Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkával kapcsolatba...

Mosható pelenkával kapcsolatban milyen kételyeid vannak? Megengeded, hogy megpróbáljam eloszlatni őket?

Figyelt kérdés

Látom, hogy van most itt kint egy ilyen témájú kérdés, annak kapcsán jött az ihlet, hogy kiírjam ezt a kérdést.


A másik: végigolvastam a korábbi ilyen kérdéseket és sajnos az a meglátásom, hogy sokszor teljesen téves elképzelések keringnek ezzel kapcsolatban, ezeket szeretném eloszlatni. Remélem partnerek lesztek benne :)


2012. jan. 6. 14:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 anonim ***** válasza:
Én mindkettő pelenkázási módot kipróbáltam, sőt odáig mentem, hogy textil pelus félét is. Kíváncsi voltam. A textiles nem jött be, a moshatós sem. Egyrészt a kényelmem miatt, engem nem nagyon zavart, hogy más ruhákkal együtt rakjam be a mosógépbe, ellőtte, mindig beáztattam őket. Viszont a gyermekem nem nagyon szerette, ne kérdezzétek miért, ordított, ha csak picit is belepisilt. Így váltottam eldobhatósra. Nem tudom ki hogyan csinálja, de egy hónapban 5000 Ft megy el így pelenkára. A másik problémám az volt vele, hogy nem mindig volt tele a mosógép, így volt, amikor féljáraton ment... ami ugye vízben, áramban sem utolsó, és nálunk zajban sem. Én hordozó barát vagyok, de ez az öko pelus nekünk nem jött be. Az i-re a pontot az tette fel, mikor beteg voltam, na akkor lett elegem. Összességében jó ötletnek tartom, de én már megváltam az összestől.
2012. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 anonim ***** válasza:

nekem felkeltetted az érdeklődésem, bár még csak pocaklakóm van, nincs tapasztalatom egyik változattal sem.

Szívesen kipróbálom majd, néhány kérdésem azért volna:

Hol lehet ilyen pelusokat venni?Milyen árban vannak?mennyit célszerű venni,hogy egy babához elegendő legyen?

Neked , azaz a babádnak mennyi van?

Ebből nem szokott kifolyni a "cucc"?

HA mosógéppel kimosod őket, teljesen megtisztulnak, nem maradnak foltosak ezek a pelusok?

Ezekből is különböző méretek vannak, vagy egy méret és akkor ez tényleg végigkísér egy babát a pelenkás időszakban?

2012. jan. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 anonim ***** válasza:
41%

Fáraszto vagy, akár egy házalo ugynok. Az elso oldalnál belefáradtam. Mindenki azt használ amit akar. Miért akarsz másokat rábeszélni? En munkába járok. Nincs idom áztatgatni, mosni, vasalgatni és ha szép fehér pelust akarsz, akkor persze fehéríteni stb... Egyébként a kakis pelusokat is ugyan ugy kitudod vinni a kukába mint a szemetet és nem kell a szobában szagolni. Nekem ez a véleményem.


1 éves kislány anyukája

2012. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 anonim ***** válasza:
100%

Na én végigolvastam mindent. Pár dolog még nem merült fel.

Az én gyerekeim között annyi a korkülönbség, hogy az egyel kisebbet mindig pelenkázni kellett, amíg terhes voltam/vagyok a következővel. Sajnos az első 16-18 hetet úgy töltöm, hogy a hányinger nagyon nagyon erős és non-stop tart. Így nekem az volt a jó, ha minél kevesebbet kell érintkeznem a "szagos dolgokkal", ezzel a moshatóval meghaltam volna, és az ecetes vödröt sem bírtam volna. Emellett mi is kicsi lakásban élünk (most fogunk költözni, mire megszületik a harmadik), el nem tudod képzelni, de egyetlen olyan szabad fűtőtest nincs, amire tehetnék bármilyen szárítót, és megmondom őszintén, hogy abban a helységben, ami egyben konyha, étkező, nappali, háló és dolgozó is, nem tűrném meg a száradó ruhákat (nem beszélve arról, hogy főzéskor beszívná a kajaszagot). A fürdőben van egy szuper fregolim, azon napi egy program leszárad, de ezek csak a ruháink+ más textíliák. Poratka allergia miatt az átlagnál sűrűbben mosok ágyneműt, ágytakarót, pizsamákat és mindent. Így plusz programok sehova nem férnének bele.


Egyébként első gyermekem születése előtt alaposan utána jártam, és nem tűnt olcsóbbnak, továbbá sajnos a kezdő készlet ára annyi, hogy egyben kifizetni nekünk nem lett volna pénzünk, és ezzel szerintem sokan vannak így. Hozzá jön a rizikó, hogy mi van, ha nem jön be, akkor meg kell venni még az eldobhatósat is, plusza a nyakunkon egy csomag, amit megpróbálhatunk árulni...

Nem tudom, ki milyen pelust használ, nálunk szó sincs 10000-ről. A gyerekek egy éves kora felett 3-4000 havonta, amit pelusra költünk, plusz a törlőkendő, de azt nem tudnám megmondani, mert négyesével vesszük (úgy olcsóbb), és jó sokáig eltart egy ilyen adag, még sosem figyeltem meg, meddig...


Egyetlen dolog, ami miatt elgondolkodtam volna újra, ha fiam születik, mert úgy hallottam, a heréknek nem jó az eldobhatós, mert melegben vannak egész nap, és bár nincsenek erről még adatok, mert mostanában kerül még csak "apa-sorba" az a generáció fiú, akiket már eldobhatósban tartottak, de lehet, hogy csökkenti a potenciát. Hát nem tudom, minden esetre a harmadikom is lány lesz. :o)


Egyébként minden tiszteletem azoké, akik csinálják, biztos, hogy a lustaságom is benne van, nem is tagadom.

2012. jan. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:

én nagyon szerettem volna azt használni, de egyszerűen kiakasztott, hogy megvenni egy kezdő csomagot 70-80 ezer ft. és ha nem jön be, dobhatom a kukába. használtat meg nem szívesen adtam volna a babámra.

1 db pelus 3-4-5 ezer ft, és az ugye nem elég semmire... ja, és még az is, hogy mindenkinek másik márka jön be, kinél hogyan bírja a minőséget, szagűző technikák stb. pedig tényleg gyönyörűek a pelusok és én amúgy nyugodtabb is lettem volna, ha moshatót adok a babámra, ki tudja, milyen anyagok vannak az eldobhatóban. De erre nem volt pénzünk, sem lehetőségünk. Így 4-5 ezer ft körül van egy hónap eldobhatóval, dm pontokkal és nagyon-nagyon remélem, hogy a második picur is szobatiszta lesz 2-2,5 éves kora körül. (bár így lenne)

2012. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 anonim ***** válasza:

Szia.Leirom en miert nem moshato pelust hasznalok.

Ahol elek ott egy szett(ami valoszinu nem is eleg)40Ezer forint.A gazra egy honapban(mosogep bojler altal felfutott vizet hasznal)koltunk 15Ezer forintot.Ha tobbet mosnek ez emelkedne.Az aramra csak havi 9Ezret, egesz kibirhato.Jo persze a fizetesunk sem 80Ezer de ez akkor is kicsit sok.

A masik es legfontosabb oka:

Igy sem tudok surun mosni ugyanis rettento paras orszagban elunk,igy is problemaink vannak hat meg ha mosnek minden masnap.Kert,erkely nincs az utcan pedig csak nem szarithatom a ruhakat.


Na most eldobhato pelenkabol (Huggies) korulbelul havi 180darab kell,amit legrosszabb esetben is kihozok 6Ezerbol.


Amint latod joval olcsobb az eldobhato mint a moshato.

2012. jan. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 anonim ***** válasza:
37%

Én vagyok a másik moshatózós anyuka!

A 43-asnak üzenném, hogy egyáltalán nem fárasztó a kérdező, és csak segíteni szeretne azoknak akiket érdekel a téma, ezt ki is írta egy későbbi kommentben.

Az ilyen fafejű eldobató pártiakra itt senki sem kíváncsi, az menjen a pampers, libero topikba és ott osszák egymásnak az észt, hogy mennyire csúcs a vegyszeres műanyag libero, éljen a technika és a méreg :)


Akit érdekel a téme, amíg nem tud válaszolni a kérdező, én beíok pár oldalt, ahol tudtok nézelődni :)


www.mamami.hu

www.bambio.hu

www.babamosoly.hu

2012. jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 anonim ***** válasza:
25%
Vegig olvastam,elozo valaszolo vagyok.Komolyan mintha a muszlim kollegam irta volna a disznohussal kapcsolatban.Korulbelul o is ilyen kis "de nekem akkor is igazam van". Nem bantasbol jogod van azt hasznalni amit csak szeretnel.De nem hiszem hogy ennyire eroltetni kellene.
2012. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim ***** válasza:

Még pár márkát akartam írni, amig szerintem nagyon jók.

Bumgenius, TotsBots, Pop-in, Imsevimse

Amúgy az egye pelenák tényleg drágák, de nem kell az egész készltnek abból lennie. Az is jó ha van mondjuk 5-6 egy pelus, és a többi külső hozzá belsővel, 2-3 külső kell, plusz 15 belső, pár egybe ha akarunk. Vannak csak simán belső csíkok, amiknek 500-2000 ft között mozog darabja, plusz nem is kell egybe megvenni az egészet. Előszőr betározol egy alapkészletet, majd figyeled az akciókat és vásárolsz néha.

Nekem az alapkészletem 24 pelus volt, most 10 hónap elteltével már 40 pelusom van, ezzel bőven elvagyok, minden igényre van pelus/elmenős, alvős, otthonra/és ha lesz tesó ők is ezt fogják használni. Egy csomag készlet 3 gyereket szolgál ki, szóval így már 100% olcsób mint az eldobható.

2012. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 anonim ***** válasza:
Nem elozo hanem 46os.
2012. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!