

2011. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/152 A kérdező kommentje:

Szia, ne haragudj, de nem láttam, hogy kérdeztél, lehet már nem is olvasod, de azért válaszolok:D


Sajnos csak tgyást fog kapni.

A munkaviszony megszűnése után nincs biztosításban töltött idő, de a gyed alatt megszűnt munkaviszony esetén ezeket a napokat be lehet számítani a tgyáshoz szükséges 365 napba, viszont a gyedhez szükséges 365 napba nem.

Vagyis ha elmegy álláskeresésire, akkor a tgyás járni fog, de a gyed már nem, mert nem lesz meg szülés előtt 2 éven belül a 365 nap.

2011. máj. 2. 14:03
 149/152 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem még olvasod, lenne hozzád egy kérdésem.

2006. június óta dolgozom jelenlegi munkahelyemen. 2009 februárjában született a lányom akivel 2011. január 1-jéig gyeden voltam, majd gyesre mentem és új szerződést kötöttünk, hogy a gyesem lejártáig 4 órás munkaidőben dolgozom a cégnél.

Most találtam egy jobban fizető állást, ahol 8 órában alkalmaznának. Ilyenkor mi a teendőm? Megtehetem hogy a 4 órás szerződést felbontsam? Le kell a gyest is mondanom ha jól gondolom, viszont akkor már ugye nem leszek fizetetlen szabin amit kértem anno. Tehát akkor ezt is meg kell szüntetni? Jár ilyenkor a végkielégítés nekem (5 éves munkaviszonyom megvan)?

2011. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/152 A kérdező kommentje:

Szia, hétvégente még azért fel fel nézek:)


Felbonthatod a 4 órás szerződést, és fel is mondhatsz, de azt is megteheted, hogy visszamégy fizetés nélküli szabira, és azalatt bárhol máshol dolgozhatsz (kivétel pl. ha aláírtad hogy konkurenciához, vagy konkrét ágazatba nem mégy a munkaviszony megszűnése után, vagy ilyesmi:D)


Ha 8 órában dolgozol, akkor nem jár a gyes, de a fizetés nélküli szabadság megillet a kicsi 3 éves koráig akkor is, ha nem igényelsz ellátást.


Végkielégítés akkor adható, ha a munkáltatód szünteti meg a munkaviszonyt, vagy ha közösen megállpaodtok abban, hogy ad.

2011. jún. 25. 19:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!