Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Olyan sok kismama, vagy anyuka kér segítséget táppénzhez, tgyás-hoz, gyed-hez, jogosultsági idő, vagy összeg tekintetében. Olvasom a válaszokat és megdöbbent, mennyi baromságot írnak le a válaszolók, teljesen félrevezetve szegény kismamákat. Vajon miért érzik úgy az emberek, hogy mindenképpen válaszolniuk kell egy olyan kérdésre, amiről halvány lila gőzük sincs? Ti értitek ezt?

Bocsánat mindenkitől, de már annyira felhúztam magam, muszáj volt kiírni magamból! Köszönöm, hogy meghallgattatok!:)


2010. máj. 25. 10:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/152 anonim ***** válasza:
n igen, a munkaviszonyom meglesz még gyes alaltt is, akkor ráérek a gyes alatt szülni?akkor is meglesz a biztosítási időm?
2010. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/152 A kérdező kommentje:

Szia!

Az új szabályozás szerint a második babával csak két éves koráig kapod a juttatásokat, de ugyanannyi ideig vagy jogosult gyed-re, mint az első babával, tehát két éves koráig. Ez azt jelenti, hogy te gyes-t a második babával egyáltalán nem fogsz kapni, hanem a jogosultsági idő egészében gyed-et.

A második babát akár gyed, akár gyes ideje alatt vállalod, nem lesz meg a tgyás és a gyed számításához szükséges 180 bérezett nap (ezeken a napokon olyan jövedelmet kapsz, amiből egészségbiztosítási járulékot vonnak), és mivel nincs bérezett napod, a tgyás és a gyed alapja a szerződés szerinti béred lesz.

Ha mégis visszamégy dolgozni a két gyerek között, akkor a ledolgozott napokra kapott béred lesz az ellátások alapja, ezért nem jó ötlet a két gyerek között csak táppénzre menni, hiszen a betegszabadság (a táppénz előtti 15 munkanap) is bérezett napnak számít, és az ezen alapuló ellátás kevesebb lesz, mint a béreden alapuló.

Lényeg, hogyha gyed-ről, gyes-ről mégy szülni, akkor a tesóra a gyed kb. ugyanannyi lesz, mint az első babára. Ha a béred havonta kevesebb volt, mint bruttó 143000Ft, akkor a tgyás is kb. annyi lesz, mint az elsővel:)

2010. jún. 14. 08:08
 33/152 anonim ***** válasza:
köszönöm, nagyon kielégő választ kaptam, értehtő minden, akkr annyi megerősítést írj még légyszi, hoyg ha jól értem akkor én most a gyerkőcöm 2 éves koráig gyeden vagyok majd még 1 év gyes...akkor 2012noveberéig kapom a gyest...eddíg ráérek szülni, ugye?és akkor szupi lesz minden (anyagilag..)közbe már nem variálhatnak ezzel...elvileg ugye?
2010. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/152 A kérdező kommentje:
Igen, a gyerek 3 éves koráig kapod a gyes-t. Visszamenőleg negatív szabályozást nem hozhatnak, az alkotmányba ütközne. Visszamenőleg maximum olyan jogszabály hozható, amelyik kedvezményben részesít, olyan ami kötelez nem:)
2010. jún. 14. 11:06
 35/152 anonim ***** válasza:

ja még az előző vagyok, a gyes alaltt kell fizetnie utánnam valamit a munkálatatónak az állam felé?mer ugye most családi váll.ba vagyok br 130 al de gyeden

most semmit nem fizet utánnam konkrétan a munkáltató...gyes alaltt lesz valami?

2010. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/152 anonim ***** válasza:
köszi ezt is:)
2010. jún. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/152 A kérdező kommentje:
A munkáltató fizetési kötelezettsége csak akkor merül fel, amikor visszamégy dolgozni. Ha nem mégy, hanem gyes-en maradsz, akkor fizetés nélküli szabadságon vagy, ilyenkor a munkáltató sem fizet utánad semmit.
2010. jún. 14. 11:50
 38/152 A kérdező kommentje:

Még egy dolog, sajnálom, de volt egy kis zavar a válaszomban, és kihagytam egy nagyon fontos dolgot, amiért elnézést kérek:


A kistestvér után járó GYED számításánál, ha a GYED/GYES folyósítása alatt születik meg a baba, akkor vizsgálni kell, hogy nagyobb részben miért nem volt meg a 180 napi jövedelem.

Ha azért, mert a kismama az irányadó időszakban táppénzben, TGYÁS-ban vagy GYED-ben részesült, akkor a GYED-nél az előző ellátás alapja lesz a következő GYED alapja is.

Ha viszont azért nincs 180 napi rendszeres jövedelme, mert javarészt GYES-ben részesült, akkor az új GYED alapja a minimálbér lesz!


Nem voltam elég alapos a kérdés elolvasásánál, ezért kérlek ne haragudj rám, de úgy értelmeztem, hogy gyes alatt visszamégy dolgozni.

A pénz szempontjából az a legjobb, ha gyed alatt esel teherbe, és a gyes első 3 hónapjában szülsz:) Még egyszer ne haragudj, kicsit felületes voltam.

2010. jún. 14. 14:09
 39/152 A kérdező kommentje:
Amit írtam az előző kommentemben, azt most olvastam, még utánanézek, és ha valóban így van, akkor pontosítanom kell a válaszaimat. Köszönöm a türelmeteket.
2010. jún. 14. 14:36
 40/152 anonim ***** válasza:
jjaj köszi, szóval akkor gyes első 3 hónapjába szüljek majd:)))ez a végső határidő, hoyg jó pííz jöjjön az államtól:)
2010. jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!