Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkával kapcsolatba...

Mosható pelenkával kapcsolatban milyen kételyeid vannak? Megengeded, hogy megpróbáljam eloszlatni őket?

Figyelt kérdés

Látom, hogy van most itt kint egy ilyen témájú kérdés, annak kapcsán jött az ihlet, hogy kiírjam ezt a kérdést.


A másik: végigolvastam a korábbi ilyen kérdéseket és sajnos az a meglátásom, hogy sokszor teljesen téves elképzelések keringnek ezzel kapcsolatban, ezeket szeretném eloszlatni. Remélem partnerek lesztek benne :)


2012. jan. 6. 14:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 A kérdező kommentje:

és még egy érv megint: :)


Nincs büdös a szobában a kakis pelusok miatt. (mert a kaki mehet egyenesen a wc-be, vagy a napi szeméthez, amit ugye gyorsan ürítesz)

2012. jan. 6. 14:38
 12/89 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj, de ezzel meg pláne nem győztél meg, hogy nem kell, sőt tilos vasalni. Nem tudnám alacsony hőfokon mosni, kiborítana a tudat, magas hőfokon meg kemény lesz, vasalás nélkül még büfiztetni is kellemetlen tapintású (letörölni a száját), nemhogy a fenekére tenni.

Az meg egyszerűen elképzelhetetlen nekem, hogy más ruhákkal együtt mossam. Nem vagyok egy finnyás típus, de azért azt nem.

2012. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
Mikor lett olyan "kemény" a babád kakija, hogy mehetett a wc-be? Nekünk a mai napig max. kaparópálcával tudnám belerakni. :) 9 hós
2012. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 A kérdező kommentje:

A hozzátáplálás kezdetekor már az lett, na mindegy, de nem rólam kell beszélni. ha folyós, akkor le kell öblíteni, vagy kiemelni szintén a papírbetéttel és úgy mehet az áztatóvízbe (egy mozdulat)


Mindjárt válaszolok az előzőre is, csak mennem kell

2012. jan. 6. 14:44
 15/89 anonim ***** válasza:

Az előbb íram egy nagyon hosszú kommentet, csak sajnos elszállt a netem. Tapasztalatom, hogy senkit sem fogsz tudni meggyőzni. Mi is moshatózunk, és mindenki csdállj a szabbnél szebb pelusaimat, bárhová megyek mindenki megdícséri, de mikor kérdezem, h ki akarják e esetleg próbálni totális az elutasítás. A rokonokat, barátokat sem sikerült meggyőznöm :( És mikor előveszem a hordozó kendőmet, esetleg megemlítem az h kötődő nevelés, úgy néznek rám, h zombi :):)

De a lényeg, h ez a társadalom hibája, mert mindenhol azt szajkózzák, vedd meg, dobd ki, vegyél ujat, így akik tudatos szülők, mint mi, nem sok esélyünk van. Lapozz csak fel egy kismamát, vagy baba magazint, tele van papmers, huggies és társainak a reklámjával, mosható őpelenkával, pedig csak a neten tudsz találkozni, boltba is elvétve árulják, akkor is eldugott helyen, és általában csak egy márkát.

De ha csak egy anyukát meg tudsz győzni, nagy gartula neked,és kitartást :)


Egy hasonlóan gondolkodó 10 hónapo ördögfióka anyukája.

2012. jan. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 anonim ***** válasza:
100%
És mi van a biológiailag lebomló pelenkákkal, tudom hogy 100%osan nem bomlik le, de a mosható pelenkával is szennyezed a környezetet a mosószerrel és vízfogyasztással
2012. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 anonim ***** válasza:
48%
14:46os vagyok, mosószerrel nem szennyezem a könyezetem, mert ecoverrel, vagy almavinnel mosok, ecover lehet kapni dm-ben, 25%kedvezménnyel 1800ra jön ki egy falkon és másfél hónapig elég. Víz az fogy ez igaz, de még mindig kevesebb mint mikor az eldobhatót gyártanak. Annak iszonyat mennyiségű a vízfogyazstása, mivel fehérítik. A fehérítés során dioxin szabadul fel, ami az egyik legveszélyesebb méreg a Földön. Ez a dioxin pedig minimálisan de benne van a pelusokban is.
2012. jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:

Az áram fogyasztásrol kevesen írtok, pedig ebben az esetben az is lényeges. Egyrészt normál ruhát 40 fokon mosod ezt kell 90 fokon mosni. gondolom, hogy ne büdösödjön napi 1x mosod a pelenkáka. el sem tudom képzelni, hogy egybe rakjam a kakás pisi pelenkákat a szép bodykkal amiket 40 fokon moas aze mber. vagy is napi egyszer félprogramon rohan a mosogép 90 fokra kell a vizet felfüttenie.

Aztán persze kell fertötlenítö a vízbe és mosószer is. na ezek mind nem terme´szetkímélöek, még ha biot is vesz az ember.


Aki lakásban lakik és nem akarja hogy penészedjen annak van szárítója, na most azt is napi szinten futtatni megint egy kisebb vagyon.


A jóminöségü moshatóak eleve drágák, vagy is se anyagilag se természetvédelemben nem vagy elörébb a mosható pelenkával.


Az egyetlen elönye hogy lehet vele divatozni.


A másik kérdésem, attól aki mossa a pelenkát mert természete óv. Mennyire válogatod szét a szemetedet?

èn külföldön élek, itt 2 háztartásra jut 1db 60L-es kuka amit 2 hetente visznek el. Mindent szét kell válogatnunk. Ha a szemtes teteje nem vizszintesen van már nem viszik el. Vagy is mennyire válogatod szét a szemetedet? Szemetesbe kakát dobsz bele? Még ételmaradékot is tilos, nem hogy a gyerek szarját. Bio kukába dobod?

2012. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 A kérdező kommentje:

Itt vagyok megint. :)


Akkor szépen sorban megpróbálom:

Pedig nem szabad magas hőfokon az előbbi miatt (vízzáró rtg.) 90 fokon meg főleg nem. (biztos a régi történetekből rémlik amikor még főzték a pelenkákat, de ezt ma már nem kell)

2012. jan. 6. 15:36
 20/89 A kérdező kommentje:
az öko pelus mindenképp jó találmány. Jó választás annak aki igyekszik védeni a környezetét, mégis a lehető legkényelmesebb megoldást keresi. (bár valószínűleg környezetvédelmi szempontból még mindig a mosható felé dőlne a mérleg. Le kell gyártani, szállítani, stb. De sokan választják ezeket a fajta pelenkákat az egyébként moshatózók, pl. utazásra, ahol nincs lehetőség mosni)
2012. jan. 6. 15:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!