Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkával kapcsolatba...

Mosható pelenkával kapcsolatban milyen kételyeid vannak? Megengeded, hogy megpróbáljam eloszlatni őket?

Figyelt kérdés

Látom, hogy van most itt kint egy ilyen témájú kérdés, annak kapcsán jött az ihlet, hogy kiírjam ezt a kérdést.


A másik: végigolvastam a korábbi ilyen kérdéseket és sajnos az a meglátásom, hogy sokszor teljesen téves elképzelések keringnek ezzel kapcsolatban, ezeket szeretném eloszlatni. Remélem partnerek lesztek benne :)


2012. jan. 6. 14:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 A kérdező kommentje:

46. külföldi válaszoló:

Úgy tűnik nálatok tényleg nem éri meg, mert relatíve olcsóbban lehet pelenkához jutni és drágább a rezsi a fizetésekhez mérve. Biztos így van, nem kérdőjelezem meg

2012. jan. 10. 14:31
 72/89 A kérdező kommentje:
47. moshatózós anyuka: jók ezek a linkek, én is akartam írni. akit érdekelne bővebben a téma, itt érdemes egy kicsit körülnézni. Köszönöm, hogy írtad. Én felpontoztalak :)
2012. jan. 10. 14:33
 73/89 A kérdező kommentje:
Annyi válasz van! de örülök neki, csak megint mennem kell, de visszajövök és folytatom
2012. jan. 10. 14:36
 74/89 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

38-as vagyok. köszönöm a válaszodat, de muszáj elmondanom, hogy innentől nem információátadásnak, hanem hittérítésnek érzem a dolgot.

Mint írtam, én 2 éve 1 évig használtam ezt a pelust. Én is külföldről rendeltem, és még ott is ennyibe került.

Jó volt a comb és derékgumírozása, valahogy mégis kijött belőle a cucc. Az a fajta volt, amibe 1 vagy 2 betétet lehetett tenni. Egy betéttel pillanatok alatt elázott, kettővel bufla volt.

Útra te sem javasoltad igazán. Hát mi, 4. baba lévén sokat voltunk úton. Így naponta átlag 3 darab eldobható pelusra is szükségünk volt.

Nem azt akarom ezzel írni, hogy rossz, vagy használhatatlan. Egyszerűen el kell fogadni, hogy valakinek bejön, valakinek meg nem. Vagy azért mert nem szívesen bíbelődik vele, vagy az életvitele miatt. Az nagyon jó, ha felhívod a figyelmet erre a lehetőségre, engem az irritált egy kicsit, amikor az én tapasztalataimat bíráltad felül.

De hogy egy kis pozitívumot is írjak: az egyik válaszadó felvetette, hogy hogyan nézhet ki egy ilyen pelus ennyi használat után. Jelentem, jól. Hihetetlenül strapabíró, sokáig szép marad.

2012. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:

Még mindig 38-as vagyok, csak pelust cseréltem:)

Írtad, hogy talán majd a következő babánál jobbat találok. Hát lett következő baba, de visszatértem az eldobhatóshoz. Sem időm, sem energiám nem maradt erre.

Tudod, mit csináltam a készlettel? Odaadtam 2 olyan családnak, akiknél gondot jelent a pelenka vásárlása az anyagiak miatt. Nekik viszont nagyon jó ötletnek tartom. Ha az egyszeri anyaságiból vesz néhány darabot, kihúzza velük a szűkösebb napokon.

2012. jan. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 anonim ***** válasza:
Szerintem egy dolog szól egyértelműen mellette, az pedig nem más hogy mosható pelus mellett tényleg jóval hamarabb lettek a gyerekek szobatiszták. Régen amikor mindenki mosható pelenkát használt akkor általánossaágban másfél éves koruk körül már szobatiszták voltak a gyerekek, most pedig nem ritka hogy 3 éves koruk körül sem, nem ritka hogy ezért nem tudják óvodába íratni.
2012. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/89 A kérdező kommentje:

51. válaszoló:

Nem kell 2-3 pelenkával mennie a mosógépnek, de erre előrébb találsz választ. De beáztatod egyből ha kakis lesz, hiszen nem a kukába dobod, hanem áztató vízbe. Kijön :) Ez tapasztalat.

Ha úton vagyok: én hosszabb útra eldobhatózok (pl. nyaralás ahol nem lehet mosni. de van lehetőség arra is, hogy eldobható betéttel használjunk pelenkakülsőt. csak sajnos ehhez is nehéz hozzájutni) De ha csak a boltba megyek, akkor marad a mosható és hah ki kell cserélni, akkor hazaviszem egy szatyorban. Nem bűzlik, mert megkötöm. Nem fázik meg, gondolom akkor fázna meg, ha baleset történik és átázik a ruhája. De ez nem jellemző.

Én pont olyan vagyok, mint akit említesz, eldobható pelenkával kezdtem :) Gond nélkül átálltunk mindketten :)

Nem a gumibugyis megoldásról beszélek :) Nézd meg a képeket amit linkeltem és meglátod :) Ezek nagy méretűre is állíthatóak.

Én is hallottam már erről, hogy hamarabb lesznek szobatiszták a babák

2012. jan. 11. 08:41
 78/89 A kérdező kommentje:

55. válaszoló:

Ha jó minőségű az a pelenka, akkor bírnia kell a strapát, hiszen erre lett kitalálva. De nyilatkozott is itt az egyik használója, hogy tényleg bírják sokáig

2012. jan. 11. 08:44
 79/89 A kérdező kommentje:

56. válaszoló: Örülök, mert úgy látom te tényleg érdeklődsz :)

Igen, sajnos te is találkoztál a "nem lehet hozzájutni" problémájával. Nincs jobb ötletem, ezeket a dolgokat szinte csak interneten tudod rendelni jelenleg.

Védőnéni jó szándékú volt, de látszik, hogy csak elméletben találkozott a mosható pelenkákkal. Nem kell többet krémezni egyáltalán. Én ugyanannyit krémezek, mint előtte és nincs kipirosodás. (fogzáskor igen, de annak értelemszerűen a fogzás az oka)

Alapból én is azt javasolnám, hogy első babánál az elején maradjon nyugodtan az eldobható, akkor minden másodperc számít, aztán hozzátáplálás környékén ismerkedjünk a moshatóval, úgy nem olyan mély vízbe dobós :)

Látom, hogy sajnos a lakás paraméterei nem a legidálisabbak és pára problémátok van (ellenkező esetbe, pl. panelokban még jó is, ha valaki ilyet használ, megspórolja a párásító készülék használatát) Esetleg ha még fér, akkor mindenképp a fürdőbe kéne rakni, ahol ez nem okoz gondot.

Még mindig nem késő, barátkozhatsz a gondolattal, persze te tudod majd, hogy sikerül-e a hely-pára problémát kiküszöbölni

2012. jan. 11. 09:13
 80/89 A kérdező kommentje:

61. válaszoló:

annyira nem értek hozzá, de nem hiszem, hogy anno normális lett volna a rendszeres ázás, mint ahogy most sem.

De nem is erről beszélek, olvasd el a korábbi válaszokat, hogy miről pontosan.

2012. jan. 11. 09:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!