Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkával kapcsolatba...

Mosható pelenkával kapcsolatban milyen kételyeid vannak? Megengeded, hogy megpróbáljam eloszlatni őket?

Figyelt kérdés

Látom, hogy van most itt kint egy ilyen témájú kérdés, annak kapcsán jött az ihlet, hogy kiírjam ezt a kérdést.


A másik: végigolvastam a korábbi ilyen kérdéseket és sajnos az a meglátásom, hogy sokszor teljesen téves elképzelések keringnek ezzel kapcsolatban, ezeket szeretném eloszlatni. Remélem partnerek lesztek benne :)


2012. jan. 6. 14:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 A kérdező kommentje:

62. válaszoló és MINDENKI:


őszintén szólva még nem számoltam ki, hogy mennyi az annyi, de ha van rá igény, szívesen megteszem.

Csinálnék egy energiazabáló mosógéppel és drága mosószerrel számítást, meg egy energiatakarékos, olcsó mosószerest. Mondjuk 2 naponkénti mosással. Benne vagytok?

2012. jan. 11. 09:19
 82/89 A kérdező kommentje:

38. és 74. válaszoló:

Én nagyon sajnálom, ha úgy érzed, hogy téged kérdőjelezlek meg, mert nem ezt szerettem volna. Én csak próbáltam hangosan gondolkodni, megtalálni a probléma forrását és talán a megoldást is.

Ha gondolod tekintheted hirdetésnek, de semmiféleképpen sem márkát reklámozok, azt elhiheted. Egyszerűen egy lelkes moshatózós anyuka vagyok, aki "hirdeti" ezt a lehetőséget, mert jónak tartja.

Korábbi válaszokból azt is láthatod, hogy mindenki döntését elfogadom

2012. jan. 11. 09:23
 83/89 A kérdező kommentje:

Találtam ezt a blogot, ez egy jó kis összefoglaló pl. arról, hogy egyáltalán milyen típusok vannak:


[link]

2012. jan. 11. 09:26
 84/89 anonim ***** válasza:

engem érdekel a téma bár még a terhesség közepén vagyok csak.

írnátok márkát ami nem jött be vagy ami tuti jó?

szándékunk szerint felesben használnánk eldobhatóval a napi menetrendtől függően. Én amúgy állandóan mosok, kicsi a gép, sokat megy így hamar összegyűlik egy-egy adag, az áztatással sincs bajom.

ez a melléfolyás & átázás dolog viszont zavarna...

2012. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 A kérdező kommentje:

Akkor a legjobb időben vagy :) Hiszen van időd jól átgondolni, hogy melyik variáció a neked legjobban tetsző.

Márkát nem mondok inkább, mert az a pár fajta amit ismerek az bőven nem fedi le az egész piacot. Érdemes fórumozni tovább a témában, az enyém csak egy vélemény lenne a sok közül. Érdemes akár felesben is elkezdeni, aztán lehet, hogy ahogy egyre több rutinod lesz, úgy egyre többet fogjátok ezt a megoldást használni. Melléfolyásos dolog az erősen típus függő. (De amint látom, ez az eldobható típusoknál sincs máshogy)


Pár dolog amit hirtelen tudok neked mondani, hogy mikre figyelj oda a kiválasztásnál:

- ha nagyon aggódsz a kifolyástól (anyatejes kakiról nem tudok neked nyilatkozni, mert akkor még nem használtuk), akkor érdemes olyan típust választani, aminek dupla gumizása van, mint ez:

[link]


- ha szeretnéd, hogy végig tudjad használni a szobatisztaságig, akkor egyméretest javaslok. ha pedig tudod magadról, hogy nem fogsz megállni pár darabnál, mert szeretsz újabbakat és újabbakat kipróbálni, (fórumokból tudom, hogy sokan így vannak ezzel), akkor vegyél méretezettet, de elég kezdésnek pár, mi van, ha valami más menet közben megtetszik.


- ha kevés a kezdő összeg ami rá tudsz szánni, akkor az előbbiek, amiket már javasoltam, vagy pl. sokan szeretik a prefold és valamilyen pelenkakülső, pl. gyapjúkülső kombinációkat. (ez azért jó, mert minden természetes benne, viszont néha-néha lanolinozni kell a külsőt, tehát foglalkozni vele) - itt most biztos van pár olyan dolog, amiről még nem hallottál, de ha google-n utánanézel, nem bonyolult dolgok ezek.


Ezek jutottak eszembe elsőre, a többit privátban, mert én is szeretnék kérdezni, de az már off topic.

2012. jan. 12. 11:11
 86/89 anonim ***** válasza:
Szia!Asszem 28as vagyok. S vettem 2db-ot. Majd kiderül milyen. [link] Ilyet csak lila alapon fehér ill kék alapon. Ha bevállik lesz több is. Hogyan mossuk őket?
2012. jan. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 A kérdező kommentje:
írtam privátban :)
2012. jan. 13. 08:14
 88/89 anonim ***** válasza:
köszi a tippeket, olvasgatok még róla
2012. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 A kérdező kommentje:
Szívesen. Már nem nagyon nézem a kérdést, de privátban megtalál, aki szeretne.
2012. jan. 18. 11:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!