Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Olyan sok kismama, vagy anyuka kér segítséget táppénzhez, tgyás-hoz, gyed-hez, jogosultsági idő, vagy összeg tekintetében. Olvasom a válaszokat és megdöbbent, mennyi baromságot írnak le a válaszolók, teljesen félrevezetve szegény kismamákat. Vajon miért érzik úgy az emberek, hogy mindenképpen válaszolniuk kell egy olyan kérdésre, amiről halvány lila gőzük sincs? Ti értitek ezt?

Bocsánat mindenkitől, de már annyira felhúztam magam, muszáj volt kiírni magamból! Köszönöm, hogy meghallgattatok!:)


2010. máj. 25. 10:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/152 anonim ***** válasza:
Köszi a választ!!!Szegénykém most aztán ki faggatnak rendesen!!!Tök jó hogy rád találtam!!
2010. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/152 anonim ***** válasza:
tegnap 14.32 vagyok, és köszönöm szépen a választ!
2010. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/152 A kérdező kommentje:
Ha idejutok a gép elé, szívesen válaszolok mindenkinek:) Örülök, ha tudok segíteni:)
2010. máj. 26. 15:23
 24/152 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem olvasod még, és én is kérdezhetek. Kissé össze vagyok zavarodva, ugyanis ahány emberrel beszélek, vagy ezt, vagy azt mond. A helyzetem kb ugyanaz, mint egy tegnapelőtti válaszolónak (A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 14:32), GYeden vagyok, és nemsokára születik a fiam. Az szeretném kérdezni, hogy a második gyermekemmel mennyi ideig jár a gyed? 2 éves koráig, mint eddig? Vagy az új törvény vonatkozik ránk is? Előre is köszönöm a válaszodat!
2010. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/152 A kérdező kommentje:

SZia, az új törvény annyiban vonatkozik rád, hogy ellátást csak a baba 2 éves koráig fogsz kapni, utána 3 éves koráig már nem jár semmilyen ellátás.

A törvény azt mondja, hogy ha az első babával 2 éves koráig voltál otthon gyed-en, és gyed alatt szülöd a tesót, akkor a második babával is két éves koráig lehetsz gyed-en, attól függetlenül, hogy megvan-e a módosítás szerinti jogosultságod. Vagyis hiába volt neked korábban kevesebb napod, mint 365 az első babával, akkor is két éves koráig jár a gyed a tesó után. Ha valami nem világos, akkor szólj.:)

2010. máj. 27. 15:31
 26/152 anonim ***** válasza:

köszi szépen.

Másfél éves lesz a nagyobbik gyermekem, amikor születik a kisfiam. Tehát ha jól értelmezem, akkor a másodikkal is csak másfél éves koráig jár a gyed, és utána semmi sem.

ÉS azt megkérdezhetem még, hogy szerinted hogy érné meg jobban, hogy szüléstől, vagy előtte igényeljem a Tgyást? (a fizetésem bruttó 139.000FT volt)

2010. máj. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/152 A kérdező kommentje:

Nem, nem, két éves koráig fog járni a második babára! Sajnálom, ha félreérthető voltam:(

Az első babára is 2 éves koráig járt volna, ha nem születik meg a tesó, így a másodikra is 2 éves koráig fog járni:) Vagyis te a tesó 2 éves koráig mindenképpen gyed-et fogsz kapni, gyest pedig egyáltalán nem.


Mivel a gyeded és a tgyásod közötti különbség kb. 8-9000Ft, így igazából mindegy, hogy mikor igényled, hiszen tgyás előtt is, és utána is ugyanannyi gyed-et fogsz kapni. Az egyetlen, ami a szülés előtti igénylés mellett szól, hogy akkor folyamatosan jön hozzátok a pénz, nem kell kivárni a baba papírjait, (ha szülés után akarod igényelni a tgyást, akkor nem tudod beküldeni, csak ha megvan a baba minden irata - ez akár két hét is lehet születéstől) hiszen amíg azok nem érkeznek meg, addig a gyed már, a tgyás még nem fog járni. Szerintem igényeld hamarabb:)

2010. máj. 28. 14:26
 28/152 anonim ***** válasza:
köszönöm a választ!
2010. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/152 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem kínai már ez a a gyes-gyed téma...nekem most 6 hós a kisfiam, szeretnénk tesót, de fogalmam sincs mikor válalljuk be:(fontos szempont a pénz is


Ha még a gyed alatt születik a tesó akkor hogy kapom majd utána a pénzt?ugyan úgy mint a mostani babám után?(nem szünt meg a munkaviszonyom, így elvileg a gyedem lesz az irányadó időszak??? a tesónál)

ugye ő még a május 1 e előtt született így a régi rendzser szerint vagyok vele gyed-gyes en azaz 3évig

Elvileg akkor a mostani babaám után 2 éves koráig jár a gyed azaz 2011 novmber(ekkor lesz 2 éves)akkor eddig az időig kell újra szülnöm, hogy hasonló gyedet kapjak?vele már csak 2 évet lehetek otthon?mert ugye május 1 től új rendszer van.

és ha elcsúszunk??:):P és gyes alatt szülök?az már megszakítás lesz?ilyenkor hoyg van?

köszi előre is

2010. jún. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/152 anonim ***** válasza:
jajj bocsi, előző vagyok: és nekem csak 180 napom votl kereken össz vissz a mostani szülésem előtt közvetlenül majd tgyás szülés előttől 28 nappal, majd gyed
2010. jún. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!