Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkával kapcsolatba...

Mosható pelenkával kapcsolatban milyen kételyeid vannak? Megengeded, hogy megpróbáljam eloszlatni őket?

Figyelt kérdés

Látom, hogy van most itt kint egy ilyen témájú kérdés, annak kapcsán jött az ihlet, hogy kiírjam ezt a kérdést.


A másik: végigolvastam a korábbi ilyen kérdéseket és sajnos az a meglátásom, hogy sokszor teljesen téves elképzelések keringnek ezzel kapcsolatban, ezeket szeretném eloszlatni. Remélem partnerek lesztek benne :)


2012. jan. 6. 14:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 A kérdező kommentje:
gyerekvállalás/egyéb témakörbe szerettem volna, csak félrement
2012. jan. 6. 14:07
 2/89 anonim ***** válasza:
Szerinted mért jó?
2012. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
Nekem azért nem szimpi a mosható pelus, mert a bodykkal azt tapasztaltam ha kakás lett, hogy alapos beáztatás, utána súrolni Vanish szappannal. Utáltam a kakis bodykat. Nekem nem lenne kedvem állandóan ezt csinálni napi 5-6 pelenkával. Engem meg tudnál győzni?
2012. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 A kérdező kommentje:

Hosszú lenne mindenre kitérően erre válaszolnom, de akkor nagy vonalakban:

- Két dolog ami a legfontosabb a "miért jó" mércéjén az, hogy sokkal kevesebbet kell költeni rá és sokkal kevesebb hulladék keletkezik a használatával

- apróbb dolgok a "miért jó" mellett: nagyon csinos, divatos darabokat is lehet kapni (igaz, hogy ruha alatt van, de nekem ez is számít).

sokkal jobb a tudat,(mondom ez csak a tudat, de szintén jó dolog) hogy nem papírba, műanyagba van csomagolva a baba, hanem (jó esetben) természetes textíliába


Cserébe a mérleg másik oldalán: egy pici fáradtság ami a tisztításukkal jár. de ez meglepő, hogy mennyire kis fáradtság (én se hittem el, míg ki nem próbáltam). Tényleg nem nagy dolog, mosógépe szinte mindenkinek van. Berakja az ember a pelusokat és tiszták lesznek. Kakinak lehet használni, kakifogó papírt. Igen, valóban, azt kidobod, de mégis sokkal kisebb mennyiség, mint ha eldobható pelenkát használna az ember.

2012. jan. 6. 14:21
 5/89 anonim ***** válasza:
38%

Akkor már ugyanúgy papírba van csomagolva,nem?

Miért állítják azt,hogy sokkal olcsóbb a mosható pelus,mint az eldobható?Áram,víz,mosószer, fáradtság majdnem ugyanannyiban van.

Amúgy te hova teregeted őket így télen?

2012. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 A kérdező kommentje:

második válaszoló kérdésére: milyen típusú pelust használtál? ott valami gond lehetett a rendszerben, mert nekem még sosem lett kakis a body.

Nem kell feltétlenül vanish-el súrolni őket, ha bevársz annyi, hogy be tudj indítani legalább egy fél mosást.


Ezek szerint akkor neked nem jött be, meddig használtátok?

2012. jan. 6. 14:25
 7/89 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nem lenne olyan elképesztően drága egy teljes készlet a gyereknek,szerintem sokkal-sokkal többen használnák.
2012. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
36%

Nekem is az a véleményem, mint az ötösnek. Rengeteg vizet használsz, mosószert, áramot, utálok teregetni, így is 2-3 naponta mosok (hárman vagyunk csak), akkor mi lenne? Vasalni szeretem őket, főleg ha a fenekén lenne, de az is rengeteg idő.

Engem valahogy az is taszít, hogy hiába van patyolatra mosva, mégis csak tiszta kaka volt.

Még érv ellene nálam, elképzelni sem tudom, hogy ne folyna ki egy hígabb kaka belőle. Biztos meg lehet úgy kötni, de én nem tudom elképzelni.

2012. jan. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 A kérdező kommentje:

5. válaszoló:


- akkor ugyanúgy papírba van csomagolva így van (én mondjuk kakifogóból is moshatót használok)


- a másik amit írtál: na pont ez az amivel sorra találkozom, de közben nagyon nincs így. ezt mindig leírjátok, de utánaszámoltatok már?

mi eldobható pelenkára kb. 10.000 Ft-ot költöttünk havonta. Azért nem dobta meg a költségeket ennyivel az áram-víz-mosószer használat. Szép is lenne... Ha van egy fél adag ruha, én simán berakom mellé a pelusokat.

Első időkben, mikor még nem volt elég nagy a készlet, kézzel mostam ki őket. (jó, ezzel már volt meló, de nem sajnáltam rá az energiát. tíz perc, negyedóra volt egy nap) Ha arra az időre kiszámoljuk: 1 mosószappan és napi 2 lavór plusz víz jelentette a többletköltséget. Na az aztán tényleg nem sok

2012. jan. 6. 14:32
 10/89 A kérdező kommentje:

Nem kell, sőt tilos őket vasalni. (lejönne róla a vízzáró réteg)

Mint ahogy a pisi se folyik ki, a kaki se. (eldobhatóból se folyik ki)


Még egy előny eszembe jutott: mielőtt kipróbáltam, attól féltem, hogy a babának talán rosszabb lesz érzetre, kevésbé tudja elvezetni a folyadékot az anyag és kipirosodik tőle a popsija. Kellemes meglepetés ért, mert teljesen jól fogadta ezt a változást az akkor már több, mint fél éves babám és ritkábban piros a popsija. (pont az ellenkezője, mint amitől féltem)

2012. jan. 6. 14:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!