Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkával kapcsolatba...

Mosható pelenkával kapcsolatban milyen kételyeid vannak? Megengeded, hogy megpróbáljam eloszlatni őket?

Figyelt kérdés

Látom, hogy van most itt kint egy ilyen témájú kérdés, annak kapcsán jött az ihlet, hogy kiírjam ezt a kérdést.


A másik: végigolvastam a korábbi ilyen kérdéseket és sajnos az a meglátásom, hogy sokszor teljesen téves elképzelések keringnek ezzel kapcsolatban, ezeket szeretném eloszlatni. Remélem partnerek lesztek benne :)


2012. jan. 6. 14:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:

Edesanyám mesélte, hogy amikor textilpelust használt és amikor bepisiltunk, tiszta pisis volt még a kising is. Ejjel is mindig oltoztettek fel. Ha azt akarták, hogy tiszta és fehér legyen a pelus, állandoan ásztatták, fehérítették, főzték....

Nem tudom, de nekem az eldobhato pelus a praktikusabb.

1 éves kislány anyukája

2012. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:

Szerintem hasznos ez a kérdés, tényleg eloszlathat 1-2 kételyt, és jó tanácsokat is olvastam, de én is azok táborát erősítem, akiknek nem szimpatikus a mosható pelenka. Gondoltam rá korábban, hogy kipróbálom, de ahogy így belegondoltam, nem tűnt olcsóbb megoldásnak. Eleve már a kezdő csomagot megvenni elég sok pénz, és akkor még a mosószer, áram, víz amit elvisz, és még macera is van vele. Az áztatás ok, hogy ne száradjon bele, meg amíg gyűlik, hogy érdemes legyen elindítani a mosógépet, de akkor is, én a többi ruhával nem tenném össze. És igazából a kérdező által említett havi 10ezer Ft pelusra nálunk egyáltalán nincs meg, kb. havi 5 max 6 ezerből megvan. Annyi, hogy figyeljük az árakat, akciókat, ennél többet sosem költöttünk pelenkára. Szerintem ennyit meg a mosható pelenka tartása is rádob a rezsire, és ha beleveszem még a kezdő csomag árát is, elég sok idő, mire megtérülne.

De mindenki azt használjon, ami neki bevált, és ahogy jobb.

2012. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 A kérdező kommentje:

38. válaszolónak:

1. Igen, igen, az ára. Végre fölmerült! Ahogy később látod, még drágább (80.ezert Ft. ááá!) csomagok is vannak, ez volt az egyik főbb visszatartó ok nálam is.

Aztán rájöttem, hogy sajnos ez még nem terjedt el Mo-n üzletekben és ezért gyakolatilag kevés választék mellett annyit kérnek el érte szinte amennyit csak akarnak.

Ezért érdemes külföldről rendelni. Igen, ennek az a hátránya, hogy nem tudja megnézni az ember. Kell ennek még jó pár év, mire lesz rá igény és ennek megfelelő kínálat is. Vagy olyan megoldást választani amihez kisebb kezdő szettel is hozzá lehet kezdeni. (amit képet linkeltem az pl. olyan)

2. méretprobléma: (nagy "csomag") erre is a hibrideket (gumgenius flip, g-diaper ilyenek)tudom javasolni, ezekkel sokkal kisebb szokott lenni a csomag,mert van egy vékony külső és ebbe már csak betétet kell rakni

3. úton nem használod. na pont erre kell az eldobhatót használni. jó találmány az is. én nem vitatom. csak azt tartom rossznak, hogy a rutinszerű alkalmazása maradt meg ilyen nagy mértékben

4. kifolyt a kaki: sajnos ki lehet fogni rossz darabokat is moshatóból. (biztos vagyok benne, hogy ez történt) megkérdezhetem melyik márka volt? oda kell ennél is figyelni, hogy van-e comb, illetve derékgumírozása

5. kakifogó gyűrődési probléma: nálunk szerencsére nem volt ilyen gond, ezért nem tudok ebben ötleted adni.


Sajnálom, hogy összességében nem jött be a dolog. De ha aktuális lesz még (második babával) azért érdemes még egy próbát tennetek. Addig is biztos fejlődik mosható pelusozás is, talán jobb szabású darabokhoz lehet már hozzájutni, talán végre csak bemegyünk a boltba és kedvünkre válogathatunk :)

2012. jan. 10. 13:41
 64/89 anonim ***** válasza:
Nekem is ikreim vannak és ha belegondolok mennyi textilpelenkát kellene áztatnom és mosnom... A gatyánk menne a vízre, a villanyra. Szárítós mosógépre nincs pénzünk, úgyhogy elképzelem, ahogy még a csillárról is a pelenkák lógnának amikor szárítanám őket.
2012. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 A kérdező kommentje:

39. válaszolónak:

Előfordulhat kiütés, de ezek nagy része allergiás kiütés. Arra kell odafigyelni, hogy ha erre hajlamos a babád, hogy csak természetes anyagú pelenkát adj rá.

Akkor itt megint felmerül a pénz dolog ami jogos. Amit én csináltam:

azt mondtam magamban, hogy próbájuk ki, rááldozik fél-egy havi pelus árát (egyébként is elkölteném, erre van keretem) Legelsőnek olcsó (kevésbé márkás)zsebes pelenkát rendeltem aukciós oldalról (ebay, vatera, teszvesz, ezeken van sok), összesen 2 db-ot és a meglévő textil pelenkákat raktam be nedvszívóként. Ez annyit jelentett, hogy a napi kb. 5 pelenkázásba egy-egy ilyen moshatósat is beiktattam. Menet közben láttam, hogy működik. Nekem is tetszik, babának is és folyamatosan bővítettem a készletet. Ahogy tapasztaltam úgy jöttem rá, hogy nekem mi tetszik legjobban. (ez a korábban írt, bumgenius flip, de nem akarnék annyira márkát behatárolni. Mert ebből az ember megvesz 2-3 db-ot és akár a régi textilpelusos készlet+kakifogó, szárazontartó betét kombinációval használhatja. Nekem ez tűnik a legolcsóbb beruházásnak.)

Illetve van még egy átmeneti, de kipróbáláshoz tökéletes javaslatom (0 Ft-os beruházás):

eldobható pelenkából ki kell szedni a belső zselés részt, ennek a helyére mehet az összehajtogatott tetra pelenka (én mindig duplázom), tetejére pedig, ha nem tudsz hozzájutni kakifogóhoz, akkor ahelyett 2 db. kiáztatott és kiszárított törlőkendő. Ez nem lesz olyan esztétikus, de te is kb. látni fogod, hogy ez mit jelent és az is kiderül, hogy a baba, hogy viszonyul hozzá.


Kezdők szeretik a minden az egyben pelust, de sokan rájönnek, hogy más jobb. Elsőre az tűnik a legkényelmesebbnek, de vannak hátrányai: legdrágábban így jössz ki, mert ebből tényleg sokat meg kell venni, illetve lassan szárad. De nyugodtam próbáld ki, csak nem javaslom, hogy nagyon bevásárolj belőle

2012. jan. 10. 13:58
 66/89 A kérdező kommentje:

40. válaszolónak:

Menet közben már válaszoltam pár dologra mire ide értem :)

Lehet, hogy azért nem jött ki olcsóbban, mert valamelyik horror árú márkával kalkuláltál :)

Még egy ötlet erre: ki lehet adni ezt a feladatot varrónőnek is akár (lelkesebbek készíthetik sk. :)) Az anyagköltségük nem vészes és egy varrónőnek ez nem nagy feladat, nem hiszem, hogy sokat kérnének érte.

Arról én is olvastam, hogy külföldön ez elterjedtebb, ami nem is olyan véletlen, hiszen kapnak támogatást is a mosható pelenkát használó családok. Nem lenne rossz, ha ilyesmit nálunk is bevezetnének

2012. jan. 10. 14:05
 67/89 A kérdező kommentje:

41. válaszoló:

Próbáltad, nem jött be, elfogadom. Nem tudok nagyon hozzáfűzni mit, mert nem írtál konkrét problémát.

A havi összeg mindig előjön, leírom, hogy hogy kalkuláltam: 55 Ft-os pelenkával (én annyiért láttam a pamperseket, nem az akcióssal számoltam ez igaz, de nekem se sikerült mindig akciósat venni) és napi 5 db-al, meg még havi 3 doboz törlőkendővel, ez durván 10. ezer Ft.

Valaki írt 3000 Ft-ot, nagyon jó helyen vásárolhat ha annyiból kihozza. (20Ft-os pelussal: 20*5*30=3000 Ft meg még kéne törlőkendő is, pedig én eddig 20 Ft alatt nem láttam pelenkát, de ezek szerint biztos lehet kapni az alatt is)

2012. jan. 10. 14:13
 68/89 A kérdező kommentje:

42. válaszolónak:

Ezt menet közben megválaszoltam, hogy leginkább csak webáruházban lehet kapni őket. (Brendonban talán egy fajtát láttam)Árban elég különbözőek: hogy nagyságrendet mondjak: 500Ft-tól az 5000-ig/db.

Néha történik baleset, de nem többször, mint az eldobható pelenkával.

Szerencsére nem tapasztalom, hogy foltosak maradnának.

Vannak egyméretesek amiket írtál, de vannak olyanok is amik úgyanúgy, mint az eldobható, súlyhatárokra vannak osztva

2012. jan. 10. 14:19
 69/89 A kérdező kommentje:

44. válaszolónak:

Csak a végére reagálok, mert úgy látom a többit elég részletesen átgondoltad magadban. (még talán szárítógépet tudok javasolni, de az meg beruházás megint, vagy időszakos használatot, tehát, hogy csak nyáron, esetleg a kettő kombinálását)

Erről én is hallottam, hogy kisfiúknál okozhat ilyen gondot az eldobható pelenka, de én se tartom eléggé megalapozottnak a hírt, ezért sem írtam ki. (illetve még a poliakrilát zseléről is megoszlanak a vélemények, de még arra sincs semmilyen bizonyíték)

2012. jan. 10. 14:27
 70/89 A kérdező kommentje:
45. válaszoló problémáira a korábbi válaszaimban vannak a lehetséges megoldások
2012. jan. 10. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!