Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkával kapcsolatba...

Mosható pelenkával kapcsolatban milyen kételyeid vannak? Megengeded, hogy megpróbáljam eloszlatni őket?

Figyelt kérdés

Látom, hogy van most itt kint egy ilyen témájú kérdés, annak kapcsán jött az ihlet, hogy kiírjam ezt a kérdést.


A másik: végigolvastam a korábbi ilyen kérdéseket és sajnos az a meglátásom, hogy sokszor teljesen téves elképzelések keringnek ezzel kapcsolatban, ezeket szeretném eloszlatni. Remélem partnerek lesztek benne :)


2012. jan. 6. 14:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
74%

Én nem fogok érveket mondani: lusta vagyok.

Ha még érvek is kellenek: a párom reggel-este leviszi a szemetet, tehát büdös nincs otthon. A 29 nm-en nem tudnék hová teregetni ennyi ruhát. A kislányom szerencsére nem érzékeny bőrű, így mindegyik pelenkát elviseli magát, mindig az akciósat vesszük. Én is úgy látom, hogy a bodyból is nagyon nehéz kiszedni a kakit, márpedig ha a pelusban benne maradna, nem adnám rá újra. Azért meg, hogy "divatos legyen" ráadok egy csinos szoknyát - majd ha annyi idős lesz, hogy érdekli.

2012. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 A kérdező kommentje:

Én amennyire lehet szelektíven gyűjtöm a szemetet, igen. Gyakorlatilag amióta létezik Mo-n szelektív hulladékgyűjtés, azóta. Sajnos az ételmaradék gyűjtése még mindig nem megoldott (főleg nem városban), de pl. olajat már tudunk külön gyűjteni.

Lehetlőségeket igyekszem felsorolni, mert sok-sok választási lehetőség van. Azt már említettem, hogy a kakit nem kell a kukába dobni, mehet a wc-be is

2012. jan. 6. 15:41
 23/89 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy van egy társ is. :)


Neked pedig annyit írnék: én is nagyon hiányolom az üzletekben a mosható pelenka és ahhoz tartozó felszereléseket. Sajnos eddig tényleg csak neten lehet ilyesmit kapni. De külföldön már terjed, biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb itt is el fog.

Meg persze azt, hogy tök jó, hogy jelentkeztél, így nem érzem magam ufónak. :)

2012. jan. 6. 15:44
 24/89 A kérdező kommentje:
még egyre nem reagáltam: lakásban lakunk mi is. megoldás a penész ellen: szellőztetés. (vagy már eleve jól kialakított szerkezetű lakás. nem feltétlenül kell ehhez elektromosan működő szellőző)
2012. jan. 6. 15:45
 25/89 A kérdező kommentje:

A lustaságot elfogadom, bár csak részben, mert ha egyébként is mosol, akkor ez csak plusz adagot jelent maximum.

Hogy a garzonba nem teregetsz, azt is, de biztos ezt is meg lehet oldani, vannak fűtőtest fölé szerelhető pici teregetők, amin 1-2 napi adag elférne. (Divatolást én is csak egy apró pozitív "mellékhatás"-nak tartom)

2012. jan. 6. 15:51
 26/89 anonim ***** válasza:

Sosem mosok semmi 90 fokon, a pelust is 60 fokon, 3 naponta mosok, az havi 10 mosás ami csak a pelus.

Amúgy aki moshatózik az tapasztalataim szerint a szemetet is külön gyűjti, és megválogatj azt mit visz haza, tudatos vásárló lesz. Én külön gyűjtöm az üveget, a műanyag falkont, a papírt, és a fémdobozt. Nagyon odafigyelek a környezetre, ugyanis minden szemét amit kidobok azt a kisfiamra hagyom hátra.

Jó lenne ha az eldobható pelenkának kitalálnának egy külön gyűjtést, és azt valahol elégetnék, akkor estleg nem lennék ennyire ellene.Mert most az a nagy helyzet, h irtózatosan drága és környezetszennyező az előállítása, és 2-3 óra viselés után megy a szemétbe :(

2012. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 A kérdező kommentje:

AMIÉRT KIÍRTAM A KÉRDÉST:


Nem azért, hogy osszam az észt. Hanem mert emlékszem, hogy én is hasonlóan gondolkodtam, mint ti. Hasonló problémák merültek föl bennem. Aztán már nem is tudom miért, de elkezdtem olvasgatni a témában és rájöttem, hogy amiket gondoltam magamban és gátolt abban, hogy kipróbáljam, azok a dolgok tökre nincsenek így. (vagy ki lehet őket küszöbölni)


Tökre jó lett volna (utólag), ha valaki előbb mesél nekem erről, hogy ilyen is létezik.


Illetve a másik: olyan sokszor olvasom, hogy sokunknak anyagi gondjaik vannak. Szerintem 10.000 Ft is számít valamit. (a baba kényelme pedig megmarad) Még rosszabb amikor azt olvasom, hogy szabályszerűen spórol valaki a pelenkák számával. Nekik meg abszolút tudom ajánlani, hogy tegyenek egy próbát, mert sokkal rosszabbat tesznek azzal a babának, hogy pl. 3 pelenkában ül összesen egy nap alatt.

2012. jan. 6. 15:57
 28/89 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el mások ellenérveit, úgyhogy ami nekem eszembe jutott, lehet hogy már leírták. Ha ki akarom mosni a kakis pelenkát, nyilván nem fogom a többi ruhával együtt betenni a mosógépbe, így vagy az van hogy kimosom külön, vagy hogy megvárom, amíg összegyűlik pár db. Ha az előzőt választom (hogy kimosom egyenként, akkor pazarlom a vizet, áramot, mert a mosógép forog egy db pelenkával. Ha az utóbbit, hogy bevárok 5-6 db pelenkát, akkor büdös lesz a lakásban, ezt senki sem bírná elviselni, és egy beszáradt kakis pelenkából a mosógép még 100 fokon sem viszi ki a szennyeződést. Erre tudsz mondani valami jó érvet?

Szerintem a mosható pelus azoknak válik be, akiknél van min. 3 pici baba a lakásban, és minden nap összegyűlik legalább 15-20 db pelenka, amit a nap végén ki tud mosni egyszerre. Így kifizetődő minden szempontból, de máskülönben nem.

2012. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:

Nálnk szelektív hulladékgyüjtés van, eddig 35 literes kukánk volt(most már 110 l), amit csak 2 hetente vittek, ebbe ment a maradék szemét, a biohulladéknak külön kuka van, és műanyag, papír, fém hulladékot zsákba gyüjtjük, mennyiségi megkötés nélkül és az ingyenes, azt 2hetente viszik. Mindig elöblitek minden csomagoló anyagot, hogy beletehessem a szelektívbe. Nagyon örültem, hogy bevezették ezt nálunk.

Viszont ettől még nem vagyok hajlandó mosni a kakis pelusokat (4szer kakil egy nap, 5,5 hós), inkább vettem biologiailag lebomlót, amit persze nem dobhatok a biokukába, mert teljesen nem bomlik le.

2012. jan. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
én egyszerűen lusta vagyok,a szaros pelenkát meg nem dobom be a többi ruha közé
2012. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!